Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN ANKARA VALİSİ ŞAHİN'İ ZİYARET ETTİ

-ATO BAŞKANI BARAN, BERABERİNDEKİ HEYETLE ANKARA VALİLİĞİ GÖREVİNE BAŞLAYAN VASİP ŞAHİN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.

-BARAN, ATO'NUN 67 MESLEK KOMİTESİ ÜYELERİNİN SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ, VALİ ŞAHİN'E DOSYA HALİNDE SUNDU.

BARAN, "ÜYEMİZİN TİCARETİNİN ARTMASI İÇİN YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR ŞEHRİMİZE, ŞEHRİMİZ İÇİN YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR ÜYELERİMİZE FAYDA SAĞLIYOR"

 

10 KASIM 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, beraberindeki heyetle birlikte Ankara Valisi Vasip Şahin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  

Ankara Valiliği'nde gerçekleşen ziyarette ATO Başkanı Baran, İstanbul Valiliğinde gösterdiği başarılı çalışmaların üzerine Vali Şahin'in Ankara'ya atanmasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamu yönetimine gösterdiği özenin bir özeti olduğunu belirterek, Şahin'e hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ankara Ticaret Odası çalışmaları hakkında Vali Şahin'e bilgi veren Baran, kamu yönetiminin merkezi olan Ankara'nın son dönemde yaşanan gelişmelerle ticaret ve sanayinin, özellikle savunma sanayiinin Başkenti olduğunu anlattı. ATO'nun üyelerine yönelik çalışmaları hakkında da bilgi veren Baran, "Üyemizin ticaretinin artması için yaptığımız çalışmalar şehrimize, şehrimiz için yaptığımız çalışmalar üyelerimize fayda sağlıyor" dedi. Baran, Ankara'nın sadece ticaretinin gelişmesi değil, döviz kazandırıcı faaliyet olan turizminin de gelişmesine yönelik faaliyet yürüttüklerini söyledi. Akyurt'ta yapımı devam eden fuar alanı hakkında da bilgi veren Baran, "Fuar alanı bittiğinde Ankara'nın ticari hayatına büyük değer katacak" dedi.

ATO Meslek Komiteleri'nin 67 ayrı sektörü temsil eden üyelerden oluştuğunu belirten Baran, her üyenin komitesinde sektörünün gelişimine ilişkin çalışmalar yürüttüğünü anlattı. Baran, komitelerin sektörlerin sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin değerlendirmeler hazırladığını belirterek, Vali Şahin'e bu değerlendirmelerin yer aldığı bir dosya sundu.

Dosyada, 2 No'lu Konfeksiyon, Hazır Giyim, Triko Meslek Komitesi, 52 No'lu Şehir İçi Yolcu, Servis Taşımacılığı Meslek Komitesi, 56 No'lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi, 57 No'lu Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Şehirler Arası Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi, 58 No'lu Oteller ve Konaklama Tesisleri Meslek Komitesi, 59 No'lu Kültür ve Sanat Etkinlikleri Meslek Komitesi ile 60 No'lu Restoran, Lokanta, Kafe Hizmetleri Meslek Komitesi ile 66 No'lu Gözlükçülük ve Fotoğrafçılık Hizmetleri Meslek Komitesi üyelerinin sektörlerinde yaşadığı sorunlar ve bu sorunlarla ilgili çözüm önerileri yer aldı.

Ankara Valisi Vasip Şahin de, Ankara Ticaret Odası heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında özel sektörün önemini ve özel sektör dinamizminin kamu yönetimindeki etkisini ifade etti.

Ziyarette ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran'a, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz, Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Edip Balcı, Halil İlik, Mehmet Fatih Çetinkaya, Nihat Uysallı, Nuh Acar, ATO Meclis Üyeleri Muhammet Sarıtaş, Ceyhan Gündüz, Üner Karabıyık, Raşit Mandıroğlu ve Akın Dinçer eşlik etti.