Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN BAYRAM ÖNCESİ SÜRÜCÜLERE UYARI

ATO BAŞKANI BARAN, YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİ TRAFİK KURALLARINA UYMALARI VE AŞIRI HIZDAN KAÇINMALARI KONUSUNDA UYARDI.

BARAN SÜRÜCÜLERE, UZUN YOLA ÇIKMADAN ÖNCE ARAÇLARININ BAKIMLARINI YAPTIRMALARI, LASTİK SÖKME, TAKMA VE BALANS İŞLEMLERİ İÇİN EHİL KİŞİLERİ TERCİH ETMELERİ UYARISINDA DA BULUNDU.


24 Ağustos 2017- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde araç sürücülerini trafik kurallarına uymaları ve aşırı hızdan kaçınmaları konusunda uyardı.


Her yıl uzun bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazalarında çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini ya da yaralandığını hatırlatan BaranAcele eden ecele gider. Bayramı kendinize ve sevdiklerinize zehir etmemek için aşırı hızdan kaçının ve trafik kurallarına uyun dedi. 


OTOMOBİLİNİZİN BAKIMINI YAPTIRIN


Baran, sürücülere uzun yola çıkmadan önce araçlarının bakımlarını yaptırmaları, araç bakımı yaptırmak için de mesleki yeterliliğe sahip ehil kişileri tercih etmeleri uyarısında da bulundu.


Can taşıyan araçların bakım ve onarımının ehil kişilerce yapılmasının önemine dikkat çeken Baran, Kurban Bayramı tatili nedeniyle uzun yola çıkacak sürücülere, Kendinizin, yakınlarınızın ve trafikteki diğer sürücülerin can ve mal güvenliği için otomobil bakımı, lastik sökme, takma ve balans işlemlerinizi mesleki yeterliliğe sahip ehil kişilere yaptırın. Belgesiz, bilgisiz kişiler tarafından bu işlemlerin yapılması sürüş güvenliğini, dolayısıyla can güvenliğinizi tehdit eder. Kendinizi ve sevdiklerinizi riske atmayın uyarısında bulundu.