Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO SEÇİMLERİ YOĞUN İLGİYLE BAŞLADI

ATO BAŞKANI BARAN, 45. NOLU BOYA SATICILARI VE İMALATÇILARI MESLEK KOMİTESİ SANDIĞINDA OY KULLANDI.

BARAN, "SANDIKTAN ÇIKAN NETİCE HAYIRLARA VESİLE OLSUN"

ATO TARAFINDAN, 13 NİSAN 2018 TARİHİNE KADAR, ÜYELERİN OY VERİRKEN KULLANMAK ÜZERE TALEP ETTİĞİ 28 BİN ADET YETKİ BELGESİ DÜZENLENDİ.

 

14 NİSAN 2018 - Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 157 bin üyesini temsil eden Meslek Komiteleri ve Meclis üyeliği seçimleri Söğütözü'ndeki Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Sarayı'nda (Congresium) başladı.

Ankara iş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği seçimlerde ATO'nun 67 meslek komitesinin 181'i meclis üyesi olmak üzere 429 üyesi seçilecek. ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nın 2. ve 3 katında toplam 140 sandıkta o kullanma işleminin yapıldığı seçimler saat 09.00'da başladı.

"SANDIKTAN ÇIKAN NETİCE HAYIRLARA VESİLE OLSUN"

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Kongre ve Sergi Sarayı'na oy verme işleminin başlamasıyla birlikte girerek üyelerle sohbet etti. Baran, 45 numaralı Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesi'nin sandığında, Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu görevlilerinin kimlik ve yetki belgesi kontrolünün ardından oyunu kullandı.

ATO seçimlerinin gerçekleştirildiği ATO Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki yoğunluğa dikkat çeken Baran, "Çok ilgi var. Sağolsun üyelerimiz geliyor, kendilerini temsil edecek kişileri seçmek için oy kullanıyor" dedi.

Uzun yıllardan bu yana boyacılık mesleğinde faaliyet gösterdiğini kaydeden Baran, "Ticaret Odası'ndaki görevim de boyacılık sektöründeki üyelerimizi temsil etmek. Şimdi de yine Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesi'nden adayım" dedi.

Sandıktan çıkacak neticenin hayırlara vesile olmasını dileyen Baran, "Önümüzdeki hafta Cuma günü de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliklerinin seçimleri olacak. İnşallah 1,5 yıllık icraatımız Ankaralıların beğenisini kazandıysa, dört yıl süreyle tüm sektörlerin, ticaret erbaplarının konularını gündeme getirme, dertlerini çözme gayreti içinde olacağız" diye konuştu.

Ankara Valiliği, ATO seçimlerinin güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesi için geniş önlemler aldı. 

Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı denetiminde yapılan seçimlerde 420 kişi sandık başında görev yapıyor.

-SEÇİMLERE REKOR KATILIM-

Oy verme işleminde şahıs firmaları TC kimlik numarasını içeren kimlik belgesi ibraz ederek, tüzel kişiler ise yetki belgesi veya imza sirküleri ile birlikte TC kimlik numarasını içeren kimlik belgelerini ve müşterek yetkili olunması halinde müşterek yetkililerce imzalanmış dilekçe ibraz ederek oy kullanabiliyor.

Son bir ay içerisinde ATO tarafından seçimlerde kullanılmak üzere 28 bini aşkın yetki belgesi düzenlendi. Oy kullanma işlemini sona erinceye kadar da ATO birimlerince yetki belgesi düzenlenmeye devam edilecek.

Üyelerin, oy kullanacakları sandıkları kolaylıkla bulmaları için ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nın kapı girişlerinde ve hollerde sandık numaralarını gösteren yönlendirici tabelalar yer alıyor.  Sandık başlarında ise oy kullanılacak komitenin numarası ile adları bulunuyor.

Oy vermeye gelen üyelerin güvenliği için bina girişlerinde X-Ray cihazlarıyla denetimler yapılıyor. Seçimlerde, yaklaşık iki bin polis görev yapıyor. Seçimler 17.00'ye kadar devam edecek.

Sonuçların kesinleşmesiyle birlikte bir sonraki aşama için seçim sandıkları bu kez 20 Nisan Cuma günü saat 09.00-13.00 saatleri arasında ATO Yönetim Kurulu Toplantı Salonu'nda kurulacak. Mazbataları alan Oda Meclis Üyeleri ATO'nun gelecek 4 yılına yön verecek Yönetim Kurulu Başkanı, Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri ve TOBB delegelerini seçecek.

ATO, üye sayısı itibariyle Türkiye'nin ikinci büyük odası konumunda.  ATO, Türkiye'deki ortalama her 11 şirketten birini temsil ediyor.  Toplam vergi gelirin yüzde 12'si ve toplam dış ticaret hacminin yüzde 5'i ATO üyeleri tarafından üretiliyor.