Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, TÜRKİYEM-BİR BAŞKANLIĞINA YENİDEN SEÇİLEN KARAKUŞ'U ZİYARET ETTİ

19 Nisan 2021-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği Derneği (TÜRKİYEM-BİR) 37. Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen M. Ülkü Karakuş'u ziyaret ederek "hayırlı olsun" dileklerini iletti.

Baran, ziyarette yaptığı konuşmada, TÜRKİYEM-BİR yönetimini oluşturan kişilerin, toplumsal görevler üstlenen isimler olduğunu belirterek, ATO'da Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği görevini de icra eden M. Ülkü Karakuş ve birlikte görev üstlenen çalışma arkadaşlarının sektörlerine hakim isimler olduğunu söyledi. Baran, "Sahada yer alan kişiler olarak sektörlerinizin tüm meselelerine hakimsiziniz ve çözüm konusunda da önerileriniz var. Bugüne kadar yürüttüğünüz başarılı çalışmaları bugünden sonra da devam ettirerek, ülkemiz adına hayırlı hizmetler yapacağınıza yürekten inanıyoruz" dedi.

Karakuş da konuşmasında TÜRKİYEM-BİR çalışmaları hakkında bilgi vererek, Türkiye'deki yem üreticilerinin yüzde 85'ini temsil ettiklerini belirtti. Ülke menfaatleri doğrultusunda çalışmalarını yönlendirdiklerini kaydeden Karakuş, "Cirosu yüksek, kar marjı düşük bir sektörde üretime ve üreticiye değer vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dile konuştu.

Ziyarette ATO Başkanı Baran'a, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Temel Aktay ve Halil İbrahim Yılmaz ile Yönetim Kurulu Üyeleri Nuh Acar, Süleyman Ekinci, Ali Yıldız ve Halil ilik; Karakuş'a da, TÜRKİYEM-BİR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Taşkaldıran ve Genel Sekreteri Serkan Özbudak eşlik etti.