Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO VE İŞKUR'DAN İŞ GARANTİLİ MESLEK EDİNDİRME KURSU

-ATO, ANKARA ÇALIŞMA VE İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE TEPE SERVİS VE YÖNETİM A.Ş., BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ'NDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE İLK ETAPTA 1000 KİŞİYE İŞ GARANTİLİ MESLEKİ EĞİTİM KURSU DÜZENLEYECEK.

 

-PROTOKOL UYARINCA, YAKIN BİR TARİHTE HİZMETE GİRECEK ANKARA BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ'NDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE HASTA YÖNLENDİRME, RESEPSİYON, REFAKAT, TAŞIMA, ODA DESTEK VE TEMİZLİK ELEMANI YETİŞTİRİLECEK.

 

4 EKİM 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü ile Tepe Servis ve Yönetim A.Ş., Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında Bilkent Şehir Hastanesi'nde istihdam edilmek üzere ilk etapta 1000 kişiye iş garantili mesleki eğitim kursu düzenleyecek.

 

Ankara Ticaret Odası'nda gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Kursları İşbirliği Protokolü imza töreninde, ATO, İŞKUR ve Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. yetkilileri hazır bulundu. Protokole ATO adına Yönetim Kurulu Üyesi Edip Balcı, Ankara Çalışma ve İşkur İl Müdür Yardımcısı Üzeyir Yıldırım ile Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Canan Çakmakcı imza koydu.

 

-İLK ETAPTA 1.000 KİŞİYE İSTİHDAM-

 

Protokol uyarınca, yakın bir tarihte hizmete girecek 3 bin 731 yataklı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde hasta yönlendirme, resepsiyon, refakat, taşıma, oda destek ve temizlik elemanı mesleklerinde çalıştırılmak üzere ilk etapta 1000 kişi eğitilecek.

 

ATO Yönetim Kurulu Üyesi Edip Balcı, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Ankara Ticaret Odası olarak üyelerinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılayacak projelere her zaman destek olduklarını söyledi. MEGİP'in iş gücü arz ve talebini dengeleyebilecek güzel bir proje olduğunu vurgulayan Balcı, "Ankara Ticaret Odası olarak bir masa başı projesi değil saha projesi olduğunu gördüğümüz için MEGİP'e destek veriyoruz. Ankara'da istihdamın artması ve Türkiye ekonomisinin kalkınması için gereken tüm gayreti göstereceğiz" diye konuştu.

 

Ankara Çalışma ve İşkur İl Müdür Yardımcısı Üzeyir Yıldırım da konuşmasında, MEGİP'in ana hedefinin özel sektör ile kamu arasında işbirliği sağlamak olduğunu söyledi. Ankara Ticaret Odası'nın da MEGİP kapsamında kamu ile özel sektörü buluşturduğunu belirten Yıldırım, "Bu protokol başarılı bir şekilde uygulanacak. Hem Türkiye hem ilimiz hem de çalışanlarımız için hayırlı olsun" dedi.

 

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Canan Çakmakcı ise protokol çerçevesinde meslek edindirdikleri kişileri Ankara şehir hastaneleri başta olmak üzere şirket bünyesinde iş sahibi yapacaklarını bildirdi.

 

Protokol imza törenine katılan Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir de Türkiye'de bir yandan işsizlik sorunu yaşanırken diğer yandan iş dünyasının nitelikli eleman bulmakta güçlük çektiğini hatırlatarak, "Bu alanda ciddi bir paradoks yaşıyoruz. İlk defa sektörün ihtiyaçlarına göre eleman yetiştirecek bir eğitim düzenlenmiş olacak. MEGİP Türkiye'ye örnek olacak bir proje" ifadelerini kullandı. İmza töreninde MEGİP İl Çalışma Kurulu üyeleri Şereflikoçhisar Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, Beypazarı Genel Sekreteri Mehmet Yurdakul ve Polatlı Ticaret Odası temsilcisi de hazır bulundu.