HAKKIMIZDA

 

Organizasyon Yapısı

» Tarihçe
» Türkiye'de İlk Odalar
» 350 Üyeden 125 bin Üyeye...
» Kuruluştan Bugüne Başkanlarımız
» Yönetim Kurulu Başkanlarımız
» Oda Meclisi Başkanlarımız
» ATO Politikalar
» Misyon ve Vizyonumuz
» Stratejik Plan
» Yıllık Faaliyet Raporları
» ATO Kongre Merkezi
» ATO Logolar

Ankara Ticaret Odası (ATO)


Ankara'nın başkent olmasıyla gelişen ticari faaliyetlerin bir sonucu olarak ortaya çıkan odamız tüccar ve sanatkarların serbest iradesi ile 1923 yılında 800 kişiyle faaliyete başlamıştır.

 

Bugün ticari faaliyetlerle uğraşan Ankara esnafını çeşitli şekillerde destekleyen,dünyadaki ilgili sistemleri takip eden,üyenin mesleğine uygun olarak gelişmesini organize eden sıkıntılarına çare bulmaya çalışan 125 bin kişinin üyesi olduğu bir kuruluştur. Danışman ve uzman kadrolarıyla kamu ve özel sektör kuruluşlarına, üyelerine danışmanlık yapar. Araştırma raporları oluşturur,üyelerini ve halkı bilgilendirir.

 

Üyelerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini tahmin ederek etkin ve kaliteli hizmet sunma üyelerinin birbirleriyle ve halkla olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılma, ülke sorunlarına karşı duyarlılığını sürdürme politikasını güçlendirerek yoluna devam eden Ankara Ticaret odası aldı ödül ve yürüttüğü faaliyetlerle adını uluslar arası düzlemde de duyurmaktadır.

 

Ankara Ticaret Odasının yürüttüğü halkla ilişkiler faaliyetleri IPRA (Uluslar arası Halkla İlişkiler Derneği)'nin ‘Mükemmellik 2003 Altın Ödülü'ne layık görülerek uluslar arası alanda da tescillenmiştir.