Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, SIHHİYE'DEKİ SEL MAĞDURU ATO ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ

-BARAN: "MAĞDUR FİRMALAR BİRLİKTE HAREKET ETMELİ."

 

5 TEMMUZ 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, son dönemde gerçekleşen yoğun yağışlar sonucu su baskınından zarar gören Sıhhiye Bölgesi'ndeki ATO üyelerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

ATO Başkanı Gürsel Baran, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO 3 No'lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Durmuş Ecevit Ankışhan, Meclis Üyesi Erkin Delikanlı ve Komite Üyesi Ramazan Hakan Karadeniz ve Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) Başkanı Metin Demir ile birlikte Sıhhiye Sağlık Mahallesi'nde medikal ürün satışı alanında faaliyet gösteren yaklaşık 30 ATO üyesi firmayı ziyaret etti. Baran, yaşanan yoğun yağışlar sonrasında oluşan su baskınlarında işyerleri ve depoları hasar gören ATO üyelerinden bilgi aldı.

ATO üyelerinin metro çalışmasından dolayı kanalizasyon hattının önünün kesilmesinin, yoğun yağışlarda Esat ve diğer yönlerden gelen sel sularının birikmesine yol açtığını anlatması üzerine Baran, firmalardan uğradıkları zararı raporlamalarını istedi.

Bölgede ticaret yapan ATO üyelerinin yaralarının geçici olarak sarılmasının yeterli olmadığını vurgulayan Baran, altyapı başta olmak üzere sorunların çözümü için Cumhurbaşkanlığı Hükümeti'nde yer alacak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne konuyu aktaracaklarını ifade etti.