Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO EĞİTİM FAALİYETLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

-ANKARA TİCARET ODASI'NDAN SİGORTA ACENTELERİNE ÇAPRAZ SATIŞ EĞİTİMİ

-ANKARA TİCARET ODASI'NDAN SİGORTA ACENTELERİNE ÇAPRAZ SATIŞ EĞİTİMİ

          30 TEMMUZ 2017- Üyelerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim faaliyetleri düzenleyen Ankara Ticaret Odası (ATO), bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

ATO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi, sigorta acenteleri ile satış elemanlarına yönelik 'Çapraz Satış Yaklaşımları Eğitimi' düzenledi.

"SİGORTACILIĞIN DA BAŞINDA EĞİTİM VAR"

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören eğitim programından önce, Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanlığı görevini de yürüten ATO Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Gazioğlu bir konuşma yaptı. Yönetim olarak eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Gazioğlu, ATO olarak bugüne kadar diksiyondan, satış eğitimine kadar pek çok alanda eğitim programları düzenlediklerini anlattı. Tüm sektörler gibi Sigortacılık Sektörünün de sürekli gelişim gösterdiğini ifade eden Gazioğlu, "Her şeyin başı olduğu gibi sigortacılığın da başında eğitim var. Genel gelişmeler ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda eğitim faaliyetleri düzenliyoruz" dedi

          -ACENTELER SİGORTA SEKTÖRÜNÜN TEMEL DİREĞİ-

          "Çapraz Satış Yaklaşımları" eğitimi Organizasyon ve Örgütsel Davranış üzerine doktora çalışması bulunan Satış Adamları Derneği Başkanı Mehmet Muratoğlu tarafından verildi.

Muratoğlu, "Satış işi teknoloji ile birlikte farklı boyutlara geldi. Bu yüzden daha hızlı ve anlaşılır olmamız lazım" dedi. Katılımcılara çapraz satış teknikleri hakkında tüyolar veren Muratoğlu, çapraz satışın müşteriyi çok iyi tanımakla başladığını belirtti. Sigortacılık sektöründe de teknolojiyi yakından takip etmenin önemine değinen Muratoğlu, Internetten satış konusunu da ele aldı.

          Yoğun katılımın gerçekleştiği eğitimin sonunda, katılımcılara sertifika verildi.

 "TİCARET EĞİTİMİ DE ATO'DA YAPILIR"

          ATO Başkanı Gürsel Baran da ATO'da düzenlenen eğitim faaliyetlerine sigortacılara yönelik "Çapraz Satış Yaklaşımları" eğitiminin de eklenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Eğitim konusunun önemine değinen Baran, "Öyle bir çağda yaşıyoruz ki bilgi sürekli yenileniyor. Gelişmeleri takip etmek için eğitim artık hepimiz için olmazsa-olmaz" dedi.

 

Yönetim olarak hayata geçirdikleri çalışmalarla üyeleri ihtiyaç duydukları tüm alanlarda desteklemeyi hedeflediklerini anlatan Baran, "(Ticaret Ankara Ticaret Odası'nda konuşulur) diyerek, ticarete dair ne varsa hepsini ele almaktan bahsediyorduk. Bu kapsamda artık gönül rahatlığıyla (Ticaretin Eğitimi de ATO'da yapılır) diyeceğiz" dedi.