Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN USHAŞ'A ZİYARET

ATO BAŞKAN YARDIMCISI AKTAY, TÜRKİYE'NİN SAĞLIK HİZMETLERİNİN TANITIMINI YAPMAK AMACIYLA KURULAN USHAŞ A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ KILIÇKAYA'YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.

19 ŞUBAT 2019-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Türkiye'nin sağlık hizmetlerinin tanıtımını yapmak üzere kurulan Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. (USHAŞ) Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Ziyarette, Türkiye'nin uluslararası alanda sağlık turizminden aldığı payı artırmak için yapılacaklar konusunda bilgi alış verişinde bulunuldu.

Kılıçkaya'nın makamında gerçekleşen ziyarette konuşan ATO Başkan Yardımcısı Aktay, Ankara'nın sağlık turizmi pastasından aldığı payı büyütmek için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bu doğrultuda Ankara'dan yurtdışına direkt uçuşların artması konusunda çalışma yaptıklarını ve halen 17 ülkeden 29 destinasyona Esenboğa'dan direkt uçuş sağlandığını söyledi.

Türkiye'de bölgesel uzmanlaşmanın tamamlanıp, her şehrin bir sağlık dalının uzmanı olarak daha iyi hizmet vermesinin sağlanabileceğini ifade eden Aktay, "Artık ülkeler değil şehirler marka haline geliyor" dedi. Aktay, sağlık turizminin geliştirilmesi için, bu konuda yapılan çalışmalarda koordinasyonun sağlanması gerektiğinin de önemine dikkat çekti. Aktay, bu konuda Ankara Ticaret Odası Yönetimi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Sağlık turizminin katma değeri yüksek bir sektör olduğunu vurgulayan Aktay, ATO'nun Ankara sağlık envanteri çıkartmakla ilgili bir çalışma içinde olduğu bilgisini verdi.

ATO heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren USHAŞ Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, Türkiye'yi sağlık alanında uluslararası bir destinasyon haline getirmek istediklerini söyledi.

2023 vizyonuna en uygun sektörlerden birinin sağlık sektörü olduğuna dikkat çeken Kılıçkaya, şehir hastaneleri ile sağlık kapasitesinin artacağını kaydetti. Kılıçkaya, sağlık turizmi için gerçekleştirecekleri çalışmaları özel sektörle istişare ederek yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Ziyaret heyetinde Dış Ticaret Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Ali Rıza Koç, Turizm Geliştirme Statejileri Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Savaş Çolakoğlu, 56 No'lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi Meclis Üyeleri Kürşad Ramazan Özdemir ve Necmettin Din bulundu.