Görüşlerinizi
Paylaşın
CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ BAŞKANLIĞI STAJ SEFERBERLİĞİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

 

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, Bakanlıklarımız, Bakanlıklarımıza bağlı, ilgili, ilişkili kuruluşlar ve özel sektörden gönüllü işverenlerimizin işbirliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığımızın destekleriyle üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan "Staj Seferberliği" programı www.yetenekkapisi.org adresinden duyurulmuştur.

 

Öğrencilerimizin başarılı bir yükseköğretim süreci geçirmeleri ve alanlarında uzmanlık kazanabilmeleri için üniversite eğitimleri döneminde staj yapmaları bir gerekliliktir. Ancak bu yıl, pandemi nedeni ile öğrencilerimizin staj imkânı bulmakta zorlandığı görülmektedir.

 

Bu kapsamda, "Staj mezuniyetine engel olmasın" düşüncesiyle yola çıkılan proje aracılığıyla, örgün eğitim veren lisans programlarında son sınıfa geçen öğrencilere kamu kurum, kuruluşlarında ve özel sektörde staj imkânı tanınacaktır.

 

Başvuru değerlemeleri, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından liyakat esaslı, objektif yöntemler ile adayların liseden lisans son sınıfa kadar yaptıkları çalışmaları ve sergiledikleri performansları göz önünde bulundurularak yapılacaktır.

 

Staj Seferberliği ilanı "Yetenek Kapısı" platformu www.yetenekkapisi.org adresi üzerinden duyurulmuş olup, başvurular 20 Temmuz - 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılabilecektir.

 

Önemle bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla

Ankara Ticaret Odası