Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN BORUSAN CAT REVİZYON MERKEZİ AÇILIŞINA KATILDI

-ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN, BORUSAN CAT'İN OSTİM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NDE KURDUĞU REVİZYON MERKEZİ'NİN AÇILIŞINA KATILDI.

-BARAN: "ANKARA OLARAK İŞ VE İŞ MAKİNALARI SEKTÖRÜNDE İLERİ BİR DURUMDAYIZ."

 

9 AĞUSTOS 2018-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Borusan Cat'in OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde kurduğu Revizyon Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

Türkiye'nin iş makinaları pazarında Avrupa'da 5., dünyada ise 8.sırada yer aldığını söyleyen Baran, "Ülkemizin iş makinaları sektöründeki pazar payını ve rekabet gücünü daha yukarı taşımak için yüksek teknolojiyi esas alan bir yapıyı devreye sokmamız gerekiyor" dedi. Ankara'nın da sektörde söz sahibi olduğunu vurgulayan Baran, Türkiye genelinde iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren firmaların yüzde 40'ının Ankara'da bulunduğunu bildirdi. Ankara'dan 100'ün üzerinde ülkeye sektör ürünlerinin ihraç edildiğini anlatan Baran, en önemli ihracat pazarlarının Romanya, Tunus, Irak, İran, İngiltere, İtalya, Almanya ve Cezayir olduğunu kaydetti.

-TESİSTEN ATO ÜYELERİ YARARLANACAK-

Baran, Borusan Cat Revizyon Merkezi'nde iş makinalarının komple bakım ve yenileme çalışmalarının asgari maliyetle, hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirileceğini belirtti. Ankara'ya yaptıkları yatırım nedeniyle Borusan Holding yöneticilerine teşekkür eden Baran, "Ankara olarak iş ve iş makinaları sektöründe ileri bir durumdayız. Borusan tarafından hizmete sunulan bu merkez, ilimizde çok önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Burada verilecek hizmetten bizim üyelerimiz de yararlanacak" diye konuştu. Baran, Merkez'de yapılacak yenileştirme işlemleri sayesinde yedek parça sarfiyatının asgari düzeye ineceğini ve yüzde 40 oranında döviz tasarrufu sağlanacağını da sözlerine ekledi.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir de konuşmasında Borusan Cat Revizyon Merkezi'nin önemli bir hizmet olduğunu belirterek, "İş makinası çalıştığı andan itibaren para kazandırır, durduğu anda masraf kapısıdır. İş makinalarının en verimli şekilde bakım onarımının yapılacağı bir merkez kurulması beni mutlu etti" dedi.

Açılış törenine katılan AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın ise Türkiye'nin ve iş dünyasının pek çok badireler atlattığını belirterek, "Yatırım yapmanın çok değerli olduğu bir dönem yaşıyoruz. Bugünlerde ülkesine, devletine güvenen Türk iş dünyasını tebrik etmek lazım" diye konuştu. Türkiye'nin dış güçlerin ekonomik oyunlarının üstesinden geleceğini vurgulayan Aydın, "Söz konusu vatanımız olduğunda el birliğiyle mücadeleyi sürdürürüz" dedi.

-"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE İNANIYORUZ"-

Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın da Borusan Holding'in çalışmaları hakkında bilgi vererek, "Türkiye'nin geleceğine inanıyoruz. Bu ve benzeri faaliyetleri yapmaya devam edeceğiz. Kurduğumuz bu tesis Türkiyemize hayırlı olsun" dedi. Borusan Cat Türkiye Genel Müdürü Fuat Murat ise "Türkiye'nin aydınlık geleceği için küçük ama önemli fidanlar dikiyoruz" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın, ATO Başkanı Gürsel Baran, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Borusan yöneticileri ve protokoldeki diğer konuklar tarafından kurdele kesilerek tesisin açılışı gerçekleştirildi.