Görüşlerinizi
Paylaşın
ÖZEL SAĞLIK SEKTÖRÜNE MÜJDELİ HABER

- ATO, HASTA KOTALARINA YÖNELİK SGK TARAFINDAN YAPILAN İŞLEMLER NEDENİYLE SIKINTI YAŞAYAN ÖZEL SAĞLIK SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ İLE SGK BAŞKANI BAĞLI'YI BİR ARAYA GETİRDİ.

- ATO, HASTA KOTALARINA YÖNELİK SGK TARAFINDAN YAPILAN İŞLEMLER NEDENİYLE SIKINTI YAŞAYAN ÖZEL SAĞLIK SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ İLE SGK BAŞKANI BAĞLI'YI BİR ARAYA GETİRDİ.

 

-TOPLANTIDA SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİ DİNLEYEN SGK BAŞKANI BAĞLI, YAPILAN İŞLEMLERİN YENİDEN İNCELENECEĞİNİ EĞER BİR MAĞDURİYET VAR İSE GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATACAKLARININ MÜJDESİNİ VERDİ.

 

-ATO BAŞKANI BARAN: "BİZİM ASLİ GÖREVİMİZ, ÜYELERİMİZE FAYDA ÜRETMEK VE SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞMAKTIR."

 

19 TEMMUZ 2017- Özel sağlık kuruluşlarında uygulanan hasta kotaları nedeniyle yaşanan sıkıntılar, Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) düzenlenen toplantıda ele alındı.  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Selim Bağlı, konuyu inceleyeceklerini söyledi.

 

Sağlık sektörünün temsilcileri ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Selim Bağlı, Ankara Ticaret Odası'nın düzenlediği toplantıda bir araya geldi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, toplantıda, sağlık sektörünü yakından ilgilendiren, geçmiş dönemlere ait hasta kotalarına ilişkin gerçekleşen geriye dönük cezai işlemler nedeniyle mağduriyet yaşayan ATO üyelerinin taleplerini gündeme getirdi. Toplantıya 30'a yakın özel sağlık sektörü temsilcisi ile bağlı bulundukları sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Özel sağlık sektörü temsilcileri de, hasta kotalarının SGK tarafından belirlenen rakamları geçmediğini, bazı istatistik ve veriler incelendiğinde bunun görüleceğini ifade ettiler. Uzun yıllardır artmayan SUT fiyatları nedeniyle sektörün zor ve sıkıntılı bir sürecin içinde olduğunu da dile getiren sektör temsilcileri, SGK Başkanı ile bir araya gelmenin memnuniyet verici olduğunu belirterek ATO Başkanı Gürsel Baran'a teşekkür ettiler.

 

-SGK BAŞKANI'NDAN MÜJDE-

 

SGK Başkanı Dr. Selim Bağlı, kuruluşların bilgi, belge ve tüm kayıtlarının tekrar değerlendirilmesi ve sağlık hizmet sunucularının eğer var ise mağduriyetlerinin giderilmesi için bir çalışma başlatılacağı müjdesini verdi. SGK Başkanı Bağlı, incelemeler sonucunda bir mağduriyet tespit edilmesi durumunda, giderilmesi yönünde hareket edileceğini bildirdi.

 

"Ticaret Ankara Ticaret Odası'nda konuşulur" düsturu ile yola çıktıklarını söyleyen ATO Başkanı Baran, sektör temsilcileri ile en üst düzeydeki muhataplarını her fırsatta bir araya getirmeye çalıştıklarını, üyelerin sorunlarını ilgili bakanlara ve bürokratlara ilettiklerini söyledi. Baran, "Bizim asli görevimiz, üyelerimize fayda üretmek ve sorunlarının çözümü için çalışmaktır. Göreve geldiğimiz günden bu yana üyelerimizin sorunlarını her platformda dile getiriyor ve bu sorunların çözülüp çözülmediğini takipçisi oluyoruz" dedi. Baran, ATO'da düzenlenen sektör toplantısına katılımından ve verdiği destekten dolayı SGK Başkanı Bağlı'ya teşekkür etti.