Görüşlerinizi
Paylaşın
STK'LARDAN MARKA FESTİVALİ'NE DESTEK

-ATO'NUN 13-14-15 ARALIK TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ 3. ANKARA MARKA FESTİVALİ'NİN HAZIRLIK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI. -BARAN: "BİR ÜRÜNÜ MARKAYLA SÜSLEDİĞİNİZDE DEĞERİ, VERİMLİĞİ VE İTİBARI ARTIYOR."

13 EKİM 2017- Ankara Ticaret Odası'nın (ATO), 13-14-15 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği 3. Ankara Marka Festivali'nin hazırlık çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarıyla istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıya Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Ticaret Borsası (ATB), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), MÜSİAD Ankara, ASİAD, Akyurt SİAD, TÜRSAB ORSİAD, Ankara Reklamcılar Derneği, Ankara Turist Rehberleri Odası, Ankara Halkla İlişkiler Derneği, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği, , Ankara Kulübü Derneği, Teknoloji Ar-Ge Bilim ve İnovasyon Derneği ve TÜSİAV, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu başkan ve temsilcileri katıldı.

-"BU YIL REKOR KIRACAĞIZ"-

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, toplantıda yaptığı konuşmada markanın verimlilik ve rekabet adına çok önemli olduğunu belirtti. Geçen yıl festivale 15 bini aşkın kişinin katıldığını hatırlatan Baran, "Bu yıl rekor kıracağız, geçen yılın da üzerinde katılım bekliyoruz. Dolu dolu üç gün geçireceğiz. Amacımız üniversite öğrencilerimizin marka bilincini geliştirmek, markanın ne olduğunu anlatmak. Bu etkinliği çok önemsiyoruz. Bu yıl geçen iki yılın tecrübesiyle çok daha iyi bir marka festivali yapacağız" dedi.

"100 MARKAMIZ 27 MİLYAR DOLAR-

Dünyanın en önemli markalarından Google'ın değerinin 109 milyar dolar olduğunu anımsatan Baran, "Bizim 100 markamızın tamamının değeri 27 milyar dolar. Bu konuda çok yol almamız, çalışmamız, gayret etmemiz lazım. İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkelerin ekonomilerini markayla büyüttüklerini görüyoruz. Bu yüzden markayı çok önemsiyoruz. Marka bilincini yerleştirmemiz gerekir. Bir ürünü markayla süslediğinizde değeri, verimliği ve itibarı artıyor" diye konuştu.

-"GİRİŞ YİNE ÜCRETSİZ OLACAK"-

ATO Reklam, Marka ve Pazar Geliştirme Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu da konuşmasında, festivalde gençlere yol göstermeyi ve ilham vermeyi amaçladıklarını söyledi. Marka Festivali'ni sadece marka platformu olarak görmediklerini belirten Hacıosmanoğlu, festivali bilim, kültür, sanat ve yaşam platformu olarak konumlandırdıklarını kaydetti. Ankara Marka Festivali'nin içeriği hakkında katılımcılara bilgi veren Hacıosmanoğlu, festivale girişlerin bu yıl da ücretsiz olacağını duyurdu.

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de festivale destek vereceklerini ve üyelerine katılmaları için duyuruda bulunacaklarını ifade ettiler.