Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'NUN YAPI EĞİTİMİ'NE YOĞUN İLGİ

-ANKARA TİCARET ODASI, ÜYELERİNE YÖNELİK ÜCRETSİZ YAPI EĞİTİMİ DÜZENLİYOR. YAPILARDA ISI VE SU YALITIMININ DA ANLATILDIĞI EĞİTİMLERE İLGİ BÜYÜK.

-ATO BAŞKANI BARAN, "TÜM EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ GİBİ BU PROGRAMIMIZ DA ÜCRETSİZ. İNANIYORUM Kİ ÜYELERİMİZ BU EĞİTİMLERDEN BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAKLAR"

 

20 ŞUBAT 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO), üyelerine yönelik ücretsiz Yapı Eğitimi düzenledi. Yoğun ilgi ve talep nedeniyle eğitim 23 Şubat Cuma günü üçüncü kez tekrar edilecek.

Eğitimde katılımcılara, yapılarda su ve ısı yalıtımı, yapı kimyasalları, bina güçlendirme malzemeleri ve uygulamaları konusunda 8 saatlik eğitim veriliyor. Eğitime, malzeme üreticileri ve satıcıları, ikamet amaçlı inşaat müteahhitleri, konut amaçlı olmayan inşaat ve altyapı müteahhitleri, inşaat tamamlayıcı işler, peyzaj çevre düzenleme ve yapısalları faaliyetleri,      oteller ve konaklama tesisleri, proje hizmetleri alanında faaliyet gösteren ATO üyeleri katılabiliyor.

İnşaat Mühendisi Akın Keskin tarafından verilen eğitim sırasında, "Su deposu yalıtımı nasıl yapılır? Su kaçağı nasıl tamir edilir? Teraslarda, su ve ısı yalıtımı nasıl yapılır? Soğuk havada nasıl beton dökülür? Mantolama ile ısı yalıtımı yaparken malzeme seçimi nasıl yapılır? Beton güçlendirme yöntemleri nelerdir ve nasıl yapılır? Bina köşelerinde küflenmeler nasıl çözülür?" gibi konular ele alınıyor.

-BARAN: "EĞİTİMLERİMİZ SÜRECEK"

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yapılarda ısı ve su yalıtımı ile bina güçlendirme konularının toplumun genelini ilgilendiren önemli konular olduğunu, Yapı Eğitimi'ni bu alanlarda hizmet veren ATO üyelerinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla düzenlediklerini söyledi. Yapı Eğitimi'ne yoğun ilgi olduğunu kaydeden Baran, "Tüm eğitim programlarımız gibi bu programımız da ücretsiz. İnanıyorum ki üyelerimiz bu eğitimlerden büyük fayda sağlayacaklar. Mevzuata ve teknik bilgiye hâkim oldukça faaliyetlerini daha sağlıklı ve verimli bir şekilde sürdürecekler" dedi.  

ATO üyelerine sundukları hizmetler arasında eğitimin ayrı bir yeri olduğunu belirten Baran, "Üyelerimizin mesleki hizmet standartlarını yükseltmek için ATO Akademi aracılığıyla çeşitli konularda ücretsiz eğitimler düzenliyoruz. Önümüzdeki günlerde de üyelerimizi çeşitli eğitim programlarıyla desteklemeyi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Eğitim sonunda yapılan sınav ile eğitimin etkinliği ölçülerek katılım belgesi veriliyor. Ayrıca tüm katılımcılara su ve ısı yalıtımı e-kitabı hediye ediliyor. Yapı Eğitimi'ne katılmak isteyenlerin www.atonet.org.tr adresinden, etkinlikler bölümünden kayıt yaptırmaları gerekiyor.