Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO, BAU ULUSLARARASI YAPI VE İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ FUARI'NDA

-BARAN BAŞKANLIĞINDAKİ ATO HEYETİ EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ İNŞAAT SEKTÖRÜNE İLİŞKİN GELİŞMELERİ BAU 2019 YAPI VE İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ FUARI'NDA TAKİP ETTİ.

-ATO HEYETİ, ALMANYA'DA TOPLANTILARA KATILDI, SEKTÖREL GELİŞMELERİ TAKİP ETTİ, İKİLİ TEMASLARDA BULUNDU.

 

18 OCAK 2019- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, inşaat sektöründeki gelişmeleri incelemek üzere Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen BAU Yapı ve İnşaat Teknolojileri Fuarı'na katılarak incelemelerde bulundu.

200 bin metrekare kapalı alanda yapılan ve sektörün en büyüğü sayılan BAU 2019 Fuarı'nda, 45 ülkeden 2 bin 250 katılımcı yer aldı. ATO Başkanı Baran ve beraberindeki heyet, fuarda sektörel gelişmeleri ve yenilikleri takip etti.  Baran, Türkiye'den katılan 67 firmanın stant açtığı fuarda, stantları gezdi, bilgi aldı ve katılımcılarla sohbet etti.

Fuar ziyaretlerinin ardından ATO Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Ekinci başkanlığındaki ATO Heyeti, MÜSİAD Münih Şubesi'nde düzenlenen toplantıya katıldı. Ev sahipliğini MÜSİAD Münih Şube Başkanı Nebi Alp'in yaptığı toplantıda, Türkiye-Almanya ticari ilişkileri ve yatırım fırsatları ele alındı.

Ekinci başkanlığındaki ATO Heyeti, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası'nda da bir toplantı gerçekleştirdi. Türkiye'nin Almanya Başkonsolosu Mehmet Günay ve Ticaret Ataşesi Ertem Çoban'ın da katılımıyla gerçekleşen toplantıda Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu, Türk yatırımcıların Almanya'daki iş fırsatları ile ilgili sunum yaptı. Toplantının ardından Özoğlu, Ekinci'ye günün anısına plaket takdim etti.

ATO'nun BAU 2019 Fuar ziyaretinde ATO Başkanı Baran'a, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İlik, Süleyman Ekinci, ATO Meclis Üyeleri Mustafa Ayrancıoğlu, Mehmet Özbey, Nazmi Şahin, İbrahim Ayhan, Tahir Tellioğlu, Bülent Uz, Zeki Kara, Mustafa Şahin, ATO Komite Üyeleri Tekin Yetiş, Sedat Dulkadiroğlu, Oncay Aras, Ekrem Soylu ve Naki Demir eşlik etti.