Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BAHÇESİNDE ANKARA'YI BULUŞTURDU

ATO BAŞKANI BARAN MECLİS ÜYELERİNİ EVİNİN BAHÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İFTARDA MİSAFİR ETTİ.

BARAN: "ANKARA'NIN SU YÜZÜNE ÇIKMAMIŞ ZENGİNLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

AK PARTİ GENEL SEKTERİ FATİH ŞAHİN: "ANKARA'NIN NABZINI BİRLİKTE TUTACAĞIZ"

 

10 HAZİRAN 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Meclis üyelerine geleneksel olarak her yıl evinin bahçesinde düzenlediği iftar programını bu yıl da gerçekleştirdi. Baran'ın Ankara protokolünü de buluşturduğu iftar sofrasının yegâne konusu Ankara ve Ankara'nın gelişimiydi. Baran, iftar sonrası yaptığı konuşmada, hedeflerinin Ankara'nın tüm zenginliklerini ortaya çıkarmak olduğunu söyledi. Geçenin misafirlerden AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin,  "Ankara'nın nabzını birlikte tutacağız" dedi.

ATO Başkanı Baran, Gölbaşı'ndaki evinde gerçekleştirdiği iftarda misafirleri ailesiyle birlikte bahçede karşıladı. Meclis Üyeleriyle tek tek ilgilenen Baran, iftarın ardından bir konuşma yaparak, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini anlattı. "Ülkemiz üzerinde oynan oyunların sayısı belli değil" diyen Baran, bu dönemde herkesin ülkenin bekası için birbirine kenetlenmesi gerektiğine dikkat çekti. Baran, geçmişte Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda ve 15 Temmuz'da milletin birbirine bağlanarak gerekeni yaptığını hatırlattı.

-ATO ÜYELERİNE DAHA İYİ HİZMET İÇİN ÇALIŞMA-

Baran, ATO yönetimine geldiklerinden bu yana ATO üyelerinin ve Ankara'nın gelişimini hedef alan bir çalışma stratejisi yürüttüklerini belirtti. Baran, "Yönetime geldiğimizde üyelerimize iyi hizmet edebilmek için odamızın altyapısını yenilememiz gerektiğini gördük ve ilk önce fiziki ve bilişim altyapısını yeniledik. Üyelerimizin daha iyi hizmet alması adına neler yapılabileceğinin uğraşısındayız. Üyelerimizin önünü açmamız lazım. 181 meclis üyemizin 110'u değişti. Çok ciddi bir gençleşme var. Ankara'da bağlı bulunduğumuz sektörlerin problemlerini dert edindik. Sektörlerimizi daha ileriye nasıl götürebiliriz, sorunlarını nasıl çözeriz, tüccarın önünü nasıl açarız hepimizin derdi bu" dedi.

-ANKARA'NIN ZENGİNLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN ÇALIŞMA-

Ankara ekonomisinin yapısından söz eden Baran, "Savunma sanayinde Ankara artık bugün Türkiye'nin merkezi. Sağlıkta Ankara çok önemli bir potansiyele sahip. Bitmek üzere olan 2 şehir hastanesi var. Ankara'nın etrafında Allah vergisi bir termal var. Bunları tesise çevirip turizm yapmalıyız. Ankara'nın su yüzüne çıkmamış çok zenginliği var, çok önemli bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli ortaya çıkarmamız gerekiyor. Gündemimizde sürekli 'Ankara'ya nasıl hizmet edebiliriz, elimizden ne gelir' sorusu var. Ankara'da iz bırakmak istiyoruz" diye konuştu.

-"ANKARA'NIN NABZINI BİRLİKTE TUTACAĞIZ"

Ak Parti Genel Sekteri Fatih Şahin de konuşmasında, Filistin, Kudüs, Myanmar'da Müslümanların içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek, "Sorumluluğumuz yalnızca yaşadığımız şehirlerle, ülkemizle sınırlı değil. Bu topraklar ümmetin son kalesi. Bu tarihi sorumluluğumuzu hep birlikte yerine getirmemiz gerekiyor" dedi. Ankara'nın sadece kamu yönetiminin merkezi bir şehir olmadığını kaydeden Şahin, "Ankara'yı hep birlikte yönetiyoruz, Ankara'nın nabzını hep birlikte tutacağız. Her ne kadar biraz geri planda kalmışsa da çok önemli bir ticaret, sanayi, tarım, yüz binlerce öğrencisiyle çok önemli bir eğitim şehri. Ankara'mız Anadolu'nun dünyaya açılan kapısı. Bu kimliklerini önümüzdeki dönemde hep birlikte daha da güçlendireceğiz. Şehrimizin kültürünü, kimliğini daha da belirgin hale getireceğiz. Nasıl Türkiye bölgenin ve dünyanın parlayan yıldızıysa Ankara'mız da Türkiye'mizin parlayan yıldızı olmaya sizlerin de gayretleriyle devam edecek" diye konuştu.  

Kendisi de ATO Meclis üyesi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında meclis üyelerine seslenerek, "İnşallah önümüzdeki dönemde sizler vasıtasıyla Ankara'ya hayırlı hizmetler nasip olur" dedi.

Baran ailesinin iftarına, TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Ali Coşkun, Ak Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Bölge İdare İstinaf Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Yüksek İhtisas Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı Abbas Demirbaş, Ekonomi Kulübü Başkanı Servet Keskin, Sanatçı Ahmet Yenilmez, ATO Meclis Üyeleri, ATO Yüksek İstişare Konseyi Üyeleri, ATO Genel Sekteri, Genel Sekreter Yardımcıları, Müşavir ve Müdürleri katıldı.