BAŞARI ÖYKÜLERİ

 

ATO'YA ULUSLARARASI İKİ ALTIN ÖDÜL

IPRANIN MÜKEMMELLİK 2003 ALTIN ÖDÜLLERİNDE YARIŞAN ATO KREDİ KARTI KAMPANYASI İLE TÜRKİYE'Yİ ÖDÜLE TAŞIDI

 

ATO BAŞKANI AYGÜN : “BU ÖDÜLÜ TÜM KREDİ KARTI MAĞDURLARININ HAKLI MÜCADELESİ ADINA ALACAĞIZ. BU ÖDÜL ONLARIN HAKKIDIR”

 

Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA)’ nin, “Halkla İlişkilerde Mükemmellik 2003 Altın Ödülleri” sonuçlandı. 219 halkla ilişkiler projesinin yarıştığı final yarışmasında, “Siyasi İlişkiler” dalında “Kredi Kartı Ruleti” ve “Halka Hizmet” dalında “Tüketici Yasası Krizi” adıyla iki ayrı dalda katılan Ankara Ticaret Odası (ATO), Türkiye’ye iki altın madalya getirerek “En iyilerin iyisi” vitrininde yerini aldı.

 

ATO, her iki projede kazandığı bu iki altın madalya ile Şubat ayının ilk haftasında New York’ ta düzenlenecek Oscar töreninde açıklanacak olan “Mükemmellik Büyük Ödülü” ün favori adayları arasında yer alıyor.

 

5 Eylül’de Londra’da yapılan yarışmada “Halkla İlişkilerde Mükemmellik 2003 Altın Ödülleri”, aralarında Türkiye, ABD, İngiltere, Avusturya, Kanada, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Singapur, Güney Afrika, İsveç’in bulunduğu 14 farklı ülkeden 33 halkla ilişkiler programına verildi. Ankara Ticaret Odası, birden fazla ödül alan 7 kuruluştan biri arasında yer aldı. Türkiye’den yarışmaya katılan Aygaz da altın ödülü alan kuruluşlar arasında.

 

20 ülkeden 43 üst düzey jüri üyesinin oy kullandığı yarışmada projelerin, araştırma, planlama, uygulama ve değerlendirme açısından gösterdiği yeterlilik ve kalite, mesajların açıklığı ve uyumu, yaratıcılık ve etik, programın uygulandığı ülkenin koşulları göz önünde tutuldu.

 

 

ATO BAŞKANI AYGÜN

 

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan ATO Başkanı Sinan Aygün, Türkiye’ye iki yıldır uluslararası alanda ödülller kazandırmaktan büyük memnunluk duyduklarını kaydederek “Dünya ülkelerinin, devlerin, büyük bütçeli projelerin yarıştığı bir platformdan ödül çıkartmaktan Türkiye adına çok mutluyum. Bu ödülleri Türk halkı ve tüm kredi kartı mağdurları haklı mücadelesi adına alacağız. Bu ödül onların hakkıdır. Bu ödül tüketicilerin ödülüdür” dedi. Geçen yıl “TL’ye İtibar Kampanyası” ile “IPRA 2002 Altın Ödülleri” nde Türkiye’ye mansiyon kazandırdıklarını bu yıl ise altına uzandıklarını hatırlatan Aygün, tüm dünya iletişimcilerinin uluslar arası örgütü olan IPRA’ dan aldıkları bu ödüllerin, halkla ilişkiler disiplinin Türkiye’deki gelişimi açısından bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

 

 

IPRA

 

Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) üst düzey halkla ilişkiler profesyonellerinin ana derneğidir. Merkezi İngiltere’de bulunan IPRA’ nın Dünya çapında 1000 üyesi bulunuyor. Halkla İlişkiler Dünya Kongresi, Medya’da şeffaflık kampanyası ve dünya çapında en iyi halkla ilişkiler uygulamalarını seçen ve çok sayıda uluslar arası yayın, seminer, konferanslarıyla tanınan IPRA’nın dönem Başkanlığı’nı Ceyda Aydede yürütüyor.

 

 

(13-09-2003)