Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN 15 TEMMUZ SERGİSİ

-ANKARA TİCARET ODASI, HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN İKİNCİ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA, 15 TEMMUZ MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI.

-ATO BAŞKANI BARAN: "BU MİLLET KAHRAMANLARINI ASLA UNUTMAZ"

 

13 TEMMUZ 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO), 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi açtı.

Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin 15 Temmuz gecesi ve sonrasında çektiği fotoğraflarından oluşan serginin açılışını AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Meclis Başkan Yardımcısı Alaattin Doğan ve yönetim kurulu üyeleri birlikte yaptı.  

-"15 TEMMUZ'U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ"-

ATO Başkanı Gürsel Baran, serginin açılışından önce yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 15 Temmuz'da büyük bir badire atlattığını, o gece 250 vatandaşın şehit, 2 bin 500'ün üzerinde vatandaşın da gazi olduğunu hatırlatarak, "Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Mekânları cennet olsun. Darbeyi önlemek için canlarını hiçe sayan gazilerimizden de Allah razı olsun. Bu millet kahramanlarını asla unutmaz" dedi. Baran, 15 Temmuz gazilerinden birinin de ATO Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ali Yılmaz olduğunu kaydetti.

Çanakkale'yi 1915'te geçilmez yapan ruhun, 15 Temmuz'da tekrar ortaya konduğunu vurgulayan Baran, şunları söyledi:

"Bu ruh, birlik ve beraberliğimizin çimentosudur. Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi, Çanakkale ruhunun ölmediğini, vatan söz konusu olduğunda bu milletin her bir ferdinin tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi tereddüt etmeden canını ortaya koyabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bizden sonraki nesillerin de bu ruhu kaybetmemesi için 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu sergiyi düzenleme amaçlarımızdan biri de milli birlik ve beraberlik ruhunu canlı tutmaktır." 

-"DEVLETİMİZ SÜRECİ ÇOK İYİ YÖNETTİ"-

Devletin 15 Temmuz sürecini çok iyi yönettiğini kaydeden Baran, 16 Temmuz sabahı tüm kamu kurumları, bankalar ve özel sektörün işinin başında olduğunu, ekonominin alınan önlemler sayesinde hızla toparlandığını bildirdi. 9 Temmuz günü resmen yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde ekonominin daha da güçleneceğini söyleyen Baran, "Daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha çok kazanmak, daha çok vergi vermek, daha çok ihracat yapmak için çalışan iş adamlarımızın karşılaştığı bürokratik engeller ortadan kalkacak. Ülkemiz 2023 yılı hedeflerine daha hızlı adımlarla ilerleyecek. Bu süreçte bizler de üyelerimizi en iyi şekilde temsil etmek ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Baran, sergide yer alan fotoğrafların tarihe önemli bir not düştüğünü ve millet tarafından yazılan kahramanlık destanını gözler önüne serdiğini de sözlerine ekledi.

-MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN: "EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN BİR ZAFER"-

AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan da konuşmasında, sergide emeği geçenlere teşekkür ederek 15 Temmuz'un sadece Türkiye için değil dünya için önem arz eden tarihi bir dönüm noktası olduğunu söyledi. 15 Temmuz'un her yerde gururla anlatılan bir olay olduğunu kaydeden Erdoğan, "Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı yapmam hasebiyle dış dünyaya 15 Temmuz'u anlatırken, eğer doğru anlatabilirsek oradaki etkiyi görenlerdenim. Bu o kadar önemli bir süreç ve önemli bir zafer ki dünya darbeler tarihine baktığınızda eşi benzeri bulunmayan bir zafer. Milletimizin sayesinde cumhurbaşkanımızın önderliğinde başarılı bir şekilde atlattık" dedi.

15 Temmuz ruhunu devam ettirecek şekilde çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, "Bundan sonra yine ülkemizin kalkınmasında aynı ruhla, aynı hissiyatla işimize gücümüze bakarak büyük başarılara imza atacağız ve demokrasimizin daha da güçlenmesi için çalışacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol kurdele keserek serginin açılışını gerçekleştirdi. ATO Başkanı Baran, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan'a 15 Temmuz şehitleri için yazılan "250 Yüz" adlı kitabı hediye etti.

Serginin açılışına, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Aysun Liman Yaşacan, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Canan Baran İzgi, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Abbas Demirbaş, Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Rıfat Yetkin, ATO Meclis Başkan Yardımcısı Alaattin Doğan, ATO Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Ali Yılmaz, Halil İlik, Mehmet Fatih Çetinkaya ve Nuh Acar, ATO Meclis ve Komite Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi, 20 Temmuz akşamına kadar açık kalacak.