Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN TARIM VE ORMAN BAKANI'NA ZİYARET

-ATO BAŞKANI BARAN: "TÜRKİYE PANDEMİDE SAĞLIK VE GIDA SEKTÖRLERİNDE BAŞARILI OLDU"

 

5 OCAK 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'yi ziyaret etti. Baran, ATO çalışmaları hakkında bilgi vererek sektörel konu ve sorunları aktardı.

 

Orman Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette konuşan ATO Başkanı Baran, Türkiye'nin pandemi sürecini her alanda başarıyla yönettiğini belirterek, "İki konuda özellikle başarılı olundu. Bunlar sağlık ve gıda sektörleridir" dedi. Baran, gıda sektöründe üretim, tedarik ve perakende satış zincirinde hiçbir aksama yaşanmamasının Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sürecin başlangıcında aldığı önlemlerle ilgili olduğuna da dikkat çekti.

 

ATO üyelerinin sektörel konu ve sorunlarını aktaran Baran, görüşmede koronavirüs önlemleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen veya sınırlandırılan hizmet sektörünün yaşadığı sıkıntıları da dile getirdi. Baran, lokanta, restoran ve kafelerin HES kodu ile müşteri alacak şekilde yeniden faaliyetlerine başlaması talebini de ifade etti.

 

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'yi ziyarette Baran'a, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi-TOBB Tarım Meclisi Başkanı M. Ülkü Karakuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Nuh Acar, Nihat Uysallı ve Halil İlik eşlik ederken Bakan Pakdemirli'ye ise Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik eşlik etti.