Görüşlerinizi
Paylaşın
DÜNYA BANKASI'NDAN ATO'YA ZİYARET

-KONAKLAMA TESİSLERİ HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPMAK ÜZERE TÜRKİYE'DE BULUNAN DÜNYA BANKASI HEYETİ, ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN'I ZİYARET ETTİ.

 

18 ŞUBAT 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, konaklama tesisleri hakkında araştırma yapmak üzere Türkiye'de bulunan World Bank Group (WBG) heyetini kabul etti.  

ATO Başkanı Baran, World Bank Group'un Washington merkezinden Andreja Marusic, İtalya Bölümü'nden Florentin Blanc ve Ankara Ofisi'nden Umut Kılınç'tan oluşan heyeti kabulünde, ATO üyelerinin ülkenin turizm yatırımcıları olarak da ekonomiye büyük katkı sağladıklarını söyledi. Türkiye'de turizm sektörünün hızla gelişmeye devam ettiğini, Dünya Bankası ile ortaklaşa yapılacak çalışmalarla Türkiye'nin bölgesel bir turizm belirleyicisi olarak dünyadaki yerini koruyacağını belirten Baran, "Bu çalışmalar ülkemizde turizm yatırımlarına ve işletmelerine evrensel boyutta yeni açılımlar sağlayacak" dedi. Baran, ATO'nun Dünya Bankası ile yapacağı iş birliğinin Ankara açısından da uluslararası alanda kazanım sağlayacağını ifade etti.

Kabul sırasında ATO Başkanı Baran'ın yanında yer alan ATO Oteller ve Konaklama Tesisleri Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Seçim Aydın ise Dünya Bankası'nca yapılanma ve bölge rehberliği konusunda Türkiye'ye verilecek desteklerin evrensel turizm ekonomisine de güç katacağını vurguladı. Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı ve ATO Oteller ve Konaklama Tesisleri Meslek Komitesi Üyesi Birol Akman da Ankara'nın kongre ve sağlık turizminde hızlı bir gelişim içerisinde olduğunu, bu gelişmeleri ulusal ve uluslararası fuarlara da taşıdıklarını ifade etti.

Ziyaret sırasında, Türkiye'nin bölgesel bir turizm lideri olması hedefine yönelik olarak Dünya Bankası ile işbirliği platformu oluşturulması ve uluslararası bir konferansa önderlik yapılması görüşleri dile getirildi. Heyet üyeleri Türkiye'de turizm yatırımlarına verilen arazi tahsisleri, denetimler, çalışma ortamı ve destekler konusunda ayrıntılı bilgiler aldılar.

Dünya Bankası heyetine, ATO bünyesinde faaliyet gösteren Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nun amblemi olan Sevgi Çiçeği motifli rozetler armağan edildi.