Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO AİDATLARINA YENİDEN YAPILANDIRMA

-ANKARA TİCARET ODASI ÜYE VE MUNZAM AİDAT BORÇLARINA "BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN 7143 SAYILI KANUN" KAPSAMINDA YENİDEN YAPILANDIRMA İMKANI GETİRİLDİ.

-ODA ÜYELERİ, GEÇMİŞ DÖNEME AİT BORÇLARINI GECİKME CEZASI OLMAKSIZIN, TEMMUZ 2018 SONUNA KADAR TEK SEFERDE ÖDEYEBİLECEĞİ GİBİ, İLK TAKSİDİ TEMMUZ 2018 TARİHİNDEN BAŞLAMAK ÜZERE 6 EŞİT TAKSİTLE DE ÖDEYEBİLECEK.

-ATO BAŞKANI BARAN: "YENİDEN YAPILANDIRMA AİDATLARINI ÖDEYEMEMİŞ ÜYELERİMİZ İÇİN İYİ BİR İMKÂN OLDU. ÜYELERİMİZ BU DÜZENLEME SAYESİNDE RAHAT BİR NEFES ALACAK."

 

23 Mayıs 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO) üye aidatı ve munzam aidat borçlarına Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun kapsamında, yeniden yapılandırma imkânı getirildi.

ATO'dan yapılan yazılı açıklamada, ilgili kanunun 18 Mayıs 2018 tarih, 30425 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandığı kaydedildi. Buna göre, Ankara Ticaret Odası üyeleri, geçmiş döneme ait üye aidatı ve munzam aidat borçlarını gecikme cezası olmaksızın, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar ATO Mali İşler Müdürlüğü'ne başvurarak yeniden yapılandırabilecekler.

Yeniden yapılandırma için başvuruda bulunan ATO üyeleri, geçmiş dönem aidat borçlarını gecikme cezası olmaksızın, isterlerse Temmuz 2018 sonuna kadar tek seferde, isterlerse de ilk taksiti Temmuz 2018 tarihinde başlamak üzere 6 eşit taksitle ödeyebilecekler.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, "Yeniden yapılandırma, aidatlarını ödeyememiş üyelerimiz için iyi bir imkân oldu. Üyelerimiz bu düzenleme sayesinde rahat bir nefes alacak" dedi. Baran, söz konusu düzenlemeden dolayı ATO üyeleri adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki hükümete ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne teşekkür etti.