Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO FERDİ KAZA SİGORTASI

Sayın Üyemiz,

 

Ankara Ticaret Odası olarak bir ilke imza atıp, üyelerimizi hayatın her alanında desteklemek için "Ferdi Kaza Sigortası"  ile güvence altına alıyoruz.

 

FERDİ KAZA SİGORTASI NEDİR?

Sigorta süresi boyunca poliçede belirtilen şartlar dâhilinde kendi isteği dışında uğrayacağı kazaların sonuçlarına karşı teminat altına alan ve hem yurt içi hem de yurt dışında geçerli olan bir sigortadır.

 

Genel şartlarda hariç tutulan deprem, terör, motosiklet kullanımı ve suda boğulma da ATO üyeleri için teminat kapsamına dâhil edilmiştir.

 

FERDİ KAZA SİGORTASI HİZMETİNDEN FAYDALANABİLECEK ÜYELERİMİZ

- 1 Ocak 2018 tarihinden önce  Odaya kayıt olan, 

- Üyelik durumu FAAL olan,

- Üyelik yükümlülüklerini yerine getiren (31 Ocak 2019 tarihine kadar 2018 yılı ve daha eski aidat borçlarını ödeyen)


üyelerimiz Ferdi Kaza Sigortası hizmeti kapsamına alınmıştır. Şahıs kuruluşlarında firma sahibi; limited, kollektif ve komandit şirketlerde şirket ortakları eşit oranda bu haktan yararlanabileceklerdir. Anonim şirketlerinde ise yönetim kurulu üyeleri poliçeden eşit oranda yararlanma hakkına sahip olacaktır.

 

Şubeler, Ferdi Kaza Sigortası hizmeti kapsamında değildir.

 

Ferdi kaza sigortası hizmeti kapsamına giren üyelerimiz web sitemiz üzerinden bilgi güncellemesi yaptıktan sonra Oda Sicil Müdürlüğünden sigorta sertifikalarını alabileceklerdir. Firma bilgilerinizi kontrol etmek ve bilgi güncelleme talebinde bulunmak için lütfen tıklayınız.

 

Ferdi Kaza sigortası ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.