Görüşlerinizi
Paylaşın
MALEZYA'DAN ANKARALI İŞ ADAMLARINA DAVET

8 TEMMUZ 2018- Malezya Dış Ticaret Geliştirme Kurulu Direktörü Rosmizah Mat Jusoh, Ankaralı iş adamlarını Malezya'da yatırım yapmaya davet etti.

 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ı ziyaret eden Jusoh, ülkesindeki yatırım fırsatları hakkında bilgi vererek, Malezya'nın çevre ülkelerle birlikte 600 milyon nüfuslu bir pazara hitap ettiğini söyledi. Malezya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini vurgulayan Jusoh, "Ülkelerimiz arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek için Ankara Ticaret odası ile ortak çalışmalar yapmayı arzu ediyoruz. Dış Ticaret Geliştirme Kurulu olarak karşılıklı ticareti geliştirmek isteyen herkese yardımcı olmak istiyoruz" diye konuştu.

 

Malezya'nın uluslararası rekabette güçlü yanları bulunduğuna dikkat çeken Jusoh, iş insanlarının karşılıklı toplantı ve seyahatlerinin ticari ilişkileri geliştirmek için başlangıç olabileceğini söyledi. Jusoh, Baran başkanlığındaki ATO heyetini Malezya'ya davet etti.

 

-HALKIMIZIN MALEZYA'YA POZİTİF BİR BAKIŞI VAR-

 

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran da Malezya Dış Ticaret Geliştirme Kurulu Direktörü Rosmizah Mat Jusoh'un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türk halkının Malezya'ya pozitif bir bakışı olduğunu söyleyen Baran, "Bu pozitif bakış açısını iyi değerlendirelim. Ülkelerimiz arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek için Ankara Ticaret Odası olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getiririz" dedi. Baran, sağlık turizmi alanında iş birliği yapılabileceğini bildirdi.

 

Ülkelerin iç pazarda ürün satarak ekonomisini geliştiremeyeceğini, bu nedenle dış ticaretin öneminin büyük olduğunu kaydeden Baran, "Oda olarak şehrimizin ihracat potansiyelini artırmak için üyelerimizin yeni pazarlara açılmasını destekliyoruz. Malezya ile ticaretimizi geliştirmeyi ve bunu karşılıklı ihtiyaçları gidererek sağlamayı isteriz" diye konuştu.

 

Baran ile Jusoh'un görüşmesinde,  ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Ülkü Karakuş ve Halil İlik, DEİK Malezya İş Konseyi Başkanı Süheyla Çebi Karahan ve Turizm Malezya Firma Yetkilisi İbrahim Çağrı Salık da hazır bulundu.