Görüşlerinizi
Paylaşın
Özgeçmiş

GÜRSEL BARAN

Gürsel Baran, 1960 yılında Siirt'te doğdu, ilk ve orta okulu Ankara'da okudu. Lise'ye Siirt'te başladı, Ankara'da tamamladı.

1981 yılında boya, vernik ve lak başta olmak üzere inşaat malzemeleri üzerine faaliyet gösteren Dost Boya şirketini kurdu. Halen bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

1999 yılında Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliği görevine seçilen Baran, 2016 yılında Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiş ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Kredi Garanti Fonu'nda 2017-2018 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği yapan Baran, 2017 yılından bu yana Ankara Kalkınma Ajansı ile Ankara Fuarcılık Anonim Şirketinin yönetim kurulu üyeliği, 2018 yılından bu yana da Gümrük Turizm İşletmeleri A.Ş.'nin Başkan Vekilliği ile TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı

görevlerini yürütmektedir. 2019 yılından bu yana Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi olan Baran, 2020 yılı başından bu yana da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunda Denetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan Baran'ın üç torunu vardır.

Meslek Grubu : 45-BOYA SATICILARI VE İMALATÇILARI MESLEK KOMİTESİ
Unvan : DOST BOYA İNŞAAT VE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Firma Adres : Alemdağ Mahallesi 882. Cadde No:181/D Altındağ/ANKARA
Nace : 46.73.02-Boya, vernik ve lak toptan ticareti