Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI ERTÜRK'Ü ZİYARET ETTİ

-BARAN: "KAHRAMANKAZAN'I KALKIŞMANIN MERKEZİ YAPMAK İSTEDİLER, KALKINMANIN MERKEZİ OLDU" -KAHRAMANKAZAN BELEDİYE BAŞKANI ERTÜRK: "NÜFUSUMUZ KADAR SANAYİ BÖLGELERİNDE ÇALIŞANIMIZ VAR"

7 ARALIK 2017 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, FETÖ'nün darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemleri hatırlatarak, "Kazan ilçemizi kalkışmanın merkezi yapmak istediler, çok şükür ki halkımızın kahramanlığı ile yapamadılar. Kazan kalkınmanın merkezi oldu" dedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara'nın sanayi ve üretim bölgesi haline gelen ve ATO'ya kayıtlı 1785 üyesinin bulunduğu Kahramankazan'ı ve Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ü ziyaret etti.  Kahramankazan İlçesi'nin gelişimi ve belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Baran, ilçede ziyaret ettiği ATO üyelerinin görüş ve önerilerini de Ertürk'le paylaştı.

15 Temmuz hain darbe girişiminde Akıncı Üssü'nün dolayısıyla Kahramankazan'ın kalkışmaya merkez yapılmak istendiğini hatırlatan Baran, Kazan ilçesinin 10-15 yılda çok önemli bir gelişim gösterdiğini ve önemli bir ekonomik merkez haline geldiğini söyledi. Ankara Lojistik Üssü ile birlikte Ankara Gümrüğü'nün Kazan'a geldiğini kaydeden Baran, savunma sanayi ve havacılık yatırımlarıyla ilçenin Ankara'nın ekonomisinde lokomotif görev üstleneceğini ifade etti. Baran, "Kalkışmanın merkezi yapmak istediler, çok şükür başaramadılar. Kazan kalkınmanın merkezi oldu" dedi. Kazan halkının 15 Temmuz gecesi verdiği mücadele ile "kahraman" unvanını hak ettiğini belirten Baran, "Kurtuluş Savaşı'nda Maraş ne yaptıysa 15 Temmuz'da Kazan onu yaptı" dedi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, ilçenin 81 ilden göç aldığının altını çizerek, "Nüfusumuz kadar sanayi bölgelerimizde çalışanımız var. Göç alan bir ilçeyiz. Halkımız birlik ve beraberlik içinde yaşıyor ve adli vakalar yok denecek kadar az" dedi. Kahramankazan Bölgesi'nin Ankara'nın sanayi ve üretim bölgelerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Ertürk, "15 Temmuz sürecinde (Allah devletimize zeval vermesin) sözünü daha iyi anladık. Artık enerjimizi üretime vermemiz lazım. Biz de belediye olarak bölgemizdeki sanayicilerimizin, üreticilerimizin yanındayız" diye konuştu.

Baran'ın ziyaretine ATO Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal ile Meclis Üyeleri Temel Aktay, Abidin Memili, İlhami Özdemir, Halil İbrahim Yılmaz, Sadık Ekinci ve Ayhan Taşoğlu eşlik etti.