Görüşlerinizi
Paylaşın
GECE ULAŞIMI ANKARA'YA CANLILIK KAZANDIRACAK

-ATO BAŞKANI BARAN, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA TUNA'NIN HAYATA GEÇİRDİĞİ GECE ULAŞIMI UYGULAMASININ ANKARA'YA CANLILIK KAZANDIRACAĞINI SÖYLEDİ. -BARAN: "ANKARA, DİĞER DÜNYA BAŞKENTLERİ GİBİ 24 SAAT YAŞAYAN BİR ŞEHİR HALİNE GELECEK"

16 KASIM 2017 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Belediye'nin en yoğun 35 hatta 24 saat toplu ulaşım hizmeti vermeye başlamasının hem Ankara halkı hem de esnaf ve tüccar açısından sevindirici olduğunu söyledi.

Karardan dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'ya teşekkür eden Baran, şunları söyledi:

"Ankara'da gece ulaşımının olmaması çok büyük bir eksiklikti. Belli bir saatten sonra Başkent'te hayat duruyordu. Aldığı karardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna'ya teşekkür ediyoruz. İşi gereği geç saatlere kadar çalışan vatandaşlarımız ulaşım imkânına kavuşacaklar. Bu karar Ankara'nın ticari hayatını da olumlu etkileyecek."

Ankara'nın merkezinde peş peşe yaşanan terör saldırıları nedeniyle ekonomik kayba uğrayan Kızılay esnafının, toplu ulaşımın geç saatlere kadar devam etmesi yolunda talepleri olduğunu hatırlatan Baran, "Belediyemizin gece ulaşımı uygulaması Ankara'ya canlılık kazandıracak. Ankara, diğer dünya başkentleri gibi 24 saat yaşayan bir şehir haline gelecek. Bu durum en çok, ekonomik sıkıntı içindeki esnaf ve tüccarımızı sevindirecek" diye konuştu.