Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

-BARAN: "GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE DEVLETİMİZİ VE MİLLETİMİZİ HAİN PLANLAR VE KİRLİ HESAPLARLA BÖLMEYE ÇALIŞAN GÜÇ ODAKLARI VE EKONOMİK TETİKÇİLER EMELLERİNE ASLA ULAŞAMAYACAKLARDIR"

 

29 AĞUSTOS 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran,  Türk Milleti'nin 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da işgal kuvvetlerine karşı eşi görülmemiş bir mücadele verdiğini belirterek, "Geçmişte olduğu gibi bugün de devletimizi ve milletimizi hain planlar ve kirli hesaplarla bölmeye çalışan güç odakları ve ekonomik tetikçiler emellerine asla ulaşamayacaklardır" dedi.

 

ATO Başkanı Baran, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi dolasıyla bir mesaj yayınladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde 1919 yılında başlayan istiklal mücadelesinin, 30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi ile taçlandığını kaydeden Baran, "Milletimiz topyekûn işgal kuvvetlerine karşı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadele verdi. Türk milleti, en zor şartlarda dahi milli ruh ve şuurla kahramanca mücadeleden vazgeçmediğini İstiklal Savaşı'nın her safhasında tüm dünyaya göstermiştir" ifadelerini kullandı. 

 

Türkiye'nin son zamanlarda maruz kaldığı ekonomik taarruza karşı ATO olarak mücadele edeceklerini vurgulayan Baran, şunları söyledi:

 

"İstiklal ve istikbalimiz için ekonomimizin gücüne güç katma kararlılığımızı sürdüreceğiz. Ankara Ticaret Odası olarak her koşulda devletimizin ve milletimizin yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz. Bizlere bu zaferi armağan eden Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."