HAKKIMIZDA

 

» Hakkımızda

Ankara Ticaret Odası Özel İstihdam Bürosu

 

ATO Özel İstihdam Bürosu, 4904 sayılı Kanunun 17. Maddesi gereğince gerekli yasal prosedürleri yerine getirerek, Türkiye İş Kurumu Yönetim Kurulu’nun 23/05/2005 tarih ve 264 sayılı kararı ile 30/05/2005 tarihinde resmi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.02/06/2005 tarih, 25833 sayılı Resmi Gazetede de Özel İstihdam Bürosu’nun “izin belgesi” aldığı yayınlanmıştır.

 

Türkiye’de Özel İstihdam Bürosu kuran ilk Sivil Toplum Örgütü olan Ankara Ticaret Odası; Ankara’da faaliyet gösteren firmaların eleman ihtiyaçlarını gidermeyi ve Ankara’da iş arayan veya kariyerini geliştirmek isteyen kişilerin istihdam edilebilirliğini arttırmayı amaçlamaktadır.

İşverenlerin nitelikli ve kalifiye elemanlara ulaşmak için ilan vermeleri, gelen başvuruları ayrıntılı bir şekilde incelemeleri, karşılaştırmaları ve mülakat yaparak işe almaları oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Dolayısı ile bu süreç ATO İstihdam Bürosu tarafından yürütülecek ve bu sayede ATO, işverenlerin yükünü önemli ölçüde azaltacaktır. Ancak; işe alım işveren tarafından gerçekleştirilecektir. ATO, burada bir aracı kurum görevini görmektedir, bir işveren değildir.

Ayrıca Ankara Ticaret Odası bu hizmeti sunarken, hiçbir şekilde işveren ve iş arayandan herhangi bir ücret almamaktadır.

Ankara Ticaret Odası - Özel İstihdam Bürosu resmi web sitesi (ATOKEM) : www.atokem.org.tr dir.

 
OIB_logo

İş arayan ve iş verenlerden ücret alınmaz ve mefaat gözetilmez.

 

Türkiye İş Kurumu

Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürülüğü

Adres : Sağlık Sokak No:1 Sıhhıye Çankaya/ANKARA

Telefon : (312) 432 35 25

Web : www.iskur.gov.tr