Görüşlerinizi
Paylaşın
ANKARA TİCARET ODASI FRANKFURT YOLCUSU

-ANKARA TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU VE MECLİS ÜYELERİ, TÜRK HAVA YOLLARI'NIN ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ BAŞLATTIĞI FRANKFURT'A GİTTİ.

 

-ATO HEYETİ, FRANKFURT'TA KONGRE VE FUAR TURİZMİ KONUSUNDA TEMASLARDA BULUNACAK. 

 

22 KASIM 2017- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu, Meclis üyeleri ve gazetecilerden oluşan 170 kişilik heyet, Türk Hava Yolları'nın Ankara'dan direkt uçuş başlattığı Frankfurt'a gitti.

 

THY'nin tarifeli seferiyle bu sabah Almanya'nın Frankfurt kentine hareket eden ATO heyeti Frankfurt'ta, kongre ve fuar turizmi konusunda temaslarda bulunacak. Frankfurt temasları kapsamında düzenlenecek toplantıda ATO heyeti, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası, Frankfurt Ekonomi Kalkınma Kurumu ve Messe Frankfurt yetkilileriyle bir araya gelecek. Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB'un Avrupa Birliği ve Almanya'dan Sorumlu Danışmanı, Avrupa Komisyonu Eski Başkan Yardımcısı Günter Verheugen da katılacak.

 

-SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ-

 

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, seyahat öncesi yaptığı açıklamada, Ankara'dan yurtdışına direkt uçuşların arttırılması için bir yıldır girişimlerde bulunduklarını hatırlatarak, "Direkt uçuşlar başladığında ATO olarak destek vereceğimizi söylemiştik. Hem bu sözümüzü yerine getirmek hem de kongre ve fuar turizmi konusunda temaslarda bulunmak amacıyla Frankfurt'a gidiyoruz" dedi.

 

Frankfurt'un dünyanın en önemli kongre ve fuar şehirlerinden biri olduğuna dikkati çeken Baran, "ATO Yönetimi olarak Ankara'nın da Frankfurt benzeri bir kongre ve fuar şehri olması için elimizden gelen çabayı göstermeye hazırız" diye konuştu.