Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN BEYPAZARI FESTİVALİNİN AÇILIŞINA KATILDI

BARAN: "ANKARA'NIN TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

9 Eylül 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara'nın Beypazarı gibi yöresel zenginliklere sahip ilçeleriyle birlikte bir turizm paketi halinde tanıtılması gerektiğini belirterek "Ankara'nın turizm potansiyelini artırmak ve tanıtmak için çalışıyoruz" dedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Turizm ve Tarih Festivali'nin resmi açılış programına katılarak bir konuşma yaptı. Sodası, kurusu, baklavası, havucu ve diğer ürünleriyle Beypazarı'nın yöresel zenginliklere sahip bir ilçe olduğunu belirten Baran, Beypazarı'nın yerel yöneticilerle halkın bir araya gelerek çok başarılı bir şekilde tanıtıldığını söyledi.

Ankara'nın Beypazarı başta olmak üzere bütün ilçelerinin zengin kaynaklara sahip olduğuna dikkat çeken Baran, bu zenginliklerin bir turizm paketi halinde yurtdışında tanıtılabileceğini anlattı.             Ankara'nın ilçelerini ziyaret ettiğini ve incelemeler yaptığını kaydeden Baran, "Ankara bütün ilçeleriyle birlikte gelişim içinde. Eskiden memur şehri olarak ifade edilen Ankara artık bir sanayi şehri, çok yakında da bir turizm şehri olacak. Bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Turizm çeşitleri içinde şehrimiz sağlık, kongre ve termal turizm için çok uygun. Sahip olduğu zenginliklere turistin gelmesinin kolaylaştırıcı unsurlar ekleyerek ve tanıtımını yaparak Başkenti yılın dört mevsimi turist çeken bir şehir haline getirebiliriz" dedi.

Ankara'nın savunma sanayi başta olmak üzere sanayi alanındaki gelişiminden de övgüyle söz eden Baran, Ankara'nın gelişimi için tüm konuların yurtdışına doğrudan uçuşlarla ilgili olduğunu hatırlattı. Göreve başladıklarından bu yana Esenboğa'dan yurtdışına direkt uçuşların sayısının artması için çalışma yaptıklarını belirterek, halen Esenboğa'dan 20 ülke 24 destinasyona direkt uçuş yapıldığın söyledi. Baran, Ankara'dan direkt uçuşla ulaşılabilir destinasyon sayısının artması için girişimlerde bulunduklarını da anlattı.

Festivalin açılışında Baran'a, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve ATO Meclis Üyesi Mehmet Akbacakoğlu eşlik etti.

Festivale ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Ankara Milletvekili Barış Aydın, Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Beypazarı Ticaret Odası Başkanı Ahmet Görmez, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya de katıldı. 

Protokol konuşmalarının ardından Karaşar, Azerbaycan, Makedonya, Gürcistan ve Bulgaristan halk oyunları ekipleri gösteri sundu.

Açılışın ardından Baran ve beraberindeki heyet Beypazarı Ticaret Odası'nı ziyaret etti.