Görüşlerinizi
Paylaşın
ANKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN'NDEN ATO'YA İADE-İ ZİYARET

23 KASIM 2018- Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara'da göreve başladığında kendisini ilk ziyaret edenler arasında yer alan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve yönetimine iade-i ziyarette bulundu. Vali Şahin, Baran başkanlığındaki ATO heyetiyle gerçekleştirdiği toplantıda komite temsilcilerinden sektörel sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Vali Şahin'in iade-i ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, bir yandan ATO üyelerinin sektörel sorunlarının çözümü diğer yandan da Ankara'nın gelişimi için sürdürdükleri çalışmaları anlattı.

-SEKTÖR VE ANKARA İÇİN İSTİŞARE TOPLANTILARI-

Baran, son dönemde gerçekleştirdikleri 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı ile sektörel konuları, ATO Yüksek İstişare Kurulu toplantısı ve Ankara Odalar ve Borsalar Müşterek Toplantısı ile de Ankara'nın konularını istişare etiklerini ifade etti. Baran, "Ülkemizin 2023 hedefi,  2053 ve 2071 vizyonu doğrultusunda, üyelerimize, ilimize ve ülkemize katkı sağlamak için çalışıyoruz" dedi.

-YENİ HAL YASASI-

ATO Meclis Üyelerinin, Yeni Hal Yasası konusundaki görüş ve önerilerini Vali Şahin'e aktardıkları toplantıda ATO Başkanı Baran, yeni düzenlemede sergilenen üreticiyi desteklemeye yönelik yaklaşımdan duydukları memnuniyeti ifade etti. Vali Şahin'e havaalanına yolcu transferi yapan taşımacılık şirketleri ile kafe ve restoran sektörünün sorunları da iletildi.

ATO'nun yurtdışı direkt uçuşlar ve fuar alanı konularındaki çalışmaları hakkında Vali Şahin'e bilgi veren Baran, fuar alanı bittiğinde Ankara'ya büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Vali Şahin'le gerçekleştirilen toplantıda ATO Başkanı Baran'a ATO Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ülke Karakuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Edip Balcı, Fatih Çetinkaya, Halil İlik, Nuh Acar, Nihat Uysallı, ATO Meclis Üyeleri Ceyhan Gündüz, Serkan Öz ve Muhammet Sarıtaş eşlik etti.