Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO İLKOKULU KONFERANS SALONU TÖRENLE AÇILDI

-ATO BAŞKANI BARAN, ATO TARAFINDAN YENİLENEN ANKARA TİCARET ODASI İLKOKULU KONFERANS SALONU'NUN AÇILIŞ TÖRENİ VE ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR'İ ANMA PROGRAMI'NA KATILDI.

 

28 MART 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO tarafından yenilenen Ankara Ticaret Odası İlkokulu Konferans Salonu'nun açılış töreni ve Şehit Ömer Halisdemir'i Anma Programı'na katıldı.

Baran, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ankara Ticaret Odası İlkokulu'nun Keçiören'in en başarılı okullarından biri olduğunu vurgulayarak, okulun hijyen ve temizliğe gösterdiği özen nedeniyle iki kez "beyaz bayrak" aldığını hatırlattı. ATO olarak eğitime önem verdiklerini söyleyen Baran, Türkiye'nin en önemli ihtiyacının eğitim olduğunu, eğitimcileri her zaman destekleyeceklerini kaydetti.

Baran, okulun konferans salonunun 15 Temmuz'un simge ismi haline gelen Şehit Ömer Halisdemir'i anma etkinliği ile açılmasının büyük anlam taşıdığını söyledi. Kısa süre önce Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünün kutlandığını hatırlatan Baran, Çanakkale Zaferi'nin 250 kiloluk mermiyi sırtında taşıyan Seyit Onbaşı ve onun gibi vatanı koruma ruhunu taşıyanlar sayesinde kazanıldığının altını çizdi. 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine sokağa çıkan Türk halkının  Çanakkale ruhunun yaşadığını bütün dünyaya gösterdiğini kaydeden Baran,  "Çanakkale Ruhunun ete kemiğe bürünmüş adı Çanakkale'de Seyit Onbaşı ise 15 Temmuz'da Ömer Halisdemir'dir. Kahramanlarımız bitmez. Bizim özelliğimiz bu. Hangi ülkenin vatandaşı canını hiçe sayarak kendini o tankın, topun, tüfeğin önüne atar. Aklıma başka ülke adı gelmiyor. Biz böyle bir milletiz. Bunu tarih boyunca yaptık. Çanakkale'de de yaptık, 15 Temmuz'da da yaptık. Bizi topla tüfekle yıldıramazlar. Biz küllerimizden doğar yine çıkarız. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın" diye konuştu.

Konferans Salonu'nun açılış töreni ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'i Anma Programı'na Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayri Doğruer, Keçiören Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Erdoğan, Birlik Haber-Sen Başkanı Ömer Budak, ATO İlkokulu Müdürü Osman Şahin,  öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda öğretmenler 15 Temmuz temalı şiir dinletisi gerçekleştirdiler.