Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN "YERLİ VE MİLLİ" KAMU SPOTU

-ANKARA TİCARET ODASI,  YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN İKİ AYRI FİLM HAZIRLADI.

 

-TÜRKİYE'NİN İLERİ TEKNOLOJİ ÜRETİMİ YAPAN TESİSLERİNDEN ÇEKİMLER YAPILARAK HAZIRLANAN FİLMLERDEDE, "MİLLİ VE YERLİ OLMAK DURMADAN ÇALIŞMAKTIR, EN İYİSİNE ULAŞMAK İÇİN" DENİLDİ.

 

-TÜRKİYE'NİN CUMHURİYET DÖNEMİ KALKINMA HAMLESİNDE KURULAN ÜRETİM TESİSLERİNİN GÖRÜNTÜLERİNİN YER ALDIĞI FİLMDE ATÜTÜRK'ÜN KENDİ SESİYLE "TÜRK MİLLETİ ÇALIŞKANDIR, TÜRK MİLLETİ ZEKİDİR" SÖZLERİ YER ALIYOR.

 

-ATO BAŞKANI BARAN: "BUGÜN TÜRKİYE İHA'LARDAN METRO'YA KADAR EN YÜKSEK TEKNOLOJİYİ ÜRETİP İHRAÇ EDEN BİR ÜLKE. MİLLİ VE YERLİ ÜRETİM YAPAN FİRMALARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ. "MADE İN TURKEY" YAZAN ÜRÜNLERİMİZ TÜM DÜNYADA ARANIR HALE GELİNCEYE KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

 

20 AĞUSTOS 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) milli ve yerli üretimin önemine dikkat çekmek için, iki ayrı film hazırladı. Filmlerin birinde Türkiye'nin Cumhuriyet dönemi kalkınma hamlesinden görüntülerle 'Hür ve bağımsız bir ülke olarak kendi geleceğini kurmak' ifadelerine yer verilirken, ikinci filmde Türkiye'nin ileri teknoloji üreten tesislerinden görüntüler yer aldı.

 

Kamu spotu olarak hazırlanan filmlerin ilkinde, Kurtuluş Savaşı sonrasında kurulan ilk üretim tesislerinden görüntüler yer alırken, "95 yıl önce tarihin en ağır şartlarında verdiği İstiklal mücadelesini Cumhuriyet'le taçlandıran Türkiye'nin bir hayali vardı; hür ve bağımsız bir ülke olarak kendi geleceğini kurmak" ifadesine yer verildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin 1. Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün kendi sesiyle "Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir" sözlerinin yer aldığı filmde, "Aşkla bağlandık hedeflerimize alın teri ve göz nuruyla büyüttük hayallerimizi, özgürce dalgalansın diye ay yıldızlı bayrağımız. Gönüllerde yer ettik, akıllarda iz bıraktık" denildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesinden "Biz milletçe bilim konusunda da tarihimize bakarak tam bir özgüven içinde geleceği şekillendirme durumunda ve sorumluluğundayız" ifadesine yer verilen filmde yerli ve milli üretimin önemine şu ifadelerle dikkat çekildi: "Tasarımı teknolojisi, üretimi, markası ve pazarlamasıyla yerli ve milli"

 

"İLERİ SANAYİ MERKEZİ TÜRKİYE"

 

İkinci filmde ise Türkiye'nin bilim ve teknolojide kat ettiği gelişmeye dikkat çekildi. Türkiye'nin ileri teknoloji üretimi yapan tesislerinde çekimler yapılarak hazırlanan filmde, "Milli ve yerli olmak durmadan çalışmaktır, en iyisine ulaşmak için" denildi.

 

Filmde, "Milli ve yerli olmak birleştirmektir ustalıkla kahramanlığı, bilgelikle cesareti. Milli ve yerli olmak aşkla sahiplenmektir ay yıldızlı bayrağı. 81 milyon yüreği aynı sevinçte birleştirmektir. Bilim merkezi teknoloji üssü, ileri sanayi merkezi Türkiye." sözleri yer aldı.

 

"MADE İN TURKEY"

 

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, milli ve yerli üretimin önemine dikkat çekmek amacıyla filmler hazırlattıklarını belirterek, milli ve yerli üretimle Türkiye'nin küresel anlamda arzu ettiği büyüklükte Ar-Ge ve inovasyona dayalı üretime ulaşabileceğini kaydetti. Türkiye İstatistik Kurumu'nun en son açıkladığı dış ticaret istatistiklerine göre, Haziran 2018'de imalat sanayi ürünlerinin toplam ihracattaki payının yüzde 94,3 olduğunu kaydeden Baran, imalat sanayi ihracatı içinde yüksek teknoloji ürünlerinin payının yüzde 3,2, orta yüksek teknolojili ürünlerinin payının ise yüzde 37.6 olduğunu söyledi.

 

İthalat bağımlılığının azaltılması için sanayide milli ve yerli üretim hamlesi başladığını hatırlatan Baran, "Türkiye son 10 yılda her alanda olduğu gibi milli ve yerli üretimde de atak yaptı. Bugün Türkiye İHA'lardan Metro'ya kadar en yüksek teknolojiyi üretip ihraç eden bir ülke. Milli ve yerli üretim yapan firmalarımızla gurur duyuyoruz. "Made in Turkey" yazan ürünlerimiz tüm dünyada aranır hale gelinceye kadar çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

 

;