Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN: İSTESEK KIZILCAHAMAM'I DAVOS YAPARIZ

BAŞKENT ANKARA MECLİSİ'NDEN ATO BAŞKANI'NA ZİYARET

 

-ATO BAŞKANI BARAN, "İSTESEK KIZILCAHAMAM'I DA BEYPAZARI'NI DA DAVOS YAPARIZ."

 

-ANKARA MİLLETVEKİLİ NEVZAT CEYLAN, ANKARA'NIN KÜLTÜR MERKEZİ, MÜZE, KÜTÜPHANE, STADYUM VE YENİ ADLİYE BİNASINA İHTİYACI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

 

25 OCAK 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara'nın çevresinde gelişmeye açık yerler bulunduğuna dikkati çekerek, "Bütün dünya Davos'a gidiyor. Kızılcahamam Davos'tan daha iyi bir yer. İstesek Beypazarı'nı da Kızılcahamam'ı da Davos yaparız. Kızılcahamam'daki o güzellik dünyadaki kaç şehirde var?" diye konuştu.

 

-BARAN: "DERDİMİZ ANKARA"-

 

AK Parti Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ceylan ve yönetim kurulu üyeleri, ATO Başkanı Gürsel Baran'ı ziyaret etti. Başkent Ankara Meclisi yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Baran, "Derdiniz Ankara ise aynı yerdeyiz. Bizim de derdimiz Ankara. Ankara'ya katkı sağlamak adına elimizden gelen gayreti fazlasıyla yerine getiriyoruz. İnşallah beraber güzel işler yaparız" dedi. Baran, göreve geldikleri günden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda Ankara'nın önünü açacak hizmetlerde bulunmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Ankara'nın en fazla alışveriş merkezi ve kulenin bulunduğu şehir olduğuna dikkati çeken Baran, "Ankara'yı misafirlerimizi gururla ağırlayacağımız bir şehir haline getirmemiz lazım" diye konuştu. Ankara için birlikte çalışmaya hazır olduklarını vurgulayan Baran, "Gövdemizi değil başımızı taşın altına koyalım. Yeter ki Ankara hak ettiği yere gelsin" dedi.

 

-CEYLAN ANKARA'NIN SORUNLARINI ANLATTI-

 

İl dernekleri ve federasyonlarının çatı kuruluşu olan Başkent Ankara Meclisi'nin çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ceylan ise Ankara'nın sorunlarını her platformda dile getirdiklerini ve Ankara ile ilgili projelere destek verdiklerini söyledi.

 

Ceylan, Ankara'nın fuar alanı, kültür merkezi, müze, kütüphane, stadyum, yeni adliye binası, bilişim vadisi ve serbest ticaret bölgesine ihtiyacı olduğunu vurguladı. Ankara'nın sorunlarına da değinen Ceylan, Ankara'nın spor tesisi yatırımı konusunda Türkiye'nin en zayıf illerinden biri olduğunu ve büyük bir tabela kirliliği yaşandığını kaydetti.

 

ATO'nun çalışmalarından da övgüyle söz eden Ceylan, "Ankara Ticaret Odası'nda sizlerle birlikte bir canlılık başladı. Çalışmalarınızda destek vermeye hazırız" diye konuştu.