Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN "VERGİ İNDİRİMİ" TEŞEKKÜRÜ

-ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN, OTOMOTİV, BEYAZ EŞYA, MOBİLYA VE KONUTTA KDV VE ÖTV İNDİRİMİ KARARI NEDENİYLE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE HAZİNE VE MALİYE BAKANI ALBAYRAK'A TEŞEKKÜR ETTİ. 

 

-ATO 28. DÖNEM MECLİS ÜYELERİ EKONOMİK İSTİŞARE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLARI VE DİLE GETİRİLEN TALEPLERİ İLGİLİ BAKANLARA İLETTİKLERİNİ HATIRLATAN BARAN, "REEL SEKTÖRÜN SESİNE KULAK VEREN CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE HAZİNE VE MALİYE BAKANIMIZ SAYIN BERAT ALBAYRAK'A ATO ÜYELERİ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM" DEDİ.

 

31 EKİM 2018-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve konutta KDV ve ÖTV indirimi kararı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a teşekkür etti.

 

Döviz kurlarındaki dalgalanma nedeniyle özellikle otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve gayrimenkul sektörlerinde durgunluk yaşandığını söyleyen Baran, Ankara Ticaret Odası Yönetimi olarak, ATO 28.Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı'nda alınan kararları ve vergi indirimi taleplerini ilgili bakanlara ilettiklerini hatırlattı.

 

 Söz konusu sektörleri ATO'da  temsil eden  24 No'lu Elektrikli Ev Aletleri, 27 No'lu Halı Mobilya İmalat Dekorasyon ve Satıcıları, 35 No'lu İkamet Amaçlı İnşaat Müteahhitliği, 47 No'lu Gayrimenkul Yatırımcıları, 50 No'lu Motorlu Kara Taşıtı Satıcıları ve 62 No'lu Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitelerinin piyasadaki durgunluğa çözüm olarak KDV ve ÖTV indirimine ilişkin taleplerinin bulunduğunu hatırlatan Baran, "Reel sektörün sesine kulak veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'a ATO üyeleri adına teşekkür ediyorum" dedi. 

 

Yılsonuna kadar geçerli olacak KDV ve ÖTV indirimi sayesinde piyasanın canlanacağını belirten Baran, "Gayrimenkul sektörü, ekonominin lokomotif sektörlerinden biri. Konut satışında KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e indirilmesi sayesinde hem gayrimenkul sektöründe, hem de onunla ilişkili diğer sektörlerde ciddi bir hareketlilik göreceğiz. Otomotiv, beyaz eşya ve mobilya sektörü de canlanacak. Reel sektör olarak can suyu niteliğindeki bu kararı sevinçle karşıladık" diye konuştu.