Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'YA ZİYARET

GÜRSEL BARAN BAŞKANLIĞINDAKİ ATO HEYETİ, SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'YI ZİYARET ETTİ.

-SAĞLIK SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ATO MECLİS ÜYELERİ, ZİYARET SIRASINDA SORUNLARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ DİLE GETİRDİLER.

8 EYLÜL 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'yı ziyaret etti. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren ATO Meclis Üyeleri, ziyaret sırasında, sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler. 

Yeni görevinden dolayı Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'yı tebrik eden ATO Başkanı Gürsel Baran, beraberindeki heyeti tanıtarak, sağlık sektöründe hizmet veren ATO Meclis üyelerinin sorunlarını dile getirmek istediklerini söyledi. ATO İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek Komitesi Meclis Üyeleri Ahmet Sarıbay ve Erkin Delikanlı, 48. Hazır Yemek Hizmetleri-Kantin İşletmeciliği Meslek Komitesi Meclis Üyesi İlker Savan, 56. Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Raşit Mandıroğlu ve Meclis Üyesi Kürşad Ramazan Özdemir söz alarak hizmet alanlarındaki sıkıntıları ve çözüm önerilerini dile getirdiler. 

ATO heyetinin taleplerini dinleyerek notlar alan Bakan Koca, dile getirilen konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca, sağlık turizmi alanında yapacakları çalışmalardan da söz etti. 


-BARAN, SAĞLIK BAKANI'NA DOSYA SUNDU-


ATO Başkanı Baran, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'ya ATO üyelerinin sağlık sektörüne ilişkin sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren bir dosya sundu. Dosyada, ATO'nun 3 No'lu Tıbbi Cihaz Hizmetleri Meslek Komitesi, 56 No'lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi ile 66 No'lu Gözlükçülük ve Fotoğrafçılık Hizmetleri Meslek Komitesi'nin "SUT sistemi ile ilgili yaşanan sorunlar", 56 No'lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi'nin "İşitme merkezi sayısındaki artış", 43 No'lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi ile 34 No'lu Hurdacılık ve Geri Dönüşüm Meslek Komitesi'nin "Emeklilik için yıpranma payının sektörlere göre güncellenmesi", 66 No'lu Gözlükçülük ve Fotoğrafçılık Hizmetleri Meslek Komitesi'nin "Optik sektöründe kayıt dışı satışların olumsuz etkileri" ve "Eğitim çağındaki çocuklar için göz tembelliği teşhisinin önemi", 56 No'lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi'nin "Tıbbi atık bertaraf ücretleri", 23 No'lu Aktarlar ve Çiçekçiler Meslek Komitesi'nin "Hastanelere çiçek kabul edilmemesi" konularına ilişkin tespitleri ve çözüm önerileri yer aldı.


Bakan Koca'yı ziyareti sırasında ATO Başkanı Baran'a ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Ali Yılmaz ve Edip Balcı, ATO Meclis Üyeleri Adnan Erdoğan, Ahmet Sarıbay, Emin Karpuzcu, Erkin Delikanlı, İlker Savan, Kürşad Ramazan Özdemir, Necmettin Din, Neşet Şengün, Raşit Mandıroğlu ve Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) Başkanı Metin Demir eşlik etti.