Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, CUMHURİYET'İN KURULUŞUNUN 94.YILINI KUTLADI

ATO BAŞKANI BARAN, CUMHURİYET'İN KURULUŞUNUN 94.YILINI KUTLADI

28 EKİM 2017 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Cumhuriyet'in kuruluşunun 94. yılını kutlayarak, "94 yıl önce egemenliğin kayıtsız şartsız milletin kendisine ait olduğunu ilan eden bu millet, bugün bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde bağımsızlığını yaşamanın önemini her gün daha fazla idrak etmektedir" dedi.

ATO Başkanı Baran, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Baran, mesajında şunları söyledi:

"94 yıl önce egemenliğin kayıtsız şartsız milletin kendisine ait olduğunu ilan eden bu millet, bugün bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde bağımsızlığını yaşamanın önemini her gün daha fazla idrak etmektedir. 15 Temmuz FETÖ Hain darbesinde yaşanan süreç ve Türkiye'nin coğrafyasında yaşananlar, Cumhuriyet'in değerlerinin anlamını pekiştirmektedir. Türkiye Devleti'nin yönetim biçimi Cumhuriyet'tir. Dün olduğu gibi bugün de yegâne güç milletin azim ve kararlılığıdır.  Cumhuriyetimizin 94. yılını yürekten kutluyor, tek millet olmayı başarmış, tek bayrağın etrafında büyük devlet kuran iradeyi, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere saygıyla, rahmet ve minnetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bininci yılında da ayakta duracağına inanıyoruz."