Görüşlerinizi
Paylaşın
İŞ İNSANLARI SEMİNERLERİ ATO'DA DEVAM EDİYOR

-DR. GÜLER MANİSALI DARMAN, "SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞİRKETLER İÇİN KURUMSAL YÖNETİM" SUNUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

 

4 MART 2020 - Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) işveren ve yöneticilere özel olarak organize ettiği İş İnsanları Seminerleri 2020'nin üçüncü programında Dr. Güler Manisalı Darman "Sürdürülebilir Şirketler İçin Kurumsal Yönetim" başlıklı sunumunu yaptı.

 

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen programda, aile şirketleri için kurumsal yönetimin öneminden bahseden Darman, kurumsallaşma ile kurumsal yönetim arasındaki fark hakkında bilgi verdi. Kurumsallaşmanın; "şeffaflık, adillik, sorumluluk ve hesap verilebilirlik" dinamikleri üzerine kurulu olduğundan bahseden Darman, kurumsallaşma yolunda en zor konunun,  iyi bir insan kaynakları yöneticisi ile doğru muhasebeciyi bulmak olduğunu vurguladı. Darman, Türkiye'de nesillere yayılan şirketlerin, son dönemde kurumsal yönetime geçmeye başladığını anlatarak, profesyonel ve güçlü bir yönetim kurulunun şirketler için önemli olduğunu söyledi.

 

İş hayatının dinamik bir yapı olduğunun altını çizen Darman, şirketler hukuku faslına ilişkin AB müktesebatını doğru şekilde uygulamanın, şirket yönetimlerine avantaj sağlayıcını belirtti. Darman, "işletmeler öncellikli olarak sermaye yönetiminde belli bir noktaya gelmeli daha sonra sürdürebilirliği sağlamalılar" dedi.

 

Darman, sunumunun ardından katılımcıların sorularını cevapladı.