Görüşlerinizi
Paylaşın
SOSYAL UYUM PROJESİ İÇİN EĞİTİM VE İSTİHDAM DESTEĞİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

Alman Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından sağlanan hibe desteği kapsamında Odamız, İŞKUR, Bahçeşehir Üniversitesi ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) işbirliği ile  'Sosyal Uyum Projesi için Eğitim ve İstihdam Desteği' başlıklı bir proje yürütülmektedir.

Projenin amacı, Türk vatandaşlarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve geçici koruma altındaki Suriyelilerin sosyal uyumunu güçlendirmek üzere eğitim ve istihdam programlarını desteklemektir.

Projeye katılması beklenen 550 kişiye 1 aylık eğitim verildikten sonra söz konusu kişilerin istihdam edilmesi ve istihdam edildikleri kurumlarda toplam 5 ay çalışmaları planlanmıştır. İşverenlerce 5 ay süreyle istihdam edilen kişilerin 4 ay boyunca ücretleri proje bütçesinden karşılanacaktır, 5. ay ise işverenler, söz konusu kişilerin ücretlerini ve diğer yasal yükümlülüklerini karşılamakla sorumlu olacaktır.

Projede işveren olarak yer almak isteyen üyelerimizin 19 Ocak 2018 tarihine kadar Odamıza başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru için aşağıda yer alan Firma Talep Formunu doldurarak belirtilen iletişim adresine gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla.


Proje ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Firma Talep Formu'nu indirmek için lütfen tıklayınız.


Telefon

(312) 201 83 60

(312) 201 83 61-62

E-Posta

ozge.sahin@atonet.org.tr