Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN 'SENDROMSUZ PAZARTESİ' SEMİNERLERİ

-ANKARA TİCARET ODASI "SENDROMSUZ PAZARTESİ" SEMİNERLERİ DÜZENLİYOR. SEMİNERLER HER AYIN İKİNCİ PAZARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

 

-ATO BAŞKANI BARAN: "EĞİTİM ALMAK ÖNÜMÜZDE YENİ UFUKLAR AÇILMASINI VE İŞLERİMİZİ İLERİYE TAŞIMAMIZI SAĞLAR."

 

11 TEMMUZ 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) "Sendromsuz Pazartesi" seminerleri düzenliyor. Seminerler her ayın ikinci Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

        

Ankara Ticaret Odası ve İzgören Akademi iş birliğiyle, başta ATO üyeleri ile üye firmaların çalışanları olmak üzere ilgililere yönelik düzenlenen "Sendromsuz Bir Pazartesi İçin ATO'da 9. Saat" seminer dizisinin ilk konuğu Kariyer Danışmanı ve Eğitim Uzmanı Ruhan Maral oldu.

 

-8 SANİYE KURALI-

 

"Çatışma Yönetimi" başlıklı seminerinde Maral, çatışmaların en büyük sebeplerinden birinin "niyet okumak" olduğunu belirterek, "İş hayatınızda 8 saniye kuralını uygulayın. Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda tepki vermeden önce 8 saniye durun. 8 saniyesini yöneten çatışmasını da yönetir. Birisi panik butonunuza bastığında 8 saniyeyi iyi değerlendirin" tavsiyesinde bulundu.

 

Çatışma yönetimini nükleer santrale benzeten Maral, çatışmayı yönetebilen kişi büyük bir güç elde ederken yönetemeyen kişinin kendisini ve çevresindeki kişileri mahvedebileceğini söyledi. Dünyadaki bütün çatışmaların sebebinin "dil" olduğuna da dikkat çeken Maral, "Neyi nasıl söylediğimiz sonucu belirliyor. Çatışmaların da anlaşmaların da bir sebebi var. O sebebi bulmanız gerekiyor" dedi.

 

Çatışmanın her iki tarafın da taviz vermesiyle çözüleceğini kaydeden Maral, sürekli devam eden çatışmalarda geri adım atmanın önemine işaret ederek, "Özür dilemek ilişkinizin egonuzdan daha yüksekte olduğunu gösterir" diye konuştu.

 

-SEMİNERLER ÜCRETSİZ-

 

ATO Akademi kapsamında ücretsiz olarak düzenlenen "Sendromsuz Bir Pazartesi İçin ATO'da 9. Saat" seminerleri her ayın ikinci Pazartesi günü 18.30-20.30 saatleri arasında ATO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek ve en az dört seminere katılanlara sertifika verilecek. Kontenjan sınırı nedeniyle seminere katılmak isteyenlerin, Ankara Ticaret Odası'nın web sitesi üzerinden kayıt yaptırmaları gerekiyor.

 

10 Eylül'de Umut Sav "4 Köşe Liderlik", 8 Ekim'de Gökhan Okçu "Algı Yönetimi", 12 Kasım'da Gaye Önsel "Fırsat Tanırsan İş Yerleri Bahçe Olur", 10 Aralık'ta ise Hilal Doymuş "Bilinç 6'nı Aşmak" başlıklı seminerlerde katılımcılarla buluşacak.

 

-ATO BAŞKANI BARAN-

 

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası olarak üyelere yönelik kişisel gelişim ve eğitim seminerlerini çok önemsediklerini belirterek, "Yeteri kadar bilgi sahibi olmadığımız konularda uzman kişilerden eğitim almak önümüzde yeni ufuklar açılmasını ve işlerimizi ileriye taşımamızı sağlar. Bu nedenle üyelerimizin kendilerini ve işlerini geliştirmelerini çok önemsiyoruz. Tüm üyelerimizi, internet sitemizden ve mobil uygulamamızdan duyurduğumuz eğitim seminerlerine katılmaya davet ediyorum" dedi. "Sendromsuz Bir Pazartesi İçin ATO'da 9. Saat" seminerlerinin ATO üyelerinin iş yaşamında karşı karşıya kaldıkları zorlukları göğüslemede yararlı olacağına inandığını kaydeden Baran, üyelerin ihtiyaç duydukları konularda eğitim seminerleri düzenlemeye devam edeceklerini bildirdi.

 

Seminerin açılışında konuşan ATO Meclis Üyesi Belgin Sağdıç da katılımcılara ATO Akademi'nin kişisel gelişim eğitim programlarını takip etmeleri tavsiyesinde bulundu.


Semineri ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İlik ve Mehmet Fatih Çetinkaya, ATO Meclis Üyeleri Faruk Köylüoğlu, Bülent İnal, Muhammet Sarıtaş, Gürsel Deliktaş ve Mehmet Aygün de izledi.


SEMİNER TAKVİMİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ