Görüşlerinizi
Paylaşın
ESKİ KULÜBÜNDEN ATO BAŞKANI'NA ZİYARET

-KAVAKLIDERE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI VE GENÇ FUTBOLCULARI, ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN'I ZİYARET ETTİ.

 

-ATO BAŞKANI BARAN, KENDİSİNİN DE YILLAR ÖNCE AYNI SPOR KULÜBÜNDE FUTBOL OYNADIĞINI BELİRTEREK, "BİZİM ZAMANIMIZDAKİ ŞARTLAR ÇOK FARKLIYDI. EŞOFMANDAN VAZGEÇTİK AYAĞIMIZDA AYAKKABI BİLE YOKTU" DEDİ.

 

-KAVAKLIDERE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI CÜREBAL, "ATO BAŞKANI BARAN'IN FOTOĞRAFINI KULÜBE ASTIK, ÖRNEK GÖSTERİYORUZ"

 

10 OCAK 2018- Kavaklıdere Spor Kulübü Başkanı Fatih Cürebal ve 16 yaş altı gruplarda oynayan futbolcuları, tam 42 yıl önce aynı kulübün formasını giyerek sahalarda top koşturan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran'ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ATO Başkanı Baran, amatör sporların, genç nesillerin yetişmesindeki önemine değindi. Kavaklıdere Spor Kulübü'nün 72 yıllık köklü bir kulüp olduğunu belirten Baran, genç futbolculara, "Kulübünüzün kıymetini bilin. Hem bu kulüp için alın teri dökün, mücadele verin hem de derslerinize ve arkadaşlarınızla ilişkilerinize çok önem verin. Bu millet için bu vatan için neler yapabilirim, bu bayrak için bu topraklar için neler yapabilirim, bunun için de mücadeleyi başlatın" tavsiyesinde bulundu.

 

-"AYAĞIMIZDA AYAKKABIMIZ BİLE YOKTU"-

 

Kendisinin de yıllar önce aynı spor kulübünde 6 yıl futbol oynadığını anlatan Baran, "Bizim zamanımızdaki şartlar çok farklıydı. Eşofmandan vazgeçtik ayağımızda ayakkabı bile yoktu. Tozlu, topraklı, çamurlu sahalarda oynardık. Çim saha yoktu, şimdi imkânlar çok farklı" diye konuştu. Baran, sportif başarıların yanı sıra futbolcuların toplum içindeki davranışlarının ve ahlaklı olmalarının da önemine işaret etti.

 

Baran, eski kulübünün temsilcilerinin ve futbolcularının ziyaretinde, futbol oynadığı yıllardan bahsederken duygulu anlar yaşadı. Çocukluk yıllarında, babasının ek iş olarak hafta sonları 19 Mayıs Stadyumu'nun gişesinde maç bileti sattığını anlatan Baran, kendisinin de kardeşiyle birlikte stat içinde izleyicilere üzerine oturmaları için gazete ve karton sattığını kaydetti. Aile bütçesine katkı sağlamak için stadyumda çalışmaktan ayrı bir mutluluk duyduğunu ifade eden Baran,  "Hem futbol oynuyordum, hem stat içinde gazete satıp ticaret yapıyordum hem de maç izlemiş oluyordum" dedi.  

 

-"ATO BAŞKANI BARAN'IN FOTOĞRAFINI KULÜBE ASTIK, ÖRNEK GÖSTERİYORUZ"

 

Kavaklıdere Spor Kulübü Başkanı Fatih Cürebal ise, 42 yıl önce Kavaklıdere Spor Kulübü'nde futbol oynayan ATO Başkanı Gürsel Baran'ın formalı fotoğraflarını kulübe astıklarını belirterek, "Sayın Başkan'ın fotoğrafını kulübümüze astık. Genç takımlarımızda oynayan oyuncularımıza diyoruz ki, okullarınızda okuyun, hangi alanda çalışmak istiyorsanız gidin çalışın. Bugün futbol oynamanız gelecekte sizi belki futbolcu yapmaz ama hangi işi yapıyorsanız yapın o işin en iyisi yapar. ATO Başkanımızı çocuklarımıza örnek gösteriyoruz" dedi.

 

Kavaklıdere Spor Kulübü çalışmalarından da bahseden Cürebal, kulüp bünyesinde her yaş grubundan takımlar bulunduğunu, hedeflerinin 5 yıl içinde üçüncü lige çıkmak olduğunu söyledi. Oyuncuların başarılarından da söz eden Cürebal, "Bu çocukların hepsi seçilmiş ve başka kulüplerden transfer edilmiş oyuncular? Çok talipleri var. Bütün takımlarımız namağlup şampiyon oluyor. Bunun yanında en önemli şey ahlak ve kültür" dedi.

 

Ziyaret sırasında 11 yaşındaki küçük futbolcu Göktuğ, Başkan Baran'a çiçek sundu. Kulüp yöneticileri de ziyaretin anısına iki tablo hediye etti.