Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN VERGİ BARIŞI ÇAĞRISI

-ATO BAŞKANI BARAN, ODA ÜYELERİNİN VERGİ BARIŞI KAPSAMINDA, GEÇMİŞ DÖNEME AİT AİDAT BORÇLARINI GECİKME CEZASI OLMAKSIZIN YENİDEN YAPILANDIRABİLECEKLERİNİ HATIRLATTI.

-ATO'NUN GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI, ANKARA VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI VE ANKARA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI İŞ BİRLİĞİYLE DÜZENLEDİĞİ "VERGİ BARIŞI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ" ATO MECLİS SALONU'NDA YAPILDI.

 

22 HAZİRAN 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO üyelerinin, vergi barışı kapsamında, geçmiş döneme ait üye aidatı ve munzam aidat borçlarını gecikme cezası olmaksızın yeniden yapılandırabileceklerini hatırlattı. 

Ankara Ticaret Odası'nın Gelir İdaresi Başkanlığı, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ve Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası iş birliğiyle düzenlediği "Vergi Barışı Bilgilendirme Semineri" ATO Meclis Salonu'nda yapıldı.

-"KAÇIRILMAMASI GEREKEN BİR FIRSAT"-

Seminerin açılışında konuşan ATO Başkanı Baran, geçmiş döneme ait borcu bulunan Oda üyelerinin, yeniden yapılandırma için 31 Temmuz 2018 tarihine kadar ATO Mali İşler Müdürlüğü'ne başvurabileceklerini söyledi. 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu'nun 18 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatan Baran, "Çeşitli alanlarda düzenleme yapan ve toplumun her kesimine hitap eden bu kanunu, borçların ödenmesinde kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görüyoruz. Aidatlarını ödeyememiş üyelerimiz bu düzenleme sayesinde rahat bir nefes alacak" dedi. Baran, kanunun çıkmasında emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Binali Yıldırım başkanlığındaki hükümete ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne teşekkür etti.

-"TÜRKİYE EKONOMİK BİR TERÖRLE KARŞI KARŞIYA"-

Zor bir coğrafyada yer alan Türkiye'nin ekonomik terörle karşı karşıya olduğunu belirten Baran, "Yaşadığımız bu zor süreçte bizim de üzerimize düşen sorumluluklar var. Ankara Ticaret Odası olarak, her zaman devletimizin ve milletimizin yanında yer alacağız. Üyelerimizin ayakta kalabilmeleri, işlerini büyütmeleri ve ekonomiye katkılarını artırmaları için üzerimize düşen her ne varsa yapacağız" diye konuştu. Baran, ATO üyelerinin sorunlarını her platformda dile getirmeye, gündeme taşımaya ve çözümler üretmek için çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

-ANKARA'DAN 115 BİN BAŞVURU YAPILDI-

ATO Akademi ve ATO Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi tarafından organize edilen bilgilendirme seminerinde Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Ayşe Dilbay ve Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Savcı katılımcılara kanunla ilgili detaylı bilgi verdi. Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, kanun yürürlüğe girdikten sonra Ankara'dan 115 bin 599 kişinin başvuruda bulunduğunu, Türkiye genelinde başvuru sayısının ise 1 milyonu geçtiğini bildirdi.

Bilgilendirme Semineri'nin moderatörlüğünü ATO Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi ve Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Hüseyin Özer yaptı.