Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO HEYETİ BAŞBAKAN YARDIMCISI ŞİMŞEK'İ ZİYARET ETTİ

ATO BAŞKANI BARAN: "20 BİN KİŞİYE NEFES OLACAĞIZ"

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin ekonomideki sorunlarını köklü bir şekilde tasarrufları artırarak, daha çok ihracat yapıp, daha çok katma değer üreterek aşacağını söyledi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'i makamında ziyaret etti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in ATO'nun yeni yönetimine "hayırlı olsun" dileğinde bulunduğu ziyarette Baran,  Ankara ve Ankara'nın gelişimine yönelik görüş ve önerilerini dile getirdi.

ATO Başkanı Baran, Türkiye'nin içeride ve dışarıda terör sorunu yaşarken bir yandan da ekonomik taarruzla karşı karşıya kaldığını söyledi. Türkiye'nin FETÖ terörü başta olmak üzere terör sınavını başarıyla verdiğini kaydeden Baran, "Onlar bizi bölmek parçalamak için saldırdıkça biz tam tersine birbirimize kenetleniyoruz"dedi.

ATO olarak marka bilinci geliştirmek için Marka Festivali yaptıklarını anlatan Başkan Baran, Ankara'nın ekonomik ve sosyal gelişimine yönelik uygulamaya koyacakları projeler hakkında bilgi verdi. Baran, TOBB öncülüğünde Türkiye genelinde başlatılan Nefes Kredisi'ne en büyük katkıyı koyan odalardan birinin Ankara Ticaret Odası olduğunu belirterek, "Üyelerimize 1 milyar liralık bir kredi imkanı sağladık. 20 bin kişiye nefes olacağız" dedi.

-BİLİŞİM ALTYAPISI YENİLENİYOR-

Yaklaşık 10 ay sonra ATO'nun seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Başkan Baran, "Seçime kadar çok kısa süremiz var. Bu süreyi iyi değerlendirerek üyelerimize daha fazla yararlı olmak için çalışıyoruz. ATO'nun bilişim altyapısını yeniliyoruz. Bu yenilenmenin ardından ATO, üyelerine dijital ortamda da hizmetin en kalitelisini sunacaktır" dedi.

Baran konuşmasında, Ankara'nın sağlık, kongre ve fuar turizminde ve savunma sanayi alanında gelişmesi için yurtdışına doğrudan uçuşların önemine dikkat çekti.

"760 BİN FİRMADAN BİNİ İHRACATÇI-

ATO Meclis üyelerinin sektörlerine ilişkin sorunlarını da aktardığı ziyarette konuşanBaşbakan Yardımcısı Şimşek, Türkiye'nin ekonomide yaşadığı sorunların köklü bir şekilde tasarrufları artırarak, daha çok ihracat yapıp, daha çok katma değer üreterek aşılacağını söyledi. İşletmelerin rekabet konusunda zafiyeti olduğuna da dikkat çekenŞimşek, "760 bin firmamız var bin tanesi ihracat yapıyor" dedi. 

ATO heyetinin Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'i ziyaretinde ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'a,  Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Aypek, Yönetim Kurulu Üyeleri Musa Beşparmak, Kemal Gazioğlu, Faruk Köylüoğlu, Selahattin Karaoğlan, Ülkü Karakuş, Hakan Tarhan, Meclis Üyeleri Temel Aktay, Turgay Aras, Seçim Aydın, Şerafettin Karademir, Ali Yılık, Adnan Erdoğan ve Ali Osman Öztürk eşlik etti.