Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN TIP BAYRAMI'NDA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ZİYARET

ATO BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ TIP BAYRAMI'NI KUTLADI.

 

ATO BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ: "ANKARA'NIN SAĞLIK KONUSUNDA DÜNYA MARKASI OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ."

 

13 MART 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, ATO'nun 56 No'lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi'nin organizasyonu ile 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Ankara'da faaliyet gösteren bir sağlık kuruluşunu ziyaret ederek, iş dünyası adına özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti.


ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, ziyaretinde, yaklaşık yüzde 80'ini kadın çalışanların oluşturduğu sağlık kuruluşu yetkili ve çalışanlarıyla bir araya gelerek, 14 Mart Tıp Bayramlarını kutladı. Kovid-19 salgın sürecinin Türkiye'deki sağlık sektörünün ne kadar geliştiğini anlamaya olanak sağladığını kaydeden Yılmaz, sağlık çalışanlarının yüzyıllar sonra bile anlatılacak bir sağlık mücadelesinin kahramanları olduğunu söyledi.

Ankara'nın sağlık hizmetleri sektöründe çok geliştiğini kaydeden Yılmaz, Başkent'in sağlık konusunda bir dünya markası olması için Ankara Ticaret Odası olarak çalıştıklarını söyledi. Yılmaz, "Başkentimiz, sağlık personeli, hastane sayısı, yatak kapasitesi, tedavi cihazları, sağlık turizmi gibi konularda kendini kanıtlamış bir şehir. Bu gelişmişliğin asıl kaynağı ise özverili sağlık çalışanları ile sağlık konusuna önem veren bir devlet yapısı." diye konuştu.

 

Çalışma hayatında kadın istihdamının önemine değinen Yılmaz, çalışanlarının büyük bölümünü kadınların oluşturduğu bir kuruluşu ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yılmaz, "Elini attığı her şeyi güzelleştiren kadınlarımız sağlık sektörünü de güzelleştirerek, ekonominin canlı kalmasına ve büyümesine destek veriyor" dedi.

 

-"ASIL KAHRAMANLAR SAĞLIK ÇALIŞANLARI"-

 

Türkiye'de sağlık çalışanlarının her birinin büyük bir özveriyle çalıştığını kaydeden Yılmaz, gece gündüz demeden fedakârca çalışan sağlık çalışanlarının yalnızca bir gün değil her gün teşekkürü hak ettiğini söyledi. Yılmaz, "Pandemi süreci bizlere ne kadar ulvi bir görev icra ettiklerini hatırlatmış oldu. Kovid-19 salgınıyla mücadelenin asıl kahramanları sağlık çalışanlarımız. Sağlık hizmetlerinde görev alan ambulans şoföründen profesörlere kadar tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

 

ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz'a ziyaretinde ATO 56 No'lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Raşit Mandıroğlu, Başkan Yardımcısı Ekrem Akdoğan, Meclis Üyesi Necmettin Din, Komite Üyeleri Murat Kadir Erdem, Sevinç Erdem ve Talat Kızılkoca eşlik etti.

 

Yılmaz, ziyaretinde sağlık çalışanlarına çiçek hediye etti.