Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO VE KIBRIS TSO'DAN BAŞBAKAN YARDIMCISI AKDAĞ'A ZİYARET

KIBRISLI SANAYİCİLER BAŞBAKAN YARDIMCISI AKDAĞ'I ZİYARET ETTİ -ANKARA TİCARET ODASI'NIN DAVETLİSİ OLARAK ANKARA'DA BULUNAN KIBRIS TÜRK SANAYİ ODASI HEYETİ, BAŞBAKAN YARDIMCISI RECEP AKDAĞ'I ZİYARET ETTİ. -KIBRISLI SANAYİCİLER, BAŞBAKAN YARDIMCISI AKDAĞ'DAN KKTC'DE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULMASI KONUSUNDA DESTEK İSTEDİ.

07 EKİM 2017- Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) davetlisi olarak Ankara'da bulunan Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) heyeti, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ı ziyaret etti.

 

Ziyaretleri sırasında Kıbrıslı sanayicilere, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik etti. Kıbrıslı sanayiciler, KKTC'de organize sanayi bölgesi kurulması konusunda Başbakan Yardımcısı Akdağ'dan destek istediler.

 

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaymak, ATO'nun davetlisi olarak geldikleri Ankara'da Sincan Organize Sanayi Bölgesi'ni gezdiklerini ve çok etkilendiklerini, bir benzerinin KKTC'de kurulmasını arzu ettiklerini söyledi. Kıbrıs heyeti,  2011'de başlayan ve iki kez yapılan Yatırım Danışma Konseyi toplantılarının yeniden başlatılması, KKTC'de teknopark ve kuluçka merkezi kurulması taleplerini de dile getirdiler.

 

-AKDAĞ SANAYİ ENVANTERİ İSTEDİ-

 

Başbakan Yardımcısı Akdağ, Ankara Ticaret Odası ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası'nın yöneticilerinden, KKTC için bir sanayi envanteri hazırlayarak, üzerinde yoğunlaşılması gereken sektörleri tespit etmelerini istedi. 

 

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, iki ay önce KTSO'nun davetlisi olarak KKTC'ye giderek temaslarda bulunduklarını belirterek, "Kıbrıslı kardeşlerimizin misafiri olduk. Bu güzel ilişkilerin devamını arzuluyoruz" dedi. KKTC'nin haksız bir ambargo ile karşı karşıya bulunduğunu vurgulayan Baran, iki oda arasındaki iş birliği çalışmalarından söz ederek "Amacımız Kıbrıslı kardeşlerimize destek olmak. Gönül bağlarımızı ticari bağlarla kuvvetlendirmek istiyoruz" diye konuştu.