100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
VERGİLERİ KREDİ KARTIYLA ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR

ATO BAŞKANI BARAN, "VERGİLERİN KREDİ KARTIYLA ÖDENMESİ İÇİN MALİYE BAKANIMIZA TALEPTE BULUNDUK. SAYIN AĞBAL, KONUYLA İLGİLİ ÇALIŞMA YAPTIKLARINI VE BANKALARA BAŞVURULARI YAPTIKLARINI SÖYLEDİ"

BARAN: "ÜYELERİMİZİN SORUNLARININ EN KISA SÜREDE ÇÖZÜMÜ İÇİN MALİYE BAKANIMIZIN TALİMATIYLA ATO İLE ANKARA VERGİ DAİRESİ ARASINDA ACİL YARDIM KÖPRÜSÜ KURULACAK"

 

 

2 HAZİRAN 2018-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, günümüzde her türlü ödemenin yapıldığı kredi kartları ile vergilerin de ödenebilmesi için Maliye Bakanlığı'na talepte bulunduklarını belirterek, "Sayın Ağbal, meclis toplantımıza katıldığında, konuyla ilgili talebimiz üzerine çalışma başlattıklarını ve kredi kartıyla vergi ödemesi konusunda bankalara başvuru yaptıklarını söyledi" dedi.

Baran, yazılı bir açıklama yaparak, ATO'nun 31 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirdiği 28. Dönem 2. Meclis toplantısına Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın katıldığını kaydetti. Baran, toplantı sırasında üyelerin sorunlarının bir kısmını kürsüden ifade ettiğini, tamamını da bir dosya olarak Bakan Ağbal'a sunduklarını söyledi.

Ağbal'ın toplantıda yeniden yapılandırma konusunda bir sunum yaptığını anlatan Baran, sunumun ardından Bakan Ağbal'ın ATO meclis üyelerinin sorularını cevapladığını dile getirdi.

Baran, Bakan Ağbal'ın "Ev ödevlerimi aldım, Her birisiyle ilgili kalem kalem çalışacağım. Özellikle gündeme getirdiğiniz konularla ilgili güzel adımları inşallah atacağız. Biz size inanıyoruz ve güveniyoruz" dediğini kaydetti.

Bakan Ağbal'ın "Bütün meseleler Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu'nda gündeme geliyor" dediğini söyleyen Baran, Sayın Bakan'ın daha önceki toplantılara katıldığında iletilen konularda çözümler ürettiğini, bunlardan birinin de Üniversite Hastaneleri'nin borçları olduğunu dile getirdi.

VERGİ DAİRESİ İLE ATO ARASINDA ACİL ÇAĞRI MERKEZİ

ATO Başkanı Baran, Bakan Ağbal'ın üyelerimizin vergi ve yapılandırma konularındaki talepleri ve sorunları nedeniyle Maliye Bakanı'nın ATO ile Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı arasında acil çağrı merkezi kurulabileceğini söylediğini anlattı. Baran, Bakan Ağbal'ın "Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ile ATO arasında Acil Çağrı Merkezi kuralım. Yeniden yapılandırma kanununda sorun yaşadığınızda, bu noktaya müracaat edin anında çözelim" diye konuştuğunu söyledi.   

-"VERGİ VE PRİM YAPILANDIRMA İÇİN SON TARİH 31 TEMMUZ"-

Baran, toplantıda Maliye Bakanı Ağbal'ın vergi ve prim ile ilgili yapılandırma başvurularının 31 Temmuz'a kadar gerçekleştirilebileceğini bildirdiğini söyledi.