Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO ÜYELERİ 14 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜ SANDIK BAŞINA GİDECEK

-ÇANKAYA 4. İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI DENETİMİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK SEÇİMLERİN GÜVEN VE HUZUR ORTAMI İÇERESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMESİ İÇİN ÖNLEMLER ALINDI.

-ATO CONGRESİUM'UN İKİ KATINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK SEÇİMLERDE ÜYELER 140 SANDIKTA OY KULLANACAK. OY VERME İŞLEMİ 09.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

-ATO BAŞKANI BARAN "ÜYELERİMİZİ, KENDİLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEK KİŞİLERİ SEÇMEK ÜZERE SANDIĞA DAVET EDİYORUM"

 

11 NİSAN 2018 - Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 157 bin üyesini temsil eden Meslek Komiteleri ve Meclis üyeliği seçimleri 14 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı denetiminde gerçekleştirilecek seçimlerin güven ve huzur içerisinde gerçekleştirilebilmesi için önlemler alındı. ATO'nun Meslek Komiteleri ve Meclis üyeliği seçimleri Söğütözü'ndeki ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nda (Congresium) saat 09.00'da başlayacak. Oy kullanma işlemi saat 17.00'ye kadar devam edecek. Seçimler sırasında Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından görevlendirilen 420 kişi sandık başında görev yapacak.

ATO'nun 67 meslek grubunda, 248'i komite üyesi ve 181'i meclis üyesi olmak üzere toplam 429 üyenin belirlenmesi amacıyla yapılacak seçimlerde üyeler, ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nın 2. ve 3. katlarına kurulan 140 sandıkta oy kullanacak.

Oy verme işleminde şahıs firmaları TC kimlik numarasını içeren kimlik belgesi ibraz ederek, tüzel kişiler ise yetki belgesi veya imza sirküleri ile birlikte TC kimlik numarasını içeren kimlik belgelerini ve müşterek yetkili olunması halinde müşterek yetkililerce imzalanmış dilekçe ibraz ederek oy kullanabilecek.

Son bir ay içerisinde ATO tarafından seçimlerde kullanılmak üzere yaklaşık 24 bin yetki belgesi düzenlendi. İsteyen ATO üyeleri, rahatlıkla oy kullanabilmek amacıyla yetki belgesini önceden alabiliyor. Oy kullanma işleminin sona ereceği saat 17.00'ye kadar da ATO birimlerince yetki belgesi düzenlenmeye devam edilecek.

Üyelerin, oy kullanacakları sandıkları kolaylıkla bulmaları için ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nın kapı girişlerinde ve hollerde sandık numaralarını gösteren yönlendirici tabelalar yer alacak. Sandık başlarında ise oy kullanılacak komitenin numarası ile adları bulunacak.

Seçimler sırasında isteyen üyeler, Başyazıcıoğlu Camii'nin üst kısmındaki  alanı otopark olarak kullanabilecek. Oy vermeye gelen üyelerin güvenliği için bina girişlerinde X-Ray cihazlarıyla denetimler yapılacak. Seçimlerde, yaklaşık iki bin polis görev yapacak. Seçim süresi tamamlanana kadar  ambulans ve  itfaiye aracı hazır bulunacak.

-BARAN," ÜYELERİMİZİ, KENDİLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEK KİŞİLERİ SEÇMEK ÜZERE SANDIĞA DAVET EDİYORUM "

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO'nun tarihinin en şeffaf seçim sürecini yaşadığını söyledi. Seçimlerde yaklaşık 25 bin ATO üyesinin oy kullanmasını beklediklerini kaydeden Baran, "ATO'nun çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmesinin devamı ancak sektörlerini hakkıyla temsil eden meslek komiteleriyle mümkündür. Bu nedenle üyelerimizi, kendilerini en iyi şekilde temsil edecek kişileri seçmek üzere sandığa davet ediyorum." dedi.

-ÜYELERE YETKİ BELGELERİNİ ALMALARI ÇAĞRISI-

Baran, seçimlerde oy kullanmak için ihtiyaç olan yetki belgesinin, halihazırda ATO birimlerince düzenlenerek üyelere verildiğinin altını çizerek, "Üyelerimize, önceden gelerek yetki belgelerini almaları çağrısında bulunuyorum. Başvuran üyelerimize aynı gün içerisinde belgelerini teslim ediyoruz" diye konuştu.