Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN DİSLEKSİLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ İÇİN KURULAN MERKEZİN AÇILIŞINI YAPTI

-BARAN: "ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ, GELECEĞİ İNŞA ETMENİN BİR ANLAMI DA ÇOCUKLARI İYİ YETİŞTİRMEKTİR" -BARAN:"BU MERKEZDE BİR EİNSTEİN NEDEN YETİŞMESİN"

17 EKİM 2017 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, disleksili çocukların eğitimi için kurulan Atölye Disleksi Eğitim Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Baran, "disleksi"nin dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazandırılmasında ve kullanımında önemli güçlüklerle kendini gösteren bir öğrenme bozukluğu olduğunu söyledi. "Çocuklar bizim geleceğimizdir" diyen Baran, geleceği inşa etmenin bir anlamının da çocukları iyi yetiştirmek olduğunu kaydetti. Baran, "Öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarımızın hayata kazandırılması çok önemli. Bu nedenle bu merkezi şehrimize kazandıran ve bu merkezde görev alan herkesi ayrı ayrı kutluyorum" dedi.

Dahi bilim adamı Albert Einstein'ın, Thomas Edison'un ve müzik dehası Mozart'ın disleksili olduğuna dikkat çeken Baran, "Bütün konuların başı eğitim. Engeller eğitimle aşılabilir. Bu merkezde çocuklarımıza verilecek eğitimle bir Einstein neden yetişmesin" diye konuştu.

Atölye Disleksi Eğitim Kurumu Kurucusu Sabahattin Yıldız da yaptığı konuşmada öğrenme güçlüğü çeken çocukların başka ve farklı bir hizmet türü ile destek almaları gerektiğini, Atölye Disleksi'yi de bu amaçla kurduklarını söyledi.