Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ BARAN'IN ELİNDEN ALDI


18 OCAK 2020-Ankara Ticaret Odası (ATO) üyelerine yönelik çalışmalarını dezavantajlı kesimlere yönelik sosyal sorumluluk faaliyetleriyle taçlandırıyor. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin son gününde, özel eğitim alan öğrencilere karne hediyesi dağıttı.

 

ATO Başkanı Baran, Başkan Yardımcısı Temel Aktay ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamit Şahin ile birlikte, ilkokul düzeyinde orta ve ağır zihinsel engelli 20 erkek ve 17 kız öğrenciye eğitim veren Eryaman Özel Eğitim Uygulama Okulu'nu ziyaret etti. Okul Müdürü Alper Bozbıyık ve Müdür Yardımcısı Akif Maraklı'dan okul hakkında bilgi alan Baran ve beraberindekiler daha sonra karne törenine eşlik etti. Baran, Aktay'la birlikte öğrencilerle yakından ilgilendi ve karne hediyesi dağıttı.

 

Türkiye'nin sosyal devlet olma sorumluluğunu özenle yerine getiren bir ülke olduğuna dikkat çeken Baran, "Devletimiz üstüne düşen görevi fazlasıyla yerine getiriyor. Çocuklarımız ile tek tek ilgileniyorlar. Özel eğitim kurumu olsa da, bu okullarda okuyan çocuklarımız devlet tarafından tahsis edilen özel araçlarla evlerinden alınıyor ve ders saati bitiminde de evlerine bırakıyor" dedi. ATO olarak sosyal sorumluluk faaliyetlerine özel önem verdiklerini belirten Baran, "Çocuklarımızla ilgilenmek ve karne sevincini paylaşmaktan büyük mutluluk duydum" diye konuştu.