Haberler

 

 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ATO BAŞKANI BARAN’I KABUL ETTİ

-CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, ANKARA TİCARET ODASI’NIN YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜRSEL BARAN’I MAKAMINDA KABUL ETTİ. -ATO BAŞKANI BARAN ZİYARETİ SIRASINDA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A, ATO’NUN YENİ YÖNETİMİ OLARAK UYGULAMAYA KOYACAKLARI PROJELER HAKKINDA BİLGİ SUNDU.

Devamı

 
ATO’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR BESİCİLİK PANELİ

-ATO’NUN DÜZENLEDİĞİ “SÜRDÜRÜLEBİLİR BESİCİLİK” PANELİ’NE KATILAN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI FAKIBABA, TÜRKİYE’NİN 80 MİLYONLUK NÜFUSU VE AVRUPA’YI BESLEYECEK GÜCE SAHİP OLDUĞUNU SÖYLEDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “GIDA GÜVENLİĞİ TEHLİKE ALTINDA. BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİMİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN BÜYÜME VERİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

REEL SEKTÖRE VERİLEN DESTEK EKONOMİYİ BÜYÜTTÜ

Devamı

 
ATO’DAN GIDA HİJYEN EĞİTİMİ

-ANKARA TİCARET ODASI, EKİM AYINDA GIDA HİJYEN EĞİTİMLERİ VERMEYE BAŞLAYACAK. -ATO BAŞKANI BARAN: “EKMEKTE HİJYEN ÇOK ÖNEMLİ. ANKARA TİCARET ODASI OLARAK ÜCRETSİZ VERECEĞİMİZ HİJYEN EĞİTİMİNE EKMEK ÜRETİMİ, DAĞITIMI VE SATIŞINDA ÇALIŞANLARIN KATILIMINI BEKLİYORUZ”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI, İSRAF KONUSUNDA UYARIDA BULUNDU. “BAYRAM VESİLE OLSUN İSRAFIN ÖNÜNE GEÇELİM”

-ATO BAŞKANI BARAN, GIDA İSRAFININ TATİL DÖNEMLERİNDE ARTIŞ GÖSTERDİĞİNE DİKKATİ ÇEKEREK, “KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE ÖZELLİKLE HER ŞEY DAHİL OTELLERDE KONAKLAYACAK VATANDAŞLARIMIZ GIDA İSRAFINDAN KAÇINSINLAR” DEDİ. -DÜNYADA DOĞAL KAYNAKLARIN HIZLA TÜKENDİĞİNE DİKKATİ ÇEKEN BARAN, ELEKTRİK, DOĞALGAZ, SU VE KAĞIT TÜKETİMİNDE DE İSRAFTAN KAÇINILMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, “GELECEĞİMİZİ İSRAF ETMEYELİM” DİYE KONUŞTU.

Devamı

 
-ATO BAŞKANI BARAN’DAN İNŞAAT SEKTÖRÜNDE “YERLİ MALI” KULLANIM ÇAĞRISI: “LOKOMOTİF YERLİ MALI TAŞISIN”

BARAN: “YERLİ MALI KULLANMAK DOĞMAMIŞ ÇOCUKLARIMIZA BORCUMUZDUR”

Devamı

 
SEÇİM MANİPÜLASYONUNA KHK İLE DUR DENDİ

- ANKARA TİCARET ODASI’NIN SONBAHAR AYLARINDA YAPILMASI PLANLANAN SEÇİMLERİNDE MANİPÜLASYONA GEÇİT VERİLMEYECEK. -RESMİ GAZETE’DE 25 AĞUSTOS TARİHİNDE YAYINLANAN KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEYE GÖRE ODA, BORSA VE BİRLİK ORGANLARININ SEÇİMLERİNDE OY KULLANABİLMEK İÇİN SEÇİM TARİHİ İTİBARIYLA EN AZ İKİ YILDIR ODA VE BORSAYA KAYITLI OLMAK GEREKİYOR. -ATO BAŞKANI BARAN: “YAPILAN DÜZENLEME, ODA VE BORSA SEÇİMLERİNİN ŞEFFAF, ADİL VE DEMOKRATİK BİR ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRİLMESİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ.”

Devamı

 
ATO’DAN KIBRIS ÇIKARMASI

-ATO BAŞKANI BARAN, YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BİRLİKTE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’Nİ ZİYARET ETTİ. -İKİ ÜLKE ARASINDAKİ TİCARİ İLİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİ AMACIYLA ADA’DA BULUNAN ATO HEYETİ, CUMHURBAŞKANI AKINCI, EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI ATUN VE KIBRIS TÜRK SANAYİ ODASI BAŞKANI KAYMAK İLE GÖRÜŞTÜ. -ATO BAŞKANI BARAN: “BİZLER KIBRIS’A FARKLI GÖZLE BAKARIZ. TİCARETİ NASIL GELİŞTİREBİLİRİZ, BUNUN İÇİN BURADAYIZ. HANGİ ALANDA OLURSA OLSUN TİCARETTE SİZE BİR NEFES OLABİLMEK İÇİN BURADAYIZ”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN’DAN BAYRAM ÖNCESİ SÜRÜCÜLERE UYARI: “AŞIRI HIZ YAPMAYIN, TRAFİK KURALLARINA UYUN”

-ATO BAŞKANI BARAN, YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİ TRAFİK KURALLARINA UYMALARI VE AŞIRI HIZDAN KAÇINMALARI KONUSUNDA UYARDI. -BARAN SÜRÜCÜLERE, UZUN YOLA ÇIKMADAN ÖNCE ARAÇLARININ BAKIMLARINI YAPTIRMALARI, LASTİK SÖKME, TAKMA VE BALANS İŞLEMLERİ İÇİN EHİL KİŞİLERİ TERCİH ETMELERİ UYARISINDA DA BULUNDU.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ’NDEN ADALET BAKANI’NA ZİYARET

-ATO YÖNETİMİ ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU. -ATO BAŞKANI BARAN ZİYARET SIRASINDA AVUKAT BULUNDURMA ZORUNLULUĞUNUN ŞİRKETLERE EK MALİYET GETİRDİĞİNİ VE İŞÇİ-İŞVEREN DAVALARINDA ARABULUCULUĞUN KISA ZAMANDA YASALAŞMASINI BEKLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI’NI ZİYARET ETTİ

ATO BAŞKANI BARAN: “ET VE SÜTE UYGULANAN KDV YÜZDE 1’E İNDİRİLSİN” BARAN, “CANLI HAYVAN İTHALATINDA ET VE SÜT KURUMU’NA YÜZDE SIFIR, ÖZEL SEKTÖRÜ YÜZDE 10 VERGİ UYGULANMASI ADİL DEĞİL” GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI FAKIBABA: “HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDE BİR ATEŞ VAR. BU ATEŞ DÜŞECEK”

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI KURTULMUŞ’U ZİYARET ETTİ

ATO BAŞKANI BARAN: “MÜZİK MESLEK BİRLİKLERİNİN AÇIKLADIĞI MÜZİK KULLANIM BEDELLERİNİN YÜKSEKLİĞİ NEDENİYLE KÜÇÜK ESNAF SIKINTI YAŞIYOR” ATO BAŞKANI BARAN, ATO’NUN 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU’NDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN TASLAĞA DAİR GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİ BİR DOSYA HALİNDE SUNDU.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN, İVEDİK HURDACILAR SİTESİ’Nİ GEZDİ, YANAN TOPLAMA VE AYIRMA TESİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BARAN, “HURDACILAR VE SİGORTA ŞİRKETLERİNİ BİRARAYA GETİREREK SİGORTA SORUNA ÇÖZÜM YOLU ARAYACAĞIZ”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN SİNCAN CEZA VE İNFAZ KURUMLARI KAMPÜSܒNDE

-BARAN, AKINCI ÜSSÜ DAVASI’NI BEKLEYEN ŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER VE ADALET NÖBETİ TUTANLARA DESTEK VERDİ. -BARAN: “MİLLETİMİZ DEVLETİNE DE ADALETE DE GÜVENİYOR.” -ATO, AKINCI ÜSSÜ DAVASINI DESTEK İÇİN BEKLEYENLERE KAHVALTI OLARAK ANKARA SİMİDİ İKRAM ETTİ.

Devamı

 
GÜRCİSTAN BÜYÜKELÇİSİ ATO BAŞKANI BARAN’I ZİYARET ETTİ

-GÜRCİSTAN BÜYÜKELÇİSİ KOPLATADZE, “TİCARİ İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMEK İÇİN GÜRCİSTAN’DAN HEYET GETİRMEK İSTİYORUZ” -BÜYÜKELÇİ :”İTALYAN FUTBOL TAKIMININ FORMALARI TÜRK YATIRIMCININ GÜRCİSTAN’DA KURDUĞU FABRİKADA ÜRETİLDİ” -BÜYÜKELÇİ: “ANKARA’DAKİ GÖREV SÜREM DOLDUĞUNDA TİFLİS’E DİREKT UÇMAK İSTERİM” -ATO BAŞKANI BARAN: “GÜRCÜLER BİZİM AKRABAMIZ. SİZLERLE HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ’NDEN BAŞBAKAN YARDIMCISI AKDAĞ’A ZİYARET…

-BAŞBAKAN YARDIMCISI RECEP AKDAĞ: “POLİTİKA GELİŞTİRME LABORATUVARLARI KURALIM” -ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN: “TEŞVİKLER TEK ELDEN DAĞITILSIN”

Devamı

 
ATO EĞİTİM FAALİYETLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

-ANKARA TİCARET ODASI’NDAN SİGORTA ACENTELERİNE ÇAPRAZ SATIŞ EĞİTİMİ

Devamı

 
ATO “EMLAK VERGİSİ MASASI” KURDU

-BAŞKENT’İN “EMLAK DEĞER ARTIŞLARI” ATO BAŞKANI BAŞKANLIĞINDA GAYRİMENKUL HİZMETLERİ MESLEK KOMİTESİ İLE YAPILAN TOPLANTIDA MASAYA YATIRILDI. -ANKARA TİCARET ODASI, EMLAK VERGİSİ ARTIŞLARINA YAPILACAK İTİRAZLAR İÇİN “EMLAK VERGİSİ MASASI” KURDU. -BARAN: “EMLAK VERGİSİ’NDEKİ ARTIŞA İTİRAZI OLAN ÜYELERİMİZ MUTLAKA BİZE ULAŞSINLAR”

Devamı

 
ATO’DAN SİGORTACILARA ÇAPRAZ SATIŞ EĞİTİMİ

-ANKARA TİCARET ODASI, SİGORTA ACENTELERİNE YÖNELİK OLARAK SİGORTA ÜRÜNLERİ İÇİN ÇAPRAZ SATIŞ EĞİTİMİ DÜZENLİYOR.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ’NDEN BAŞBAKAN YARDIMCISI IŞIK’A ZİYARET

-ATO YÖNETİMİ BAŞBAKAN YARDIMCISI FİKRİ IŞIK’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ’NDEN İKİ BAKANA ZİYARET

ANKARA TİCARET ODASI YÖNETİMİ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI JÜLİDE SARIEROĞLU İLE GENÇLİK VE SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN'DAN ALMANYA'YA ÇAĞRI: TİCARİ KÖPRÜLERİ ATMAYALIM

“GEÇİCİ DİPLOMATİK GERİLİM VE KRİZLER TİCARETİMİZDE KALICI YARALAR AÇMASIN” -ATO BAŞKANI BARAN, ALMAN YETKİLİ MAKAMLARINA, İKİ ÜLKE ARASINDAKİ EKONOMİK İLİŞKİLERİN HASAR GÖRMESİNE YOL AÇACAK SÖYLEMLERDEN UZAK DURMALARI ÇAĞRISINDA BULUNDU. “BARAN: “ALMANYA BİZİM EN ÖNEMLİ TİCARİ ORTAKLARIMIZDAN BİRİDİR. İŞ ADAMLARI OLARAK BÜYÜK EMEKLERLE KURDUĞUMUZ TİCARİ KÖPRÜLERİ ATMAYALIM.” “FETÖ, PKK VE BENZERİ TÜRKİYE KARŞITI ŞER ODAKLARI ALMAN KAMUOYUNDA DEZENFORMASYON FAALİYETLERİ İLE İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLERE ZARAR VERİYOR.”

Devamı

 
ATO’DA “EKVATOR GÜNܔ TOPLANTISI

-EKVATOR’DAN TÜRK ŞİRKETLERİNE YATIRIM ÇAĞRISI -ATO’NUN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIDA EKVATOR BÜYÜKELÇİSİ ROBERTO BETANCOURT, İNŞAAT VE ALTYAPI YATIRIMLARI İÇİN TÜRK ŞİRKETLERİNİ DAVET ETTİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “TÜRK ŞİRKETLERİMİZ DÜNYANIN ARANAN YATIRIMCILARI ARASINA GİRDİ, GURUR DUYUYORUZ”

Devamı

 
ATO BAŞKANI’NDAN HÜKÜMET ÜYELERİNE KUTLAMA

-ATO BAŞKANI BARAN, BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM BAŞKANLIĞINDA YENİLENEN HÜKÜMETE BAŞARILAR DİLEDİ. -BARAN: “YAPILAN DEĞİŞİKLİKLE DAHA DA DİNAMİKLEŞEN HÜKÜMETİN, EKONOMİMİZDE BAŞLATILAN REFORMLARI TAMAMLAYACAĞINA İNANIYORUZ”

Devamı

 
ÖZEL SAĞLIK SEKTÖRÜNE MÜJDELİ HABER

-ATO, HASTA KOTALARINA YÖNELİK SGK TARAFINDAN YAPILAN İŞLEMLER NEDENİYLE SIKINTI YAŞAYAN ÖZEL SAĞLIK SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ İLE SGK BAŞKANI BAĞLI’YI BİR ARAYA GETİRDİ. -TOPLANTIDA SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİ DİNLEYEN SGK BAŞKANI BAĞLI, YAPILAN İŞLEMLERİN YENİDEN İNCELENECEĞİNİ EĞER BİR MAĞDURİYET VAR İSE GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATACAKLARININ MÜJDESİNİ VERDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “BİZİM ASLİ GÖREVİMİZ, ÜYELERİMİZE FAYDA ÜRETMEK VE SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞMAKTIR.”

Devamı

 
TARIM İŞLETMELERİNE 1 MİLYAR AVROLUK DESTEK

-AVRUPA BİRLİĞİ’NİN IPARD-II PROGRAMI KAPSAMINDA, TARIM SEKTÖRÜNDE YATIRIM YAPMAK İSTEYEN İŞLETMELERE VERİLECEK MALİ DESTEKLERE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME VE TANITIM SEMİNERİ, ATO’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “TARIM ALANINDA YATIRIM YAPMAK İSTEYENLER VE YATIRIM ALANLARINI GELİŞTİRMEK İSTEYENLER İÇİN BU DESTEK ÖNEMLİ BİR FIRSAT”

Devamı

 
ATO BAŞKANI’NDAN ŞEHİTLİK ZİYARETİ

-ATO BAŞKANI BARAN, 15 TEMMUZ DARBE TEŞEBBÜSÜNÜN YILDÖNÜMÜNDE, KARŞIYAKA VE CEBECİ ASRİ MEZARLIĞI’NDAKİ ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ. -ATO HEYETİ, ŞEHİTLERİN RUHUNA FATİHA OKUDU, “VATAN SİZE MİNNETTAR” YAZILI ÇELENKLER BIRAKTI. -ATO BAŞKANI BARAN: ”15 TEMMUZ DİRİLİŞİMİZİN SEMBOLÜDÜR.”

Devamı

 
ATO’NUN 15 TEMMUZ ŞİİRLERİ PROGRAMINDA ŞEHİT KIZI AĞLATTI

-ANKARA TİCARET ODASI VE TÜZDEV’İN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ “15 TEMMUZ DİRİLİŞ ŞİİRLERİ GÜLDESTESİ PROGRAMI”NDA, 15 TEMMUZ GECESİ SIRTINDAN VE BAŞINDAN VURULARAK ŞEHİT EDİLEN HASAN ALTIN’IN KIZI ADİLE EVİZ, PROTOKOLÜ AĞLATTI.

Devamı

 
“15 TEMMUZ VE KALKINMA PANELİ” OTURUMLARINDA, 15 TEMMUZ EKONOMİK VE SOSYAL YÖNLERİYLE ELE ALINDI

SABAH GAZETESİ YAZARI ŞEREF OĞUZ’UN MODERATÖRLÜĞܒNÜ YAPTIĞI İLK OTURUMDA ÜNİVERSİTE TEMSİLCİLERİ, KALKINMA BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI VEKİLİ DR. FATİH HASDEMİR’İN YAPTIĞI İKİNCİ OTURUMDA DA İŞADAMLARI 15 TEMMUZ’UN EKONOMİYE ETKİLERİNİ MASAYA YATIRDI.

Devamı

 
ATO’DAN 15 TEMMUZ VE KALKINMA PANELİ

-15 TEMMUZ VE KALKINMA PANELİ, KALKINMA BAKANI ELVAN’IN KATILIMIYLA ANKARA TİCARET ODASI’NDA YAPILDI. -KALKINMA BAKANI ELVAN: “TÜRKİYE’NİN EKONOMİK OLARAK NE KADAR SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE OTURTULDUĞU 15 TEMMUZ’DA NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜLDÜ. ARTIK DARBE GİRİŞİMLERİYLE TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ KESEMEZSİNİZ” -ATO BAŞKANI BARAN: “MİLLETÇE 15 TEMMUZ’DAN ÖNEMLİ DERSLER ÇIKARDIK. DEMOKRASİ NÖBETİMİZ İLELEBET SÜRECEK”

Devamı

 
15 TEMMUZ’U ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

TOBB ÇATISI ALTINDAKİ ODA VE BORSALAR 15 TEMMUZ’UN YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ORTAK BİR AÇIKLAMA YAPTI. AÇIKLAMA 81 İLDE 365 ODA VE BORSA BAŞKANININ KATILIMIYLA EŞ ZAMANLI OLARAK YAPILDI.

Devamı

 
ATO “YERLİ OTOMOBİL” İÇİN ZİRVE DÜZENLEYECEK

-ANKARA TİCARET ODASI, OSTİM İŞ BİRLİĞİ’YLE EYLÜL AYINDA “YERLİ OTOMOBİL ZİRVESİ” GERÇEKLEŞTİRECEK. ZİRVEYE KONUYLA İLGİLİ TÜM TARAFLAR DAVET EDİLECEK. -ATO BAŞKANI BARAN, “YERLİ ÜRETİCİLERİMİZ OLAĞANÜSTÜ İŞLER YAPIYOR. GEREKTİĞİ GİBİ DESTEKLENİRSE YERLİ OTOMOBİL HAYAL DEĞİL” DEDİ. BARAN: “ÜRETEN VE TİCARET YAPAN KESİMLER OLARAK SAFLARI SIKLAŞTIRALIM. OSTİM’DEKİ ÜRETİM POTANSİYELİ UMUT VERİYOR. BİZ HER ZAMAN OSTİM’İN YANINDAYIZ”

Devamı

 
ATO’DAN TEKNOKENT ATAĞI

ATO YÖNETİMİ TAI GENEL MÜDÜRÜ KOTİL’İ ZİYARET ETTİ. ZİYARETTE TAİ’NİN KURACAĞI TEKNOKENT İÇERİSİNDE ATO’NUN YER ALMASI KONUSU GÜNDEME GELDİ.

Devamı

 
ATO’DAN AP KARARINA SERT TEPKİ: “YIKICI BİR KARAR”

-ATO BAŞKANI BARAN, AP’NİN TÜRKİYE’NİN ÜYELİK MÜZAKERELERİNİN ASKIYA ALINMASI KARARINA “AVRUPA PARLAMENTOSU’NUN KARARI TÜRKİYE VE AB İLİŞKİLERİNİ ZEDELEYEN, ÖN YARGILI VE OBJEKTİFLİKTEN UZAK BİR KARARDIR” SÖZLERİYLE TEPKİ GÖSTERDİ.

Devamı

 
BARAN’DAN BOSNALI İŞ ADAMLARINA KÂRDAŞLIK ÇAĞRISI

-ANKARA TİCARET ODASI, BOSNA HERSEK İLE TİCARİ İLİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN “TÜRKİYE-BOSNA HERSEK YATIRIM TİCARET VE İŞ BİRLİĞİ İMKÂNLARI TOPLANTISI” DÜZENLEDİ. -ATO BAŞKANI BARAN, İKİ ÜLKE ARASINDAKİ TİCARET HACMİNİ 1 MİLYAR AVROYA ÇIKARMAK İSTEDİKLERİNİ BELİRTEREK, BOSNALI İŞ ADAMLARINA “KÂRDAŞLIK” ÇAĞRISINDA BULUNDU.

Devamı

 
MÜSİAD BAŞKANI KAAN ATO’YU ZİYARET ETTİ

-MÜSİAD’IN YENİ BAŞKANI ABDURRAHMAN KAAN, ATO BAŞKANI BARAN’I ZİYARET ETTİ. GÖRÜŞMEDE MÜSİAD VE ATO’NUN ÇALIŞMALARI İLE EKONOMİYE İLİŞKİN KONULAR ELE ALINDI.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN’DAN YERLİ OTOMOBİL İÇİN ÖNERİ: 'ANKARA BABAYİĞİTE HEM BEYİN HEM VÜCUT OLUR'

BARAN, YERLİ OTOMOBİL İÇİN AR-GE ÇALIŞMALARININ VE YEDEK PARÇA İHTİYACININ ANKARA’DAN SAĞLANABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN’A SİVİL TOPLUM DOSTU BERATI

-ANKARA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU, ATO BAŞKANI BARAN’A “SİVİL TOPLUM DOSTU BERATI” VERDİ. BARAN, ATO OLARAK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE İŞ BİRLİĞİNE AÇIK OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

Devamı

 
ATO KOSGEB DANIŞMA OFİSİ KURACAK

-ANKARA TİCARET ODASI, ÜYELERİNİN KOSGEB DESTEKLERİNDEN DAHA FAZLA YARARLANMASINI SAĞLAMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ. ATO ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRMEK İÇİN ATO BÜNYESİNDE KOSGEB DANIŞMA OFİSİ KURULACAK.

Devamı

 
ATO BAŞKANI İVEDİK’TEKİ PATLAMA YERİNDE İNCELEMEDE BULUNDU

-ATO BAŞKANI BARAN, İVEDİK OSB’DE BİR İMALATHANEDE MEYDANA GELEN VE İKİ KİŞİNİN HAYATINI KAYBETMESİNE NEDEN OLAN PATLAMA SONRASI OLAY YERİNE GİDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.

Devamı

 
SLOVENYA ANKARA’DA TÜRBİN FABRİKASI KURUYOR

SLOVENYA BÜYÜKELÇİSİ JUKIC:”TÜRKİYE DALGALANMALARDAN KOLAY ETKİLENMEYEN BİR EKONOMİK SİSTEME SAHİP” -SLOVENYA BÜYÜKELÇİSİ JUKIC: “TÜRKİYE SADECE İSTANBUL’DAN İBARET DEĞİL. ANKARA’NIN DA ÇOK CİDDİ İŞ KAPASİTESİ VAR.” -ATO BAŞKANI BARAN: “HER TÜRLÜ YATIRIMA KAPIMIZ AÇIK”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN BÜYÜME VERİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

“BEKLENTİLERİMİZİN ÜZERİNDE GERÇEKLEŞEN BÜYÜME SEVİNDİRDİ” “İSTİKRAR VE GÜVEN ORTAMI RAKAMLARA BÜYÜME OLARAK YANSIDI” “REEL SEKTÖRE VERİLEN DESTEK KARŞILIK BULDU”

Devamı

 
ISO 500 ANKARA’NIN GURUR TABLOSUDUR

-ATO BAŞKANI BARAN, 37 ANKARA FİRMASININ İS0 500 LİSTESİ’NE GİRMESİNİN ANKARA İÇİN GURUR VERİCİ OLDUĞUNU BELİRTEREK, “TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANAYİ KURULUŞLARI LİSTESİNE GİREN FİRMALARIMIZ ANKARA’NIN YÜZ AKIDIR” DEDİ. -İSO 500 LİSTESİNDE YER ALAN ANKARA FİRMALARI ÜRETİMDEN SATIŞLARIN YÜZDE 8,6’SINI, İSTİHDAMIN DA YÜZDE 12’SİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ TBMM BAŞKANI’NI ZİYARET ETTİ

ANKARA TİCARET ODASI YÖNETİMİ TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN’I ZİYARET ETTİ.

Devamı

 
ATO’DAN GAZİLERE İFTAR YEMEĞİ

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN EŞİ EMİNE ERDOĞAN, ATO’NUN GAZİ VE YAKINLARI ONURUNA DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINA KATILDI. İFTAR PROGRAMINA 2 BİN 500 DAVETLİ KATILDI. -EMİNE ERDOĞAN: “GÖRDÜK Kİ, BU TOPRAKLARDA NE YİĞİT BİTER, NE ŞEHADETİ GÖZE ALAN KAHRAMAN.” -ATO BAŞKANI BARAN: “ÇANAKKALE’Yİ GEÇİLMEZ YAPAN RUH, 15 TEMMUZ RUHUYLA AYNIDIR. VATAN SİZE MİNNETTARDIR.”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN: “DEMİRDEKİ SIKINTI İNŞAAT SEKTÖRÜNE DARBE VURUR”

-ATO BAŞKANI BARAN, “DEMİRDE FİYAT ARTIŞI, SEKTÖRDE TANSİYON YÜKSELTİYOR”

Devamı

 
SİGORTACILIĞIN 2023 HEDEFLERİ ATO’DA TARTIŞILDI

-DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE SİGORTACILIĞIN 2023 YILI HEDEFLERİ ANKARA TİCARET ODASI’NDA DÜZENLENEN TOPLANTIDA ELE ALINDI. -ATO BAŞKANI BARAN, SİGORTACILIK SEKTÖRÜNÜN 2004-2014 YILLARI ARASINDA YAKLAŞIK 5 KAT BÜYÜDÜĞÜNÜ ANCAK TOPLUMUN SİGORTAYA OLAN TALEBİNİN YETERLİ SEVİYELERE ULAŞAMADIĞINI SÖYLEDİ.

Devamı

 
ÇANAKKALE’DEN 15 TEMMUZ’A

-ÇANAKKALE’YE 2005 YILINDAN BU YANA 32 BİN ÖĞRENCİ GÖNDEREN ATO, ÇANAKKALE RUHUNU GENÇLERLE PAYLAŞMAK AMACIYLA “ÇANAKKALE’DEN 15 TEMMUZ’A” PROGRAMI DÜZENLEDİ. -TİYATRO SANATÇISI AHMET YENİLMEZ’İN YAZIP OYNADIĞI “1915’TEN 15 TEMMUZ’A” İSİMLİ TEK KİŞİLİK OYUN, ATO MECLİS SALONU’NDA SAHNELENDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “BİZDEN SONRAKİ NESİLLERİN ÇANAKKALE RUHUNU KAYBETMEMESİ İÇİN SEYİT ONBAŞI’YI DA BAŞÇAVUŞ ÖMER HALİSDEMİR’İ DE UNUTMAYALIM, UNUTTURMAYALIM”

Devamı

 
ATO BAŞKANI AK PARTİ GENEL BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I KUTLADI.

ATO BAŞKANI BARAN: “TÜRKİYE, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE YENİ ANAYASAYLA BAŞARI HİKAYESİ YAZACAK”

Devamı

 
ATO ANKARA’NIN İRAN’A AÇILAN KAPISI OLMAK İSTİYOR

-İRAN’A YÖNELİK EKONOMİK AMBARGONUN KALDIRILMASININ ARDINDAN ORTAYA ÇIKAN İŞ BİRLİĞİ OLANAKLARI ANKARA TİCARET ODASI’NIN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIDA ELE ALINDI. -ATO BAŞKANI BARAN: “ANKARA TİCARET ODASI OLARAK ANKARA’NIN İRAN’A AÇILAN KAPISI OLMAK İSTİYORUZ” -İRAN BÜYÜKELÇİSİ FARD, “KOMŞU, KARDEŞ VE DOST” ÜLKE OLARAK GÖRDÜKLERİ TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Devamı

 
KOSOVALI İŞ ADAMLARI ATO’YU ZİYARET ETTİ

-ATO BAŞKAN YARDIMCISI DERYAL: “GÖNÜL COĞRAFYAMIZDA YAŞAYAN İNSANLARLA DAHA FAZLA BİRLİK VE TİCARET İÇERİSİNDE OLMAYI ARZU EDERİZ.”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN ‘SİNCAN HAYVANCILIK BÖLGESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

ATO BAŞKANI BARAN: “MARS’A DA GİTSEK TARIM VE HAYVANCILIK YAPARAK VAR OLURUZ”

Devamı

 
ÇED SÜRECİ ATO’DA TARTIŞILDI

-ÇED SÜRECİNDE YAŞANAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ, ANKARA TİCARET ODASI’NDA DÜZENLENEN PANELDE MASAYA YATIRILDI. -ATO BAŞKAN YARDIMCISI DERYAL, “ÇED YATIRIMCILARIN KORKULU RÜYASI OLMAMALI”

Devamı

 
TOHUMUN GELECEĞİ ATO'DA KONUŞULDU

-TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ’NİN ATO İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLEDEĞİ “TOHUM GELECEĞİMİZDİR” PANELİ ATO'DA YAPILDI. -ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ: " TOHUM HAYATTIR.”

Devamı

 
TİCARET, ANKARA TİCARET ODASI’NDA KONUŞULUYOR

İRAN’DAKİ YATIRIM FIRSATLARI ATO’DA ELE ALINACAK -ANKARA’NIN DIŞ TİCARETİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTEN ATO, MALEZYA VE SENEGAL’DEN SONRA İRAN’LA TİCARETİ MASAYA YATIRIYOR. -İRAN İSLAM CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ MOUHAMMMAD EBRAHİM TAHERİAN FARD, ATO ÜYELERİNE İRAN’LA TİCARİ İLİŞKİLERİ ANLATACAK.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN: 'TÜRKİYE ÜRETİMDE GAZA BASACAK'

-BARAN, “ÜRETİM REFORM PAKETİNİN YASALAŞMASIYLA, TÜRKİYE ÜRETİMLE ANILACAK, İSTİHDAM VE İHRACAT ARTACAK” -ATO BAŞKANI BARAN, ÜRETİM REFORM PAKETİ İLE TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİ OLAN NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ İSTİHDAMININ ARTACAĞINI BİLDİRDİ. - ATO ÜYELERİNİN DE FAALİYET GÖSTERDİĞİ SANAYİ SİTELERİNİN KENT DIŞINA TAŞINACAĞINI SÖYLEYEN BARAN, “BAKANLIĞIMIZIN YAPICI BİR YAKLAŞIMLA TAŞINMA SÜRECİNİ KOORDİNE EDECEĞİNE İNANIYORUZ” DEDİ.

Devamı

 
MÜSİAD BAŞKANI OLPAK ATO’YU ZİYARET ETTİ

-MÜSİAD BAŞKANI NAİL OLPAK, ATO BAŞKANI BARAN’I ZİYARET ETTİ. GÖRÜŞMEDE MÜSİAD VE ATO’NUN ÇALIŞMALARI İLE EKONOMİYE İLİŞKİN KONULAR ELE ALINDI. -ATO BAŞKANI BARAN, TÜRKİYE’NİN SAĞLIK TURİZMİNDEN YILDA 50 MİLYAR DOLAR GELİR ELDE EDEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Devamı

 
ANKARA, CUMHURBAŞKANI’NIN İSTİHDAM HEDEFİNE KOŞUYOR

-ANKARALI İŞYERLERİ DÖRT AYDA İLAVE 50 BİN İSTİHDAM ARTIŞI SAĞLADI. -ATO BAŞKANI BARAN: “CUMHURBAŞKANIMIZIN KOYDUĞU HEDEFE ALLAH’IN İZNİYLE YAZ BİTMEDEN ULAŞACAĞIZ.”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN YAPI BAZAAR AÇILIŞINA KATILDI

-ATO BAŞKANI BARAN: “İNŞAAT SEKTÖRÜ SADECE BİNA DEĞİL, ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYOR”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN PAKİSTAN ULUSAL MECLİSİ SAVUNMA ÜRETİM DAİMİ KOMİTESİ BAŞKAN VE ÜYELERİNİ KONUK ETTİ

-ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN: “PAKİSTAN’LA TİCARİ İLİŞKİLERİMİZİN DE MÜKEMMEL SEVİYEYE ULAŞMASINI İSTİYORUZ”

Devamı

 
TİCARİ UYUŞMAZLIKLARDA ARABULUCULUK VE ARABULUCULUKTA AVUKATIN ROLÜ SEMPOZYUMU ATO’DA YAPILDI

-ATO BAŞKANI BARAN: “ARABULUCULUKLA ÇALIŞMA BARIŞINA KATKI SAĞLANACAK” - ANKARA BARO BAŞKANI CANDURAN: “İŞ DÜNYASININ DİNAMİK YAPISINA EN RAHAT AYAK UYDURABİLECEK ALTERNATİF ÇÖZÜM YÖNTEMİ ARABULUCULUKTUR” -ARABULUCULUK DAİRE BAŞKANI HAKAN ÖZTATAR, ADALETE ERİŞMEDE ARABULUCULUKUN ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Devamı

 
COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ'NDEN KISA KISA...

-ATO’NUN DÜZENLEDİĞİ COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ’NE KONUŞMACI OLARAK KATILAN AYHAN SİCİMOĞLU, “DÜNYAYI GEZERİM DOĞRUYU SEZERİM. TÜRK MUTFAĞININ ÜZERİNE MUTFAK TANIMAM” DEDİ. -COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ KAPSAMINDA 30 OTURUMDA 42 UZMAN KONUŞMACI YER ALDI. YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞEN ZİRVEDE, COĞRAFİ İŞARET KONUSU HER YÖNÜYLE ELE ALINDI. -ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN, KAPANIŞ KONUŞMASINDA, ZİRVEYE VERDİKLERİ DESTEKTEN DOLAYI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM VE TÜM HÜKÜMET ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ.

Devamı

 
Cİ ZİRVESİ YENİ İŞ KAPILARI AÇTI

-ATO’NUN COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ KAPSAMINDA DÜZENLEDİĞİ SERGİ, FISTIKTAN BALA, BULGURDAN PEKMEZE KADAR TÜM YEREL ÜRÜNLERİN PAZARLAMASINA ZEMİN OLDU. -COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER SERGİSİ’NDE KARŞILIKLI İŞ GÖRÜŞMELERİ İÇİN STANT AÇAN ATO, YEREL ÜRETİCİLERLE POTANSİYEL ALICILARI BİR ARAYA GETİRDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “SERGİDE, TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN GELEN ÜRETİCİLERLE ANKARALI TÜCCARLARIMIZ BİR ARAYA GELEREK ÇOK VERİMLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞTİRDİLER.”

Devamı

 
ATO ZİRVE BAŞARISINI GALA YEMEĞİYLE KUTLADI

-ATO, COĞRAFİ İŞARET KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURMAK AMACIYLA DÜZENLEDİĞİ VE YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞEN COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ’NİN BAŞARISINI GALA YEMEĞİ İLE KUTLADI.

Devamı

 
TÜRKİYE’NİN COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİ SERGİLENİYOR

-COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER SERGİSİ GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ, BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ, CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERİ FAHRİ KASIRGA,TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU VE ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN TARAFINDAN AÇILDI. ATO’NUN COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ KAPSAMINDA DÜZENLEDİĞİ SERGİDE EDİRNE’DEN KARSA TÜRKİYE’NİN TÜM YEREL DEĞERLERİ ÜCRETSİZ OLARAK VATANDAŞLARA İKRAM EDİLİYOR.

Devamı

 
COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ BAŞLADI

-GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ: “DÜNYA PAZARLARINDA COĞRAFİ İŞARET TESCİLLİ ÜRÜNLER, EŞDEĞERİNE GÖRE 2,2 KAT DAHA PAHALIYA SATILIYOR.” -BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI ÖZLÜ: “BU KONUYA İLGİMİZ ROMANTİK BİR İLGİDEN İBARET DEĞİL.” -TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU: “LALE HOLLANDA’NIN AMA ANAVATANI TÜRKİYE.” -ATO BAŞKANI BARAN: “ANKARAMIZI BU ÜRÜNLERİN TİCARET MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ.” -ZİRVEYİ 5 BİNİ AŞKIN İZLEYİCİ TAKİP ETTİ.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN: “HERKESİ TÜRKİYE’NİN LEZZETLERİNİ TATMAYA DAVET EDİYORUZ”

-ATO BAŞKANI BARAN, 28-29 NİSAN TARİHLERİNDE COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ DÜZENLEYECEKLERİNİ BELİRTEREK, “AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK, ÜRETİCİLERİMİZİ UYANDIRMAK, ANKARA’YI YÖRESEL ÜRÜNLERİN İHRACATINDA MERKEZ HALİNE GETİRMEK” DEDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “ANKARA YÖRESEL ÜRÜN İHRACATININ MERKEZİ OLACAK”

Devamı

 
EDİRNE’DEN KARS’A YÖRESEL ÜRÜNLER ATO’DA BULUŞUYOR

-ANKARA TİCARET ODASI, EDİRNE’DEN KARS’A KADAR ANADOLU’NUN YÖRESEL ÜRÜNLERİNİ 28-29 NİSAN TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ’NDE BULUŞTURACAK. -YÖRESEL ÜRÜNLERİN TANITIMI İÇİN ATO CONGRESİUM’DA YAPILACAK İHTİSAS FUARINDA, 130 STANT KURULACAK. STANTLARDA GAZİANTEP BAKLAVASINDAN KARS KAŞARINA, MERSİN CEZERYESİNDEN AYVALIK ZEYTİNYAĞINA KADAR YÜZLERCE ÜRÜN YER ALACAK. -BARAN, “COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN SAYIMIZ ARTTIKÇA KÖYLÜ KAZANACAK, ŞEHİRLİ KAZANACAK, TÜRKİYE KAZANACAK.”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN’DAN REFERANDUM DEĞERLENDİRMESİ

ATO BAŞKANI BARAN: “AZİZ MİLLETİMİZ GÜÇLÜ VE BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFİNE VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKTI”

Devamı

 
ATO’DAN MALİYE BAKANI’NA YAZAR KASA TEŞEKKÜRÜ

-ATO BAŞKANI BARAN, PERAKENDE ZİNCİRLERİ İÇİNDE YER ALAN VE OFİS SİSTEMİNE ENTEGRE ESKİ NESİL YAZAR KASASI BULUNAN İŞLETMELER İÇİN YENİ NESİL YAZAR KASAYI ZORUNLU OLMAKTAN ÇIKARACAKLARINI AÇIKLAYAN MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL’A TEŞEKKÜR ETTİ.

Devamı

 
BOSNA-HERSEK BÜYÜKELÇİSİ ATO BAŞKANI BARAN’I ZİYARET ETTİ

-BOSNA-HERSEK BÜYÜKELÇİSİ SADOVİC, ANKARA TİCARET VE EKONOMİSİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN’I ZİYARET ETTİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “BOSNA-HERSEK İLE TİCARETİMİZİ DAHA YUKARI TAŞIMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER NE VARSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Devamı

 
İHRACAT DESTEKLERİ ATO’DA TANITILDI

ATO, İHRACATA VERİLEN DEVLET DESTEKLERİ KONUSUNDA ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA “DEVLET DESTEKLERİ TANITIM TOPLANTISI” DÜZENLEDİ. -TOPLANTIDA EKONOMİ BAKANLIĞI BÜROKRATLARI, DESTEKLERDE YAPILAN İYİLEŞTİRMELER VE YENİ DESTEK PAKETİ KONUSUNDA ATO ÜYELERİNE AYRINTILI BİLGİ VERDİ.

Devamı

 
ANKARA’DA İSTİHDAM ARTTI

-ATO BAŞKANI BARAN, YILIN İLK ÜÇ AYINDA ANKARA’DA 29 BİN 346 KİŞİYE ARTI İSTİHDAM SAĞLANDIĞINI AÇIKLADI. -BARAN: “ATO OLARAK İSTİHDAMIN ARTMASI İÇİN YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIN MEYVELERİNİ ALMAYA BAŞLADIK.”

Devamı

 
ATO’DAN KDV İNDİRİMİNDE SÜRE UZATIMI İÇİN TEŞEKKÜR

-ATO BAŞKANI BARAN, BEYAZ EŞYA VE MOBİLYADA VERGİ İNDİRİMİ SÜRESİNİN EYLÜL SONUNA UZATILMASI NEDENİYLE HÜKÜMETE TEŞEKKÜR ETTİ. -BARAN: “KARAR HEM ÜLKE EKONOMİSİ, HEM TÜKETİCİ, HEM DE ESNAF AÇISINDAN FAYDALIDIR. SONUÇTA KAZANAN TÜRKİYE OLMUŞTUR.”

Devamı

 
YETİM MEHMET’TEN ŞEHİT MEHMET’E BELGESELİ ATO’DA GÖSTERİLDİ

-MALİYE BAKAN YARDIMCISI CENGİZ YAVİLİOĞLU: ”SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALAR DEVLETİN YAPTIĞI HİZMETLERDEN DAHA DEĞERLİ VE KIYMETLİDİR.” -ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN: “DÜNYANIN HANGİ KÖŞESİNDE OLURSA OLSUN, MASUM ÇOCUKLARIN ZARAR GÖRDÜĞÜ TÜM İNSANLIK DRAMLARININ EN KISA SÜREDE SONA ERMESİNİ DİLİYORUZ”. ATO BAŞKANI BARAN YETİM ÇOCUKLARA HEDİYELER VERDİ

Devamı

 
AVM’LERİN GELECEĞİ ATO’DA TARTIŞILDI

-ATO, TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ İLLERİNDEKİ AVM YATIRIM VE YÖNETİCİLERİNİ BİRARAYA GETİRDİ. -AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ NEVZAT CEYLAN: “DÜNYANIN EN MODERN AVM’LERİ TÜRKİYE’DE” -ATO BAŞKANI BARAN: “TİCARET ANKARA TİCARET ODASI’NDA KONUŞULUR. TİCARETİN HER ALANINDA KONULAR VE SORUNLARIN KONUŞMA YERİ ANKARA TİCARET ODASI’DIR.

Devamı

 
İŞ ADAMLARI SADETTİN SARAN VE HAMDİ AKIN ATO ÜYELERİYLE BULUŞTU

- ANKARA TİCARET ODASI, BAŞARILI İŞ ADAMLARI SADETTİN SARAN VE HAMDİ AKIN’I ÜYELERİYLE BULUŞTURDU. -İŞ ADAMI SADETTİN SARAN: “BAŞARIMDA SPORUN KATKISI ÇOK BÜYÜK” -İŞ ADAMI HAMDİ AKIN: “HEPİMİZ İTİBAR İÇİN YAŞARIZ AMA FARKINDA DEĞİLİZ”

Devamı

 
ATO ÜYELERİNİN BİLGİLERİ GÜNCELLENECEK

-ANKARA ESNAF VE TÜCCARININ BİLGİLERİNİN GÜNCELLENMESİ İÇİN ATO İLE ANKARA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ARASINDA İŞ BİRLİĞİ VE HİZMET ALIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI. -ATO BAŞKANI BARAN: “ATO’NUN ASLİ GÖREVLERİYLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ” -ASMMMO BAŞKANI ŞAHİN: “ATO İLE İLK DEFA BU DÖNEMDE YAKIN İŞ BİRLİĞİ İÇİNE GİRDİK”

Devamı

 
ANKARA’DAKİ GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN TEMSİLCİLERİ, ANKARA TİCARET ODASI’NDA BULUŞTU

- ATO BAŞKANI BARAN, İNŞAAT SEKTÖRÜ İLE İLGİSİ OLMAYAN KİŞİLERİN MÜTEAHHİTLİK YAPAMAMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, “MÜTEAHHİTLİK ANAYASASI’NIN ÇIKARTILMASI ŞART” DEDİ.

Devamı

 
ATO İLE OAİB İHRACATI ARTIRMAK İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPACAK

-ANKARA TİCARET ODASI İLE ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ, BAŞKENT’İN İHRACATINI ARTIRMAK İÇİN ORTAK PROJELERE İMZA ATACAK. -ATO BAŞKANI BARAN: “ATO VE ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ OLARAK BİLGİ VE TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞARAK İHRACATIMIZI GELİŞTİREBİLİRİZ”

Devamı

 
ATO’DAN HÜKÜMETE TEŞEKKÜR

ATO BAŞKANI BARAN, BAŞBAKAN YILDIRIM'I ZİYARETLERİNDE DİLE GETİRDİ. BAŞBAKAN TALİMATIMATIYLA ÇALIŞMA BAŞLATILDI VE SİGORTA ACETELERİ KOBİ KAPSAMINA ALINDI. -ATO BAŞKANI BARAN, SİGORTA ACENTELERİNİN KOBİ KAPSAMINA ALINMASI KARARI NEDENİYLE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BAŞBAKAN YILDIRIM VE BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI ÖZLܒYE TEŞEKKÜR ETTİ.

Devamı

 
MALİYE BAKANI AĞBAL’DAN KDV MÜJDESİ

-ATO MECLİS TOPLANTISI’NDA KDV SİSTEMİNDE REFORM YAPILACAĞINI MÜJDESİNİ VEREN MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL, “KDV KANUNUNDA BİR REFORM YAPMA AMACIMIZ VAR.” -BAKAN AĞBAL BEYAZ EŞYA VE MOBİLYA’DA KDV VE ÖTV İNDİRİMİ KONUSUNDA “HERKES 30 NİSAN’I BEKLİYOR ‘ACABA UZAYACAK MI?’ DİYE. O GÜN GELDİĞİNDE TEKRAR DEĞERLENDİRECEĞİZ” DEDİ -BAKAN AĞBAL: “ŞAHSİ KANAATİM, HİÇBİR İŞLETMEYE ZORUNLU OLARAK ‘AVUKAT TUTACAKSIN’ DEMEMEMİZ LAZIM” -ATO BAŞKANI BARAN, ATO ÜYELERİNİN KAYIT SURETİ, FAALİYET BELGESİ VE İHALE DURUM BELGESİNİ ARTIK İNTERNETTEN ALABİLECEKLERİ MÜJDESİNİ VERDİ.

Devamı

 
ATO`DA ONLINE DÖNEM

-ATO ÜYELERİ; KAYIT SURETİ, FAALİYET VE İHALE DURUM BELGELERİNİ İNTERNET ÜZERİNDEN ONLİNE ALABİLECEK -ATO BAŞKANI BARAN: "ÜYELERİN VAKTİ İŞLERİNE KALSIN"

Devamı

 
TÜRKİYE’NİN İKİ BÜYÜK ODASI ATO İLE İTO ORTAK ÇALIŞMALARA İMZA ATACAK

ANKARA TİCARET ODASI İLE İSTANBUL TİCARET ODASI, “TİCARET BEKLENTİ ANKETİ” YAPACAK.

Devamı

 
ATO İSTİHDAM FUARI’NDA STANT AÇTI

-ATO, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BAŞLATTIĞI “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” KAPSAMINDA DÜZENLENEN ANKARA İSTİHDAM GÜNLERİ FUARI’NDA STANT AÇTI. -ATO BAŞKANI BARAN: “İNSANIMIZIN İŞ VE AŞ SAHİBİ OLMASI İÇİN ÇALIŞMAK VATANİ BİR GÖREVDİR”

Devamı

 
ATO’DA AVM YÖNETİCİLERİ TOPLANTISI

-MAĞAZALARIN YÜKSEK KİRA SORUNU ATO’DA MASAYA YATIRILDI- -ANKARA’DAKİ ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİN YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELEN ATO BAŞKANI BARAN, ATO ÜYELERİNİN YÜKSEK KİRALARDAN ŞİKÂYETÇİ OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

Devamı

 
İHRACATI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞAN ATO TİCARET ATAŞELERİNİ BULUŞTURDU

-ANKARA’DAKİ BÜYÜKELÇİLİKLERİN TİCARET ATAŞELERİ ATO’NUN BU YIL DÖRDÜNCÜSÜNÜ DÜZENLEDİĞİ TİCARET ATAŞELERİ BULUŞMASI’NDA BİR ARAYA GELDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “SİZLERİ DOSTLARIMIZ OLARAK GÖRÜYORUZ. VAR OLAN TİCARİ İLİŞKİLERİMİZİ DAHA DA İLERİYE TAŞIMAK ADINA BİZE DÜŞEN HER NE VARSA ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ.”

Devamı

 
BELEDİYELERDEN ATO’NUN DÜZENLEDİĞİ COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ’NE DESTEK

-ATO BAŞKANI BARAN, “ÜLKEMİZDE 2 BİN 500’ÜN ÜZERİNDE COĞRAFİ İŞARET ALABİLECEK ÜRÜNÜMÜZ VAR” -BARAN, “COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERLE KÜLTÜREL MİRASI KORUYUP KATMA DEĞER SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Devamı

 
ATO’DAN EĞLENCE YERLERİNİ RAHATLATAN GİRİŞİM

-ATO, ESNAFININ SORUNLARINI VALİ’YE TAŞIDI, VALİ TOPACA, “KÜÇÜK ESNAFI ZORA SOKACAK İŞLEM YAPMAYIZ” DEDİ. -ANKARA VALİSİ’Nİ ZİYARET EDEN ATO BAŞKANI BARAN, İŞLETMELERE GETİRİLEN GÜVENLİK GÖREVLİSİ İSTİHDAM ETME ZORUNLULUĞUNUN ÜYELERİNİN İŞLERİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİĞİNİ SÖYLEDİ. VALİ TOPACA, GENELGENİN REVİZE EDİLMESİ İÇİN İLGİLİLERE TALİMAT VERDİ.

Devamı

 
ÇANAKKALE İÇİN İLK ÖĞRENCİ KAFİLESİ YOLA ÇIKTI

-ATO VE ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN ‘DÜNDEN BUGÜNE ÇANAKKALE EĞİTİM GEZİLERİ’NİN ON İKİNCİSİNİN UĞURLAMA TÖRENİ YAPILDI. -ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN “BİR ÜLKENİN GÜCÜ SADECE ASKERİ KUVVET DEĞİL; AYNI ZAMANDA EKONOMİSİDİR, SANAYİSİDİR, YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜDÜR, BİLİMİDİR, FENNİDİR.”

Devamı

 
ATO AKADEMİ EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

-ANKARA TİCARET ODASI’NIN ÜYELERİNE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERLERİ DİZİSİ BAŞLADI. EĞİTİM SEMİNERLERİNDE SAADETTİN SARAN, HAMDİ AKIN, DR.ENDER SARAÇ GİBİ ÜNLÜ İSİMLER ATO ÜYELERİYLE BULUŞACAK. -ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN: “GİRİŞİMCİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ, NİTELİKLİ İŞGÜCÜ OLUŞTURULMASI VE ÜLKEMİZİN KALKINMASI BAKIMINDAN EĞİTİM ŞART VE VAZGEÇİLMEZ.”

Devamı

 
ATO’DAN ÇANAKKALE ÇIKARMASI

-ATO, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE İŞBİRLİĞİYLE ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNİ ÇANAKKALE’YE GÖNDEREREK, GENÇLERİN TÜRK TARİHİNİN EN ÖNEMLİ SAVAŞINI, YERİNDE ÖĞRENMESİNİ SAĞLIYOR. -ATO BU YIL GÖNDERECEĞİ 5 BİN ÖĞRENCİYLE BİRLİKTE 13 YILDA TOPLAM 32 BİN ÖĞRENCİNİN SAVAŞIN GEÇTİĞİ TOPRAKLARDA TARİH DERSİ ALMASINI SAĞLADI. -ATO BAŞKANI BARAN: “ÇANAKKALE RUHUNU GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERE AKTARMAYI, BİZE O DESTANI YAŞATANLARA KARŞI GÖREV SAYIYORUZ”

Devamı

 
ATO’DAN TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI TOPLANTISI

-ATO SİGORTACILIK HİZMETLERİ MESLEK KOMİTESİ, “TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORLARININ GELİŞİMİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER” KONUSUNDA ACENTE VE TEKNİK PERSONELLERİ BİLGİLENDİRDİ.

Devamı

 
ATO ÜYELERİNE UZAKTAN EĞİTİM

-ODTܒNÜN YÜRÜTTÜĞÜ, E-ÖĞRETİM PROJESİ BİLGE-İŞ KAPSAMINDA ATO ÜYESİ İŞVERENLER VE ÇALIŞANLARI UZAKTAN EĞİTİLECEK. -ATO BAŞKANI BARAN: “ÜYEMİZ VAKİT AYIRIP ODAMIZDA DÜZENLEDİĞİMİZ BİR EĞİTİM PROGRAMINA KATILAMAYABİLİR AMA BİZ E-ÖĞRETİM YOLUYLA BU HİZMETİ ONUN AYAĞINA GÖTÜRECEĞİZ.”

Devamı

 
ATO’DAN HÜKÜMETE TAPU HARCI TEŞEKKÜRÜ

-ATO BAŞKANI BARAN, TAPU HARCININ YÜZDE 0,20’DEN YÜZDE 0,15’E DÜŞÜRÜLMESİ NEDENİYLE HÜKÜMETE TEŞEKKÜR ETTİ. -BARAN, “TAPU HARCININ DÜŞÜRÜLMESİ TİCARETE CAN SUYU VERMEK ADINA OLUMLU BİR ADIMDIR.”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN’DAN HOLLANDA VE İSVEÇ’E KINAMA

ATO BAŞKANI BARAN: “TÜRKİYE’NİN SON 15 YILDA YAKALADIĞI EKONOMİK BÜYÜME VE SİYASİ İSTİKRAR AVRUPA ÜLKELERİNİ TEDİRGİN EDİYOR”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN ÇİKOLATA FUARINI GEZDİ

-ATO BAŞKANI BARAN: “FUARLAR EN ÖNEMLİ TİCARİ ZEMİNDİR.”

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ’NDEN MÜSİAD’A İADE-İ ZİYARET

-ATO YÖNETİMİ MÜSİAD ANKARA ŞUBESİ’NE İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU. -ATO BAŞKANI BARAN ZİYARETTE ANKARA TİCARET ODASI’NIN PROJELERİNDEN BAHSETTİ.

Devamı

 
KAMU İHALE MEVZUATI ATO’DA MASAYA YATIRILDI

-ATO “KAMU İHALE MEVZUATI VE UYGULAMALARI” EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLEDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “ÜYELERİMİZİN GELİŞİMİNİ ÖNEMSİYORUZ. ÇÜNKÜ ÜYEMİZ GELİŞTİĞİNDE ANKARA GELİŞECEK, İLERLEYECEK” -ATO BAŞKANI BARAN: “PAYDAŞLARIN İHALE KONUSUNDA YETERLİ BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİP OLMASI GEREKİYOR.“

Devamı

 
ÜNİVERSİTELERDEN COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ’NE DESTEK

-ATO BAŞKANI BARAN, 28-29 NİSAN TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRECEKLERİ COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ İÇİN ÜNİVERSİTELERDEN DESTEK İSTEDİ. -BARAN, TÜRKİYE’NİN ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇTİĞİNİ, TİCARETTE SIKINTILAR YAŞANDIĞINI BELİRTEREK, “COĞRAFİ İŞARETLER KONUSUNU ÇIKIŞ YOLLARINDAN BİRİ OLARAK GÖRÜYORUZ” DEDİ.

Devamı

 
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

-ATO BAŞKANI BARAN, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI’NDA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI. -GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ: "TÜRKİYE’DEKİ 721 BİN 754 TİCARİ İŞLETMENİN ÜÇTE BİRİNDEN FAZLASI KADINLAR TARAFINDAN İŞLETİLİYOR"

Devamı

 
İŞ DÜNYASI BANKAMATİK AVUKAT İSTEMİYOR

ATO BAŞKANI BARAN, ANONİM ŞİRKETLERE EK MALİYET GETİREN SÖZLEŞMELİ AVUKAT BULUNDURMA ZORUNLULUĞUNUN KALDIRILMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, “BANKAMATİK AVUKAT İSTEMİYORUZ” DEDİ.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ’NDEN ATB’YE İADE-İ ZİYARET

-ATO YÖNETİMİ, ANKARA TİCARET BORSASI’NA İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU.

Devamı

 
ATO VE TOKİ TEKSTİLCİLER SİTESİ KURACAK

ATO VE TOKİ BAŞKENTTE TEKSTİLCİLER SİTESİ KURULMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ̇

Devamı

 
“İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” TOPLANTISI ATO’DA YAPILDI

-ANKARA VALİLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK PROGRAMI” TOPLANTISI ANKARA TİCARET ODASI’NIN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. -ANKARA VALİSİ, İŞADAMLARINI TEK TEK DİNLEDİ, NOTLARINI ALDI. -ANKARA VALİSİ TOPACA: “BU ÜLKEYE YAPILACAK EN GÜZEL HİZMETLERDEN BİRİSİ EKONOMİNİN, ÜRETİMİN, SANAYİNİN ÖNÜNÜ AÇMAKTIR.” -ATO BAŞKANI BARAN, ANKARA TİCARET ODASI’NIN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATKIDA BULUNMAK İÇİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARI ANLATTI.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN ALMANYA'NIN İKİ BAKAN’A KONUŞMA YASAĞI KARARINI DEĞERLENDİRDİ

ATO BAŞKANI BARAN: “ALMANYA 'NIN YAKLAŞIMI DEMOKRASİYE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE UYMADI”

Devamı

 
ATO ÖZBEKİSTAN’LA TİCARETİ İKİYE KATLAMAK İSTİYOR

-ATO, ÖZBEK HÜKÜMET YETKİLİLERİ İLE İŞ ADAMLARINI “ÖZBEKİSTAN İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ İŞ FIRSATLARI” KONULU TOPLANTIDA BİR ARAYA GETİRDİ. -ATO BAŞKAN YARDIMCISI DERYAL: “ÖZBEKİSTAN İLE TİCARETİMİZİ İKİ KATINA ÇIKARMAK İSTİYORUZ.” -ÖZBEK BAKAN YARDIMCISI SAFAROV, TARIM, TEKSTİL VE TURİZMDE TÜRK İŞ ADAMLARININ TECRÜBELERİNE İHTİYAÇ DUYDUKLARINI SÖYLEDİ.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ’NDEN AK PARTİ VE ASO’YA İADE-İ ZİYARET

-ATO YÖNETİMİ, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI VE ANKARA SANAYİ ODASI’NA İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU. ATO BAŞKANI BARAN, ZİYARETLER SIRASINDA ANKARA TİCARET ODASI’NIN 2017 PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

Devamı

 
ATO’DAN HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞTAY

ATO, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI, ANKARA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI VE ANKARA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI YETKİLİLERİYLE TİCARET VE ODA SİCİL HİZMETLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ KONULARINI MASAYA YATIRDI.

Devamı

 
ATO’DAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATKILAR SÜRÜYOR

-ATO DEVLETİN İSTİHDAM DESTEKLERİNİ ÜYELERİNE DUYURMAK İÇİN “İŞKUR HİZMET NOKTASI” AÇTI. -ATO İŞKUR HİZMET NOKTASI AÇILIŞINA, GÜMRÜK VE TİCARET BAKAN YARDIMCISI FATİH ÇİFTCİ, TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, İŞKUR GENEL MÜDÜRÜ MEHMET ALİ ÖZKAN İLE KREDİ GARANTİ FONU GENEL MÜDÜRÜ İSMET GERGERLİ KATILDI. -ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN, “BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR. DAHA ÇOK ÜRETMEK, DAHA ÇOK KAZANMAK, DAHA ÇOK KAZANDIRMAK ÜLKEMİZE VE GELECEK NESİLLERE KARŞI ÖNCELİKLİ VAZİFEMİZ” DEDİ. -“İŞİNİZ BÜYÜYECEK TÜRKİYE BÜYÜYECEK” SLOGANINI TEMEL ALARAK FAALİYET GÖSTERECEK ATO İŞKUR HİZMET NOKTASI 444 0 286 NUMARALI TELEFONDAN DA HİZMETİNİ SÜRDÜRECEK.

Devamı

 
ATO İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI

EKONOMİ BÜROKRASİSİNDEN İŞ DÜNYASINA BÜYÜK ÇIKARMA -CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÇAĞRISI ÜZERİNE “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ”NE KATILAN ATO, İLK OLARAK MECLİS ÜYELERİNİN KAMUNUN SAĞLADIĞI DESTEKLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ. -ATO’NUN DAVETİ ÜZERİNE MECLİS TOPLANTISINA KATILAN GÜMRÜK VE TİCARET BAKAN YARDIMCISI FATİH ÇİFTÇİ, İŞKUR GENEL MÜDÜRÜ MEHMET ALİ ÖZCAN, KOSGEB BAŞKANI RECEP BİÇER, KREDİ GARANTİ FONU GENEL MÜDÜRÜ İSMET GERGERLİ VE TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI HÜSEYİN AYDIN İSTİHDAM DESTEKLERİ KONUSUNDA ATO ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “CUMHURBAŞKANIMIZIN SEFERBERLİK İLANINA KATILACAĞIMIZI VE ÜZERİMİZE DÜŞEN HER NE VARSA YAPACAĞIMIZI İFADE EDİYORUM.”

Devamı

 
MALEZYA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI TOPLANTISI ATO’DA YAPILDI

-ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ İHSAN ŞAHİN: "MALEZYA İLE İKİ KARDEŞ ÜLKEYİZ. DOLAYISIYLA DOSTLARIMIZIN, KARDEŞLERİMİZİN BÜYÜMESİ BİZİ DE GURURLANDIRIYOR"

Devamı

 
İSTANBUL KIRTASİYE OFİS FUARI KAPILARINI AÇTI

-ATO BAŞKANI BARAN: “FUAR, ALANINDA DÜNYANIN ÜÇÜNCÜ, TÜRKİYE'NİN İSE EN BÜYÜĞܔ -TÜKİD YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞENDİL: “YENİ ÜRÜNLER ÜRETEREK VE MARKALAŞARAK İHRACATIMIZI ARTIRACAĞIZ”

Devamı

 
ATO COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ DÜZENLEYECEK

-ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN, 28-29 NİSAN TARİHLERİNDE COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ DÜZENLEYECEKLERİNİ BELİRTEREK, “TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ” DEDİ.

Devamı

 
ATO’DAN SİGORTA ACENTELERİNE MÜJDE

-ATO’NUN GİRİŞİMLERİ SONUCU SİGORTA ACENTELERİ KOBİ KAPSAMINA ALINDI. YAPILAN DÜZENLEMEYE GÖRE BUNDAN BÖYLE SİGORTA ACENTELERİ DE KOSGEB DESTEKLERİNDEN FAYDALANABİLECEK. -ATO BAŞKANI BARAN: “SİGORTA ACENTELERİNİN KOBİ KAPSAMINA ALINMASI TALİMATINI VEREN SAYIN BAŞBAKANIMIZA VE DÜZENLEMEYİ YAPAN BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANIMIZ SAYIN FARUK ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR EDERİZ.”

Devamı

 
BREZİLYA BÜYÜKELÇİSİ’NDEN İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

-BREZİLYA BÜYÜKELÇİSİ EDUARDO GRADILONE, ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN’A NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU. GRADILONE İŞ BİRLİĞİ ÖNERİSİNDE BULUNDU. -ATO BAŞKANI BARAN, “GÜZEL GÜNLERİ DAHA ÇOK ÇALIŞARAK VE TİCARETİ ARTIRARAK GÖRECEĞİZ” DEDİ.

Devamı

 
PORTEKİZ BÜYÜKELÇİSİ’NDEN MÜCEVHER FUARI TEKLİFİ

-PORTEKİZ BÜYÜKELÇİSİ PAULA LEAL DA SİLVA, ATO BAŞKANI BARAN’A NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU. SİLVA, BİRLİKTE MÜCEVHER FUARI DÜZENLEME TEKLİFİNDE BULUNDU. -ATO BAŞKANI BARAN, “İŞİMİZ TİCARETİ GELİŞTİRMEK… HER ZAMAN İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLMAYA HAZIRIZ” DEDİ.

Devamı

 
SINAİ MÜLKİYET KANUNU TANITIM TOPLANTISI ATO’DA YAPILDI

-BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI ÖZLÜ: “BUNDAN SONRA MÜCADELE EDECEĞİMİZ LİDERLERİN LİGİNDE, DAHA NİTELİKLİ BULUŞLARLA, ÖZGÜN TASARIMLARLA VE GÜÇLÜ MARKALARLA VAR OLACAĞIZ.” -ATO BAŞKANI BARAN: “MARKALAŞMA KALKINMANIN ANAHTARIDIR”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN’DAN FUAR ALANI AÇIKLAMASI

“EKONOMİK CEPHEDE KİŞİSEL HESAPLAR DEĞİL KUVAYİ MİLLİYE RUHU HAKİM OLMALI” -ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN, ANKARA ULUSLARARASI FUARCILIK VE KONGRE A.Ş. YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILMADIĞI YÖNÜNDEKİ İDDİALARA AÇIKLIK GETİRDİ.

Devamı

 
AVUSTURYA BÜYÜKELÇİSİ’NDEN BARAN’A NEZAKET ZİYARETİ

-AVUSTURYA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ WÖLFER, ATO BAŞKANI BARAN’A NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU. WÖLFER, VİYANA TİCARET ODASI İLE ATO ARASINDAKİ İLİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. -ATO BAŞKANI BARAN, TÜRKİYE’NİN AVUSTURYA’NIN TEKSTİL VE KONFEKSİYON İTHALATINDAN DAHA FAZLA PAY ALABİLECEĞİNİ BELİRTEREK, “TİCARETİMİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ” DEDİ.

Devamı

 
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, ATO HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, ATO HEYETİNİ ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE KABUL ETTİ

Devamı

 
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE TAM DESTEK

-ATO BAŞKANI BARAN: "SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAĞRISINA UYARAK EN AZ BİR KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAMALARI KONUSUNDA 155 BİN ÜYEMİZE ÇAĞRI YAPIYORUM"

Devamı

 
ANKARALI İŞ ADAMLARINA RUSYA’DAN DAVET

-RUSYA FEDERASYONU TÜRKİYE TİCARET TEMSİLCİSİ GASHİGULLİN, ANKARA’NIN YÜKSEK BİR TİCARİ POTANSİYELE SAHİP OLDUĞUNU BELİRTEREK, İŞ ADAMLARINI RUSYA’DA YATIRIM YAPMAYA DAVET ETTİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “COĞRAFYAMIZIN VAZGEÇİLMEZ İKİ ÜLKESİYİZ. ARAMIZDAKİ SORUNLARI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AŞTIK. İKİ DOST VE KARDEŞ ÜLKE OLARAK İLİŞKİLERİMİZ DAHA DA İYİ OLACAK.”

Devamı

 
ÖZBEKİSTAN’DAN ANKARALI İŞ ADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI

-ATO’YU ZİYARET EDEN ÖZBEKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ KADİROV, ANKARALI İŞ ADAMLARINA ÖZBEKİSTAN’DA YATIRIM YAPMALARI ÇAĞRISINDA BULUNARAK, “HİÇBİR YABANCI YATIRIMCI PARASINI ÖZBEKİSTAN TOPRAĞINDA KAYBETMEZ” DEDİ. -ATO BAŞKAN YARDIMCISI DERYAL, ÖZBEKİSTAN’A YATIRIM YAPMAK İÇİN EN CAZİP DÖNEM OLDUĞUNU BELİRTEREK, “İLK GİDEN KAZANIR” DİYE KONUŞTU.

Devamı

 
ATO İHRACATIN YOL HARİTASINI ÇİZECEK

-ANKARA’DAKİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN TEMSİLCİLERİ, TEKNOKENT YÖNETİCİLERİ VE BÜROKRATLAR ATO’NUN DÜZENLEDİĞİ “ANKARA İHRACATINI GELİŞTİRME TOPLANTISI”NDA BİR ARAYA GELDİ. -ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN: “İHRACAT BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ. CARİ AÇIĞIMIZI İHRACATLA KAPATABİLİRİZ”

Devamı

 
CANİKLİ’DEN DİREKT UÇUŞLARA DESTEK

-ATO YÖNETİMİ, BAŞBAKAN YARDIMCISI NURETTİN CANİKLİ’Yİ ZİYARET ETTİ. -BAŞBAKAN YARDIMCISI CANİKLİ, ANKARA’DAN YURT DIŞINA DİREKT UÇUŞLARIN ARTTIRILMASINI TALEP EDEN ATO YÖNETİMİ’NE DESTEK VERDİ.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ ULAŞTIRMA BAKANI ARSLAN’I ZİYARET ETTİ

-BAKAN ARSLAN: “ANKARA MERKEZLİ ULAŞIM KOLAYLAŞTIKÇA ANKARA’NIN TİCARETİ CANLANACAK” -ATO BAŞKANI BARAN, “SAĞLIK TURİZMİ VE KONGRE TURİZMİNDE YOL ALABİLMEMİZİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL YURT DIŞINA DİREKT UÇUŞLARIN OLMAMASI”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN AKYURT FUAR ALANI İÇİN KOLLARI SIVADI

-ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN AKYURT’TA YAPILMASI PLANLANAN ANKARA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ İÇİN TEMASLARA BAŞLADI. -BARAN: “BAŞBAKANIMIZ SAYIN BİNALİ YILDIRIM’IN TALİMATININ ARDINDAN FUAR ALANI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI HIZLANDIRMALIYIZ”

Devamı

 
EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ ATO MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ: "İHRACATIMIZ OCAK’TA YÜZDE 10'UN ÜZERİNDE ARTACAK"

Devamı

 
KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI AK ATO’YU ZİYARET ETTİ

-KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA AK, ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU. -ATO BAŞKANI BARAN: “ANKARA’DAN DİREKT UÇUŞLAR KONUSUNUN BİR AN ÖNCE HALLOLMASI LAZIM” -KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI AK: “ATO’DAN NİTELİKLİ OKUL VE SOSYAL PROJELERE DESTEK BEKLİYORUZ”

Devamı

 
İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ ATO’YU ZİYARET ETTİ

-İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ EİTAN NA’EH, ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI GÜRSEL BARAN’I ZİYARET ETTİ. İKİ ÜLKE ARASINDAKİ EKONOMİK İLİŞKİLERİN GELİŞMESİ İÇİN SOMUT ADIMLAR ATILMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEN NA’EH, “PAÇALARI SIVAMAK LAZIM” DEDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “BİZ PAÇALARI SIVAMAYA HAZIRIZ”

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ’U ZİYARET ETTİ

-BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ: “DÖVİZ KURLARINDAKİ DURUM GEÇİCİDİR” -ATO BAŞKANI BARAN: “ÜLKEMİZİN ÜZERİNDE EKONOMİK BİR TERÖR VAR”

Devamı

 
ATO HEYETİ BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI ÖZLÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

ATO BAŞKANI BARAN “TÜCCARIMIZI, SANAYİCİMİZİ SPEKÜLASYON TERÖRİSTLERİNDEN KORUMALIYIZ” ATO MECLİS BAŞKANI GÜRGÜR: “2023 HEDEFLERİ İÇİN SANAYİ VE TEKNOLOJİ YAPISININ DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKİR”

Devamı

 
ATO HEYETİ BAŞBAKAN YARDIMCISI ŞİMŞEK’İ ZİYARET ETTİ

ATO BAŞKANI BARAN: “20 BİN KİŞİYE NEFES OLACAĞIZ”

Devamı

 
ATO'NUN KALKINMA BAKANLIĞI ZİYARETİ

ATO HEYETİ KALKINMA BAKANI ELVAN’I ZİYARET ETTİ

Devamı

 
ATO HEYETİ ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU: “2017 YILI KRİZE KARŞI HAMLE YILI OLACAK” ATO BAŞKANI BARAN “ÜYELERİMİZ İÇİN AĞAÇ DİKMEK İSTİYORUZ”

Devamı

 
AFRİKA’YA AÇILAN KAPI SENEGAL TÜRK YATIRIMCILARI BEKLİYOR

-ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ İHSAN ŞAHİN: “ANKARA İLE DAKAR’I BULUŞTURMAK İSTİYORUZ” -SENEGAL CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ MOUSTAPHA MBACKE: “SENEGAL YATIRIMCILARA AÇIK BİR ÜLKE”

Devamı

 
ANKARA SANAYİ ODASI’NDAN ATO YÖNETİMİNE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

ATO BAŞKANVEKİLİ DERYAL: “ANKARA İÇİN MESAİ GÖZETMEKSİZİN ÇALIŞIYORUZ”

Devamı

 
ATO’DAN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI KAYA’YA “MİLLİ BİRLİK” TEMALI TAKVİM

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI KAYA: ”BU MİLLET BEKA MÜCADELESİNİ ÇOK GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE VERECEKTİR” ATO BAŞKANI BARAN: ”TÜRKİYE TERÖRÜ DEFETTİĞİNDE DÜNYANIN YÜKSELEN YILDIZI OLACAK”

Devamı

 
SAĞLIK SEKTÖRÜ ATO’DA MASAYA YATIRILDI

-ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN: “SAĞLIK SEKTÖRÜNDE HİZMET VEREN KURUM VE KURULUŞLARI AYAKTA TUTACAK İYİLEŞTİRMELERİ YAPMAK GEREKİYOR.” -ATO SAĞLIK ÖZEL İHTİSAS KOMİSYONU BAŞKANI ŞAHİN, SEKTÖRDE SÜREKLİ ARTAN MALİYETLERE KARŞILIK SUT FİYATLARININ HEM REEL HEM DE NOMİNAL OLARAK DÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEDİ. - SGK BAŞKANI BAĞLI: “SEKTÖRLERİN HAYATTA KALMALARI İÇİN EN AZINDAN ZARAR ETMEMELERİ GEREKİYOR”

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ MALİYE BAKANI AĞBAL’I ZİYARET ETTİ

ATO BAŞKANI BARAN, VERGİSİNİ DÜZENLİ ÖDEYEN MÜKELLEFLER İÇİN İNDİRİM İSTEDİ MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL, KONUYLA İLGİLİ ÇALIŞMA YAPTIKLARINI BELİRTEREK, “MALİYE, MÜKELLEFİN KÖTÜ GÜNÜNDE DE DOSTU OLACAK” DEDİ BAKAN AĞBAL “SİZ SORUNLARI SÖYLEYECEKSİNİZ BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Devamı

 
YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI’NDAN FUAR ALANINA DESTEK

-ATO’NUN YENİ YÖNETİMİNİ ZİYARET EDEN YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI FETHİ YAŞAR, AKYURT FUAR ALANI’NIN BİR AN ÖNCE YAPILMASI KONUSUNDA ATO’LA DESTEK VERDİ. -AKYURT BELEDİYE BAŞKANI GÜLTEKİN AYANTAŞ: “FUAR ALANI PROJESİNİN HAYATA GEÇİRİLMESİNİN ÖNÜNDE HİÇBİR ENGEL YOK” -ATO BAŞKANI BARAN, BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’IN FUAR ALANININ HAYATA GEÇİRİLMESİ KONUSUNDA TALİMAT VERDİĞİNİ BELİRTEREK, “YAKIN BİR SÜREÇTE PAYDAŞLARLA DA GÖRÜŞMEYE BAŞLAYACAĞIZ” DEDİ.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI AVCI’YI ZİYARET ETTİ

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NABİ AVCI: “10 MART’TA MİLLİ KÜLTÜR ŞURASI’NI TOPLAYACAĞIZ” -ATO BAŞKANI BARAN: “YENİ YILA HAKKÂRİ’DE GİRDİK, TERÖR BİTECEK TÜRKİYE SIÇRAYACAK” BARAN: “İKİ BÜYÜK ORGANİZASYONA İMZA ATACAĞIZ”

Devamı

 
ATO MECLİSİNDE BAKAN MÜJDE VERDİ, ATO BAŞKANI YOL HARİTALARINI AÇIKLADI

-GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ, ESNAFA 2017 MÜJDELERİNİ ANKARA TİCARET ODASI’NIN MECLİS TOPLANTISI’NDA VERDİ. -BAKAN TÜFENKÇİ: “YATIRIM SEFERBERLİĞİNE GİDİYORUZ” ATO BAŞKANI BARAN: “FELSEFEMİZ BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ ÜYEMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN” BARAN: “ATO TÜCCARIN NEFESİ, ANKARA’NIN SESİ OLACAK” -ATO BAŞKANI BARAN: “BİZİM İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI. ARTIK SADECE ATO VAR. ÜYELERİMİZE YÖNELİK ÇALIŞMA VAR, ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞMA VAR.”

Devamı

 
KOSOVA CUMHURBAŞKANI TAÇİ ATO MECLİSİ’NE HİTAP ETTİ

-FETÖ İLE MÜCADELEDE TÜRKİYE’YE DESTEK VEREN KOSOVA CUMHURBAŞKANI TAÇİ, “BİR ŞAHIS YA DA ÖRGÜT, TÜRKİYE AÇISINDAN TERÖRİST İSE KOSOVA İÇİN DE TERÖRİSTTİR” DEDİ. -İŞ ADAMLARINI KOSOVA’DA YATIRIM YAPMAYA DAVET EDEN TAÇİ, “KOSOVA BÜYÜK İMKÂNLAR SUNAN BİR ÜLKEDİR. KOSOVA HALKI ADINA SİZLERİ DAVET EDİYORUM. KENDİNİZİ ÜLKENİZDE GİBİ HİSSEDECEKSİNİZ” DEDİ. -ATO BAŞKANI BARAN, TÜRKİYE’NİN YAŞADIĞI AĞIR SÜRECİN DOĞRU BİR ŞEKİLDE ANLATILMASI KONUSUNDA CUMHURBAŞKANI TAÇİ’DEN DESTEK İSTEDİ.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ, BAŞBAKAN YARDIMCISI TÜRKEŞ VE ÜÇ BAKANI ZİYARET ETTİ.

-BAŞBAKAN YARDIMCISI TÜRKEŞ: “FUAR ALANI İŞİNE ODAKLANIN” -AB BAKANI ÇELİK: “BAKANLIĞIMIZ AÇISINDAN ANKARA TİCARET ODASI ÇOK ÖNEMLİ BİR KURUM” -BAKAN MÜEZZİNOĞLU: “BU MİLLETİN BÜYÜK HEDEFLERİ VAR. BÖYLE BİR MİLLETLE BÜTÜN ZORLUKLAR AŞILIR” -ATO BAŞKANI BARAN: “HEPİMİZİN KAFASINDA ANKARA VAR, ANKARA TÜCCARI VAR. TÜM GÜCÜMÜZLE KENDİMİZİ ÇALIŞMAYA VERDİK”

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI’NI ZİYARET ETTİ

-ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI ÖZHASEKİ: “HER ŞEHRİN İMAR PLANI AYRI OLACAK” -ATO BAŞKANI BARAN: “2017 YILI ATO’NUN PROJE YILI OLACAK”

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ’Yİ ZİYARET ETTİ

EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ: “TÜRKİYE ATEŞ ÇEMBERİNİN ORTA YERİNDE BİR VAHADIR” BAKAN ZEYBEKCİ: “DÜNYADAKİ HARİTALAR EKONOMİ KALEMİYLE YENİDEN ÇİZİLİYOR” -ATO BAŞKANI BARAN: “20 BİN ATO ÜYESİ NEFES ALABİLECEK”

Devamı

 
AK PARTİ İL YÖNETİMİ ATO’YU ZİYARET ETTİ

-AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANI MUSTAFA NEDİM YAMALI İLE BAŞKAN YARDIMCILARI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, ATO YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜRSEL BARAN’I ZİYARET ETTİ.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİNDEN ANKARA VALİSİ’NE ZİYARET

-ATO BAŞKANI BARAN: “TERÖRÜN AMACI AYIRMAKTI, BİZ AKSİNE BİRLEŞTİK” “TERÖRE KARŞI SEFERBERLİK İLANINA KATILIYORUZ”

Devamı

 
ATO YÖNETİMİNDEN MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NA ZİYARET

-ATO BAŞKANI BARAN’DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA “ÇIRAKLIK EĞİTİMİ” TEŞEKKÜRÜ. -BARAN: “MESLEKLİ TOPLUM OLMANIN İLK ADIMI ÇIRAKLIK EĞİTİMİDİR”

Devamı

 
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ ATO HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAKAN TÜFENKCİ: "UMUDUMUZ UYGULANABİLİR BİR SİCİL AFFININ VEYA DÜZENLEMESİNİN HAYATA GEÇMESİ. ÇEKİNİ SENEDİNİ ÖDEYEMEYEN AMA TİCARİ HAYATI BİR DOKUNUŞLA DEVAM EDEBİLECEK OLANLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK ADINA BUNU İNŞALLAH HAYATA GEÇİRECEĞİZ" ATO BAŞKANI BARAN: “ATO OLARAK DEVLETİN, MİLLETİN YANINDAYIZ. ÜZERİMİZE DÜŞEN HER NE VARSA YAPACAĞIMIZDAN KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN.”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BARAN KARLOV’A YÖNELİK SALDIRIYI KINADI

-ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI GÜRSEL BARAN, RUSYA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ KARLOV’UN SİLAHLI SALDIRI SONUCU HUNHARCA KATLEDİLMESİNİ KINADI. -BARAN: “BU HUNHAR EYLEMİ GERÇEKLEŞTİREN SALDIRGANIN ARKASINDAKİ KARANLIK ŞER ODAKLARI, ÜLKEMİZİ İSTİKRARSIZLAŞTIRMA HEDEFİNE ULAŞAMAYACAKLAR.”

Devamı

 
ATO YÖNETİMİ ATA’NIN HUZURUNDA

ATO’NUN YENİ SEÇİLEN YÖNETİM KURULU, MECLİS ÜYELERİYLE BİRLİKTE ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ.

Devamı

 
ATO YÖNETİMİNDEN GENÇLİK VE SPOR BAKANI’NA ZİYARET

ATO YÖNETİMİ GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIǒI ZİYARET ETTİ.

Devamı

 
ANGİAD’DAN ATO YÖNETİMİNE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

ATO BAŞKANI BARAN: “ANKARA İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM” -ANGİAD BAŞKANI ALTINDAĞ: “TÜM GAYRETİMİZLE YANINIZDAYIZ”

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİ’NİN “BOYACI TOMBİK” FİLMİ BÜYÜK İLGİ TOPLADI

-KUĞULU PARK’TA AYAKKABI BOYACILIĞI YAPAN VE HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİDEREK BOYA FABRİKASI SAHİBİ OLAN BİR ÇOCUĞUN HİKAYESİNİN KONU EDİLDİĞİ FİLM, ATO’NUN İKİNCİ MARKA FESTİVALİ’NİN EN AKILDA KALANLARINDAN BİRİ OLDU. - “BOYACI TOMBİK” ROLÜNÜ BAŞARIYLA OYNAYAN 11 YAŞINDAKİ HALİL EFE ALPAY, FESTİVAL İZLEYİCİLERİNİN İLGİSİNİ TOPLADI.

Devamı

 
KAYSERİ SALDIRISINA KINAMA

-ATO BAŞKANI BARAN: “TANKLA UÇAKLA YAPAMADIKLARINI KALLEŞ BOMBALARLA YAPACAKLARINI ZANNEDENLER, BAŞARAMAYACAKSINIZ!”

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİ SONA ERDİ

-ANKARA TİCARET ODASI’NIN İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİĞİ MARKA FESTİVALİ SONA ERDİ. REKORLARA İMZA ATAN FESTİVALİ GEÇEN YIL 8 BİN KİŞİ İZLERKEN BU YIL 15 BİN KİŞİ İZLEDİ. -FESTİVALİN ARDINDAN DÜZENLENEN GALA GECESİNDE ANKARA’NIN MARKALARINA VE ANKARA’YA DEĞER KATANLARA ÖDÜL VERİLDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: “TÜRKİYE EKONOMİSİ, MARKALARI İLE ZENGİNLEŞECEKTİR.”

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİ’NİN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

-ANKARA MARKA FESTİVALİ’NİN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ BİR SÜRPRİZE SAHNE OLDU. FESTİVALE KONUŞMACI OLARAK KATILAN ÜNLÜ SANATÇI SELAMİ ŞAHİN, SANAT YAŞAMININ 50.YILINI, SAHNEYE GETİRİLEN SÜRPRİZ PASTAYLA KUTLADI. -FESTİVALİN EN RENKLİ KONUŞMACILARINDAN MODA TASARIMCISI NESLİHAN YARGICI: “MODA DİYE BİR ŞEY KALMAMIŞTIR. BEN DE İŞİ BIRAKTIM, YAPMIYORUM. NE BULURSANIZ GİYİN”

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİ ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE DE İLGİYLE İZLENİYOR

-ABBAS GÜÇLÜ: “MARKA OLABİLMEK İÇİN ÖZGÜR EĞİTİM LAZIM”

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİ’NDE “BİR DEMET MUHABBET”

-ANKARA MARKA FESTİVALİ’NİN İKİNCİ GÜNÜNDE ÜNLÜ OYUNCU DEMET AKBAĞ, “BİR DEMET MUHABBET” İSİMLİ YENİ GÖSTERİSİYLE İZLEYİCİ KARŞISINA ÇIKTI. -FESTİVALİN İKİNCİ GÜNÜNDE İŞ, SANAT, SPOR VE SAĞLIK ALANINDA MARKA OLMUŞ İSİMLER KİŞİSEL BAŞARI HİKAYELERİNİ VE DENEYİMLERİNİ İZLEYİCİLERLE PAYLAŞTILAR.

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİNİN İKİNCİ GÜNÜ TÜRKİYE’YE MAL OLMUŞ MARKALAR VE YÖNETİCİLERİNİN KONUK OLDUĞU OTURUMLARLA BAŞLADI.

-NG KÜTAHYA SERAMİK PORSELEN TURİZM AŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜRAL, GENÇLERE VE KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER VERDİ. -GLORİA JEAN’S TÜRKİYE YÖNETİM KURULU BAŞKANI DİNÇERLER: “HER ZAMAN PROFESYONEL BİR ÇIRAK OLMAK İSTİYORUM”

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİ’Nİ İLK GÜN 4 BİN 200 KİŞİ İZLEDİ

-ANKARA TİCARET ODASI’NIN BU YIL İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİĞİ ANKARA MARKA FESTİVALİ’Nİ İLK GÜN 4 BİN 200 KİŞİ İZLEDİ. -FESTİVALİN İLK GÜNÜNDE ÜNLÜ SANATÇILAR AYŞEGÜL ALDİNÇ, FERHAT GÖÇER, SERTAB ERENER VE YAZAR METİN HARA ANKARALILARLA BULUŞTU.

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİ RENKLİ KONUŞMACILARLA DEVAM EDİYOR

-BU SENE İKİNCİSİ DÜZENLENEN ANKARA MARKA FESTİVALİ (AMF) AÇILIŞ KONUŞMALARININ ARDINDAN BİRBİRİNDEN RENKLİ VE MARKA OLMUŞ İSİMLERİN KONUŞMALARIYLA DEVAM EDİYOR.

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİ BAŞLADI

-ANKARA TİCARET ODASI’NIN BU YIL İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİĞİ ANKARA MARKA FESTİVALİ’NİN AÇILIŞI GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE YAPILDI. -GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ, TÜRKİYE’NİN 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR MARKAYA KAVUŞTUĞUNU, SİVİL VATANDAŞLARIN TEK BİR KURŞUN ATMADAN “DEMOKRASİ MARKASI” OLUŞTURDUĞUNU SÖYLEDİ. -ATO BAŞKANI BARAN, MARKALAŞMANIN KALKINMAK ANLAMINA GELDİĞİNİ BELİRTEREK, APPLE’IN MARKA DEĞERİNİN 178 MİLYAR DOLAR OLDUĞUNU, DÜNYADA GAYRİSAFİ YURTİÇİ HASILASI 178 MİLYAR DOLARIN ALTINDA 140’I AŞKIN ÜLKE BULUNDUĞUNU VURGULADI.

Devamı

 
ANKARA İŞ DÜNYASI TEK SES TEK YÜREK

-ANKARA İŞ DÜNYASINI TEMSİL EDEN MESLEK KURULUŞLARI VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ATO’NUN EV SAHİPLİĞİNDE TERÖRE KARŞI ORTAK BİR BİLDİRİ YAYIMLADI. -PLATFORM ADINA BİLDİRİYİ OKUYAN ATO BAŞKANI BARAN, “TERÖRÜ DESTEKLEYENLERİ, TERÖRDEN MEDET UMANLARI LANETLİYORUZ” DİYE KONUŞTU.

Devamı

 
ANKARA MARKA FESTİVALİ BAŞLIYOR

-ATO’NUN 14-15-16 ARALIK TARİHLERİNDE DÜZENLEYECEĞİ 2. ANKARA MARKA FESTİVALİ BASINA TANITILDI. - ATO YÖNETİMİ, BASIN TOPLANTISINDA, TERÖRÜ PROTESTO ETMEK AMACIYLA YAKALARINA SİYAH KURDELELER TAKTI. -ATO BAŞKANI BARAN: “ANKARA’DA BİR MARKALAŞMA İKLİMİ OLUŞTURMAK ARZUSUNDAYIZ”

Devamı

 
POLİSİMİZİN YANINDAYIZ

ATO BAŞKANI BARAN’DAN POLİS MERKEZİNE ZİYARET

Devamı

 
ATO'DAN İSTANBUL SALDIRISINA KINAMA

ATO BAŞKANI BARAN: İSTANBUL SALDIRILARINI KINIYORUM, POLİSİMİZİN YANINDAYIZ

Devamı

 
BARAN, ANKARA MARKA FESTİVALİ’Nİ TANITTI

-ANKARA TİCARET ODASI’NIN 14-15-16 ARALIK 2016 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ MARKA FESTİVALİ, ATO’NUN YENİ BAŞKANI GÜRSEL BARAN TARAFINDAN DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA TANITILDI. -BARAN, ANKARA MARKA FESTİVALİ İLE MARKALAŞMA KONUSUNA DİKKAT ÇEKMEYİ, VİZYON OLUŞTURMAYI VE ANKARA’DAN KÜRESEL MARKALAR ÇIKMASINA KATKI SAĞLAMAYI AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ. -GENEL EKONOMİK KONULARA DA DEĞİNEN ATO BAŞKANI BARAN, OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN TÜRKİYE’NİN EKONOMİK VE SİYASİ İSTİKRARINI SÜRDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ. -DÖVİZ KURUNUN DÜŞMESİ KONUSUNDA İŞ DÜNYASINA ÇAĞRI YAPAN BARAN, “ŞİMDİ CEPTE DÖVİZ BULUNDURMAK DEĞİL ELİ TAŞIN ALTINA KOYMAK ZAMANIDIR. VATANDAŞIN GÖSTERDİĞİ DUYARLILIĞA İŞ DÜNYASI DA KATILMALIDIR” DEDİ.

Devamı

 
GÜRSEL BARAN BAŞKANLIĞINDAKİ ATO YÖNETİMİ GÖREVE BAŞLADI

ATO BAŞKANI BARAN :”ATO ARTIK PROJELERLE GÜNDEME GELECEK”

Devamı

 
GÜRSEL BARAN ATO YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ

3 Aralık 2016 Cumartesi günü yapılan Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu asıl ve yedek üye seçimleri tamamlandı. 188 meclis üyesinin oy kullandığı seçimde, oyların 100’ünü alan Gürsel Baran, ATO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Devamı

 
ATO’NUN SEÇİM TAKVİMİ BELİRLENDİ

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİNİN SEÇİMİ 3 ARALIK CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK… ATO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDULHALİM EKE, “SEÇİMLERİN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YAPILARAK SÜRECİN TAMAMLANMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Devamı

 
ATO BAŞKANI BEZCİ İSTİFA ETTİ

TOBB ORGAN SEÇİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİĞE GÖRE, YENİ YÖNETİMİN OLUŞTURULMASI İÇİN 30 GÜN İÇİNDE SEÇİM YAPILACAK.

Devamı

 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ATO’YA TEŞEKKÜR

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, 15 TEMMUZ DAYANIŞMA KAMPANYASI’NA 2 MİLYON TL BAĞIŞTA BULUNAN ATO ADINA YÖNETİM KURULU BAŞKANI SALİH BEZCİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ.

Devamı

 
ATO MEDYA MESLEK KOMİTESİ SEÇİMİ YAPILDI

-ANKARA TİCARET ODASI 14 NO’LU MEDYA MESLEK KOMİTESİ ASIL VE YEDEK ÜYELERİNİN TÜMÜNÜN İSTİFASI NEDENİYLE BOŞALAN KOMİTE VE MECLİS ÜYELİKLERİ İÇİN SEÇİM YAPILDI.

Devamı

 
ATO ESNAFA UCUZ KREDİ İÇİN DÜĞMEYE BASTI

-ANKARA TİCARET ODASI, ANKARALI ESNAFA UCUZ KREDİ VERMEK İÇİN TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ’NE ÖNERİ SUNDU. -ATO’NUN ÖNERİSİ KABUL EDİLİRSE ANKARALI ESNAFA PİYASA FAİZLERİNİN ALTINDA FAİZLERLE KREDİ VERİLECEK. -BEZCİ: “ESNAFIMIZ GÜÇLENİRSE EKONOMİMİZ DE GÜÇLENİR VE BÜYÜR, TÜRKİYE BÜYÜR. ANKARA TİCARET ODASI OLARAK ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ”

Devamı

 
II. KARE KARE ANKARA FOTOĞRAF YARIŞMASI’NIN ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

-ANKARA TİCARET ODASI’NIN BU YIL İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİĞİ “KARE KARE ANKARA” FOTOĞRAF YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ TÖRENLE VERİLDİ. -ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ AKMAN, KARE KARE ANKARA FOTOĞRAF YARIŞMASI’NIN, ATO’NUN ANKARA’YI “MARKA KENT” HALİNE GETİRMEK AMACIYLA YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALARIN BİR PARÇASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Devamı

 
BEZCİ: KİTAP VE KIRTASİYEYE YENİDEN TAKSİT GELSİN

-ATO BAŞKANI BEZCİ GELİR İDARESİ BAŞKANI ERTÜRK’Ü ZİYARET ETTİ. -ATO BAŞKANI BEZCİ, KİTAP VE KIRTASİYE MALZEMELERİNDE KREDİ KARTINA TAKSİT İMKANININ KALDIRILMASINA YÖNELİK DÜZENLEMENİN İPTAL EDİLMESİNİ İSTEDİ. -DÜZENLEMENİN ÖĞRENCİ VELİLERİNİ VE KİTAP-KIRTASİYE SATICILARINI ZORA SOKTUĞUNU BELİRTEN BEZCİ, “KİTAP VE KIRTASİYE GİDERLERİ AİLELERİN BÜTÇELERİNDE ÖNEMLİ YER TUTUYOR. TAKSİT İMKANININ KALDIRILMASI ÖZELLİKLE ÇOK ÇOCUKLU AİLELERİ VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİ ZORA SOKTU” DEDİ.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BEZCİ: “TRAFİK SİGORTASI PRİM VE ACENTE HİZMETLERİYLE BÜTÜNDÜR”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, trafik sigortasındaki prim sorgulama ekranını kullanan vatandaşın, aynı fiyatla acentesinden poliçe yaptırabileceğini belirterek, “Trafik hayatsa, acenteler ileriki günlerde yapılacak işlemlerde vatandaşlara yardımcı olacak yol arkadaşlarıdır” dedi.

Devamı

 
BEZCİ BAŞBAKAN’A ANKARA’NIN SORUNLARINI ANLATTI

-ATO BAŞKANI SALİH BEZCİ, BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’IN KATILDIĞI TOBB 9.TİCARET VE SANAYİ ŞURASI’NDA ANKARA’NIN VE İLÇELERİNİN SORUNLARINI ANLATTI. BEZCİ:” AKINCI ÜSSܒNÜN LOJİSTİK ÜSSÜ OLSUN” -BEZCİ, ANKARA’NIN TURİZMDE SIÇRAMA YAPMASINI SAĞLAYACAK SARAÇOĞLU PROJESİ’Nİ ÖNERDİ VE ESENBOĞA HAVALİMANI’NDAN YURT DIŞINA DOĞRUDAN UÇUŞLARIN ARTIRILMASI KONUSUNDA ATO’NUN SPONSOR OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. -ANKARA’YI LİMAN KENTLERE BAĞLAYACAK DEMİRYOLLARINA İHTİYAÇ OLDUĞUNU KAYDEDEN BEZCİ, 13 TARIM ÜRÜNÜNDE MARKA OLAN ANKARA’YA DESTEK VERİLMESİNİ İSTEDİ.

Devamı

 
“ANKARA’YI SEVİYORUM” KAMPANYASI’NIN ARAÇLARI TESLİM EDİLDİ

-ANKARA TİCARET ODASI’NIN TİCARETİ CANLANDIRMAK İÇİN DÜZENLEDİĞİ “ANKARA’YI SEVİYORUM” ALIŞVERİŞ KAMPANYASI’NIN HEDİYESİ OLAN 3 MERCEDES CLA İLE 40 FIAT EGEA OTOMOBİL TÖRENLE SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ. -BEZCİ: “KAMPANYAMIZ HEDEFİNE ULAŞTI VE ANKARAMIZ TEKRAR ESKİ CANLI GÜNLERİNE KAVUŞTU” -ESKİ BAŞBAKAN YARDIMCISI VE AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ EMRULLAH İŞLER ATO’YA TEŞEKKÜR EDEREK, “ANKARA’DA TİCARETİN CANLANMASINA VESİLE OLMANIZDAN DOLAYI HEPİNİZİ KUTLUYORUM” DEDİ.

Devamı

 
2. KARE KARE ANKARA FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

-ANKARA TİCARET ODASI’NIN BU YIL İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİĞİ KARE KARE ANKARA FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI. BEKİR HÖÇÜK’ÜN “ULUS” İSİMLİ FOTOĞRAFI BİRİNCİ SEÇİLDİ. -BEZCİ: “ATO OLARAK FOTOĞRAF YARIŞMASI GİBİ SOSYAL PROJELERLE ANKARA’NIN POTANSİYELİNİ ORTAYA ÇIKARMAYA VE BUNLARI EKONOMİK BİR DEĞERE DÖNÜŞTÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Devamı

 
UR-GE PROJESİ’NİN İKİNCİ ETABI START ALDI

-ANKARA TİCARET ODASI TARAFINDAN MEDİKAL SEKTÖRÜNDE BAŞARIYLA UYGULANAN UR-GE PROJESİ’NİN İKİNCİ ETABI 22 FİRMANIN KATILIMIYLA START ALDI. -ATO BAŞKANI BEZCİ, UR-GE PROJESİ’NİN ŞİRKETLERİN BİR ARAYA GELEREK GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRMELERİNİ SAĞLADIĞINI BELİRTEREK, “PROJEYİ MEDİKAL SEKTÖRÜNDE BAŞARIYLA UYGULADIK. İKİNCİ ETAPTA DA AYNI BAŞARIYI YAKALAYACAĞIMIZA İNANIYORUM” DEDİ.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BEZCİ’DEN MOODY’S’İN KARARINA TEPKİ: “HÜKÜMETİMİZ DOĞRU ADIMLAR ATIYOR”

“NOT DÜŞÜRENİN NİYETİNİ SORGULARIZ” -ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI SALİH BEZCİ, KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞU MOODY’S’İN ALDIĞI NOT İNDİRİMİ KARARININ TÜRKİYE GERÇEKLERİYLE UYUŞMADIĞINI BELİRTEREK, “KİM NE DERSE DESİN HÜKÜMETİMİZ DOĞRU ADIMLAR ATIYOR” DEDİ.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BEZCİ: “KREDİ KARTI TAKSİT SAYISININ ARTIRILMASI TİCARETİ CANLANDIRIR”

ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI SALİH BEZCİ, KREDİ KARTINDA TAKSİT SAYISININ 12’YE ÇIKARILMASININ HEM TÜKETİCİYİ RAHATLATACAĞINI HEM DE TİCARETİ CANLANDIRACAĞINI SÖYLEDİ.

Devamı

 
KONUTTA KDV İNDİRİMİ KELEBEK ETKİSİ YARATIR

ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI SALİH BEZCİ, BAKANLAR KURULU’NUN 150 METREKAREDEN BÜYÜK KONUTLARIN KDV’SİNİ YÜZDE 18’DEN YÜZDE 8’E İNDİRME KARARININ PİYASALARI OLUMLU ETKİLEYECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Devamı

 
ATO BAŞKANI BEZCİ’DEN KESİMAL’IN İDDİALARINA CEVAP

BEZCİ: “İŞLENMİŞ BİR SUÇU BİLİP DE BİLDİRMEYEN DE SUÇLUDUR”

Devamı

 
TEKNOLOJİ CENNETİ TAYVAN ANKARA İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İSTİYOR

-YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ AKILLI MAKİNELERE YAPTIĞI YATIRIMLARLA ADINDAN SÖZ ETTİREN TAYVAN, ANKARALI İŞ ADAMLARI İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İSTİYOR. -TAYVAN DIŞ TİCARETİ GELİŞTİRME KURULU (TAITRA) YETKİLİLERİ, İŞ BİRLİĞİ OLANAKLARINI GÖRÜŞMEK İÇİN ATO’YU ZİYARET ETTİ. ATO BAŞKANVEKİLİ AYPEK, TAYVAN İLE TİCARİ İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Devamı

 
ATO ANKARA EMNİYETİ’NE 211 OTOMOBİL HİBE ETTİ

-ANKARA TİCARET ODASI, 15 TEMMUZ GECESİ DARBECİLERİN BOMBALI SALDIRILARINDA BÜYÜK TAHRİBATA UĞRAYAN ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞܒNE 211 OTOMOBİL HİBE ETTİ. -OTOMOBİLLERİN TESLİM TÖRERİNDE KONUŞAN ANKARA VALİ YARDIMCISI KARADAĞ VE ANKARA EMNİYET MÜDÜRÜ KARAASLAN, TÜM ATO ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİLER. -ATO MECLİS BAŞKANI GÜRGÜR, HİBE EDİLEN 211 OTOMOBİLİN ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞܒNÜN 15 TEMMUZ GECESİ SERGİLEDİĞİ YİĞİT DİRENİŞE MÜTEVAZI BİR ARMAĞAN ANLAMINA GELDİĞİNİ SÖYLEDİ. -ATO BAŞKANI BEZCİ: “DEVLETİMİZİN GÜVENLİK GÜÇLERİNİN KESİNTİSİZ BİR ŞEKİLDE FAALİYETİNİ SÜRDÜRMESİNE BİR NEBZE OLSUN KATKIDA BULUNMAK BİZİM İÇİN ONURDUR.”

Devamı

 
ATO MECLİS BAŞKANI GÜRGÜR'DEN AÇIKLAMA

ATO MECLİS BAŞKANI GÜRGÜR: “ÇİZGİM 60 YILDIR HİÇ DEĞİŞMEMİŞTİR”

Devamı

 
ODA AİDAT BORÇLARINA İLAÇ GİBİ DÜZENLEME

ATO BAŞKANI BEZCİ: “ODA AİDAT BORÇLARINA AF İLAÇ GİBİ GELDİ” -ATO BAŞKANI BEZCİ, ODA AİDAT BORÇLARINA AF GETİREN DÜZENLEMEYİ SEVİNÇLE KARŞILADIKLARINI BELİRTEREK, “ODA AİDATLARINA AF İLAÇ GİBİ GELDİ” DEDİ. -EKONOMİK SIKINTILARI NEDENİYLE AİDATLARINI ÖDEYEMEYEN ODA ÜYELERİNİN RAHAT BİR NEFES ALACAĞINI VURGULAYAN BEZCİ, AF DÜZENLEMESİNDEN DOLAYI MECLİS’E VE HÜKÜMETE TEŞEKKÜR ETTİ.

Devamı

 
BEZCİ, CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRIYI KINADI

ATO BAŞKANI BEZCİ, CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN KONVOYUNA YAPILAN SİLAHLI SALDIRIYI KINAYARAK, “BU HEM SAYIN KILIÇDAROĞLU’NA HEM DE DEMOKRASİMİZE, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE YÖNELİK BİR SALDIRIDIR. LANETLİYORUM.” DEDİ.

Devamı

 
ATO’DAN KIZILCAHAMAM İÇİN TANITIM ATAĞI

-ANKARA TİCARET ODASI, ŞİFALI SULARI, DOĞAL GÜZELLİKLERİ VE TARİHİ ZENGİNLİKLERİYLE KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN KIZILCAHAMAM İLÇESİ’NİN TANITIMI İÇİN GEZİ DÜZENLEDİ. -KIZILCAHAMAM’I “ANKARA’NIN İSVİÇRESİ” OLARAK TANIMLAYAN BEZCİ, “İYİ BİR TANITIMLA KIZILCAHAMAM’IN YILDIZININ ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA PARLAYACAĞINA İNANIYORUM” DEDİ.

Devamı

 
BEZCİ’DEN GAZİANTEP SALDIRISINA KINAMA: “BU VAHŞETİ YAPANLAR İNSAN OLAMAZ”

-ATO BAŞKANI BEZCİ, GAZİANTEP’İN ŞAHİNBEY İLÇESİNDE MEYDANA GELEN VE 50 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETMESİNE NEDEN OLAN TERÖR SALDIRISINI LANETLEDİ. -BEZCİ, “BU VAHŞETİ YAPANLAR İNSAN OLAMAZ, BU ALÇAKLIĞI VE KALLEŞLİĞİ YAPAN İNSAN MÜSVEDDELERİNİ LANETLİYORUM” DEDİ.

Devamı

 
BEZCİ’DEN FET֒CÜLERE İSTİFA ÇAĞRISI

ATO BAŞKANI BEZCİ, ATO’NUN ŞAİBEDEN KURTULMASI İÇİN ATO ORGANLARINDA BULUNAN FETÖ YANLISI YA DA SEMPATİZANI KİM VARSA İSTİFA ETMESİNİ İSTEDİ.

Devamı

 
BEZCİ’DEN TERÖRE LANET

ATO BAŞKANI BEZCİ, ELAZIĞ, BİTLİS ve VAN’DA MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRILARINI LANETLEDİ

Devamı

 
BEZCİ: TRAFİK SİGORTASINDA ÇÖZÜM “TRASK”

-ATO BAŞKANI SALİH BEZCİ, ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINDA YÜKSEK PRİMLERDEN KAYNAKLANAN MAĞDURİYETLERİN ÖNLENMESİ İÇİN DASK BENZERİ TRAFİK SİGORTALARI KURUMU (TRASK) KURULMASI ÖNERİSİNDE BULUNDU.

Devamı

 
MİLLETİMİZ TARİH YAZDI

ATO BAŞKANI BEZCİ: “HEDEFLERİ İÇ SAVAŞTI, MİLLET TARİH YAZDI”

Devamı